Wetsvoorstel voor vrouwenquotum gaat beleggers niet ver genoeg
DEN HAAG (ANP) - Het wetsvoorstel van het kabinet voor een verplicht quotum voor vrouwen in de raad van commissarissen van beursgenoteerde bedrijven gaat niet ver genoeg. Belangenvereniging van institutionele beleggers Eumedion schrijft in een reactie dat bedrijven door het huidige voorstel minder ambitieus kunnen worden dan bij de huidige regeling van streefcijfers.
Eumedion staat volledig achter de doelstelling om meer vrouwen aan de top te krijgen en kan zich, gezien de langzame voortgang op dit gebied, achter het "zware middel" van een verplicht quotum scharen. Dat moet echter niet alleen gelden voor de raad van commissarissen, maar ook voor het bestuur. Bovendien zouden bedrijven ook in de managementlagen daaronder moeten streven naar een gelijkmatigere afspiegeling van mannen en vrouwen.
Wel moeten beursgenoteerde bedrijven ook de mogelijkheid krijgen om in uitzonderlijke gevallen tijdelijk af te wijken van het quotum. Als bijvoorbeeld een groot deel van de raad van commissarissen opstapt, kan het onmogelijk zijn om op korte termijn genoeg geschikte kandidaten te vinden.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
7 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
9 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
23 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden