Wetsvoorstel voor vrouwenquotum gaat beleggers niet ver genoeg
DEN HAAG (ANP) - Het wetsvoorstel van het kabinet voor een verplicht quotum voor vrouwen in de raad van commissarissen van beursgenoteerde bedrijven gaat niet ver genoeg. Belangenvereniging van institutionele beleggers Eumedion schrijft in een reactie dat bedrijven door het huidige voorstel minder ambitieus kunnen worden dan bij de huidige regeling van streefcijfers.
Eumedion staat volledig achter de doelstelling om meer vrouwen aan de top te krijgen en kan zich, gezien de langzame voortgang op dit gebied, achter het "zware middel" van een verplicht quotum scharen. Dat moet echter niet alleen gelden voor de raad van commissarissen, maar ook voor het bestuur. Bovendien zouden bedrijven ook in de managementlagen daaronder moeten streven naar een gelijkmatigere afspiegeling van mannen en vrouwen.
Wel moeten beursgenoteerde bedrijven ook de mogelijkheid krijgen om in uitzonderlijke gevallen tijdelijk af te wijken van het quotum. Als bijvoorbeeld een groot deel van de raad van commissarissen opstapt, kan het onmogelijk zijn om op korte termijn genoeg geschikte kandidaten te vinden.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Audax heeft Van Ditmar Boeken verkocht aan een investeringsfonds. Audax, moederbedrijf van winkelketens Bruna en Readshop, werd begin dit jaar overgenomen door Lector Capital. Na een evaluatie van het portfolio is besloten de boekentak af te stoten.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de winsten van een dag eerder. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De olieprijzen gingen weer omhoog na aanvallen door Iran op energiefaciliteiten in de regio.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma hoopt snel weer met rijksambtenaren aan tafel te gaan om verder te praten. Dat laat hij weten in een reactie op de landelijke staking van 14 april. De ambtenaren protesteren dan tegen de nullijn. Heerma noemt het "hun goed recht om nu actie te voeren".
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Zo'n half miljoen Nederlandse adressen heeft nog geen concreet vooruitzicht op een glasvezelaansluiting. Dat heeft marktonderzoeker Telecompaper becijferd. Voor veel van deze adressen zijn de aanlegkosten per aansluiting hoog en zouden de projecten te klein van schaal zijn.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers is sterk gedaald door zorgen over een sterk stijgende inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut ZEW. De ZEW-vertrouwensindex is deze maand gekelderd naar het laagste niveau in bijna een jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido is eerder terecht door de Nederlandse overheid verplicht om geen gebruik te maken van apparatuur van de Chinese leveranciers Huawei en ZTE in kritieke onderdelen van zijn mobiele netwerk. Dat heeft het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) geoordeeld in een dinsdag gepubliceerde uitspraak.
4 uur geledenDEN HAAG/LONDEN (ANP) - Nederland, het Verenigd Koninkrijk en Finland willen een nieuwe kredietinstelling opzetten voor defensieprojecten. Het Multilateraal Defensiemechanisme (MDM), waaraan landen met een hoge kredietwaardigheid kunnen meedoen, moet hun defensie-industrie en herbewapeningsrace helpen aanjagen.
5 uur geleden