Wetsvoorstel voor vrouwenquotum gaat beleggers niet ver genoeg
DEN HAAG (ANP) - Het wetsvoorstel van het kabinet voor een verplicht quotum voor vrouwen in de raad van commissarissen van beursgenoteerde bedrijven gaat niet ver genoeg. Belangenvereniging van institutionele beleggers Eumedion schrijft in een reactie dat bedrijven door het huidige voorstel minder ambitieus kunnen worden dan bij de huidige regeling van streefcijfers.
Eumedion staat volledig achter de doelstelling om meer vrouwen aan de top te krijgen en kan zich, gezien de langzame voortgang op dit gebied, achter het "zware middel" van een verplicht quotum scharen. Dat moet echter niet alleen gelden voor de raad van commissarissen, maar ook voor het bestuur. Bovendien zouden bedrijven ook in de managementlagen daaronder moeten streven naar een gelijkmatigere afspiegeling van mannen en vrouwen.
Wel moeten beursgenoteerde bedrijven ook de mogelijkheid krijgen om in uitzonderlijke gevallen tijdelijk af te wijken van het quotum. Als bijvoorbeeld een groot deel van de raad van commissarissen opstapt, kan het onmogelijk zijn om op korte termijn genoeg geschikte kandidaten te vinden.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
6 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
7 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
11 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
12 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
13 uur geleden