Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetsvoorstel voor Open overheid kost veel minder dan gedacht

Wetsvoorstel voor Open overheid kost veel minder dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - Geld is niet een probleem om de overheid opener en transparanter te maken. Het wetsvoorstel dat dit moet regelen, de Wet open overheid (Woo), pakt veel voordeliger uit dan oorspronkelijk was geraamd. Het gaat om een wetsvoorstel dat al in 2012 werd ingediend door D66 en GroenLinks. Ze willen dat de toegang tot de overheidsinformatie standaard beter wordt. Het moet de verouderde Wet Openbaarheid van Bestuur (Wob) vervangen.

Minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) heeft het voorstel, dat in de loop der jaren is aangepast, laten toetsen door ministeries en medeoverheden en laten doorrekenen, meldt ze aan de Tweede Kamer. Daaruit blijkt dat de structurele kosten van dit plan voor het rijk en voor medeoverheden uitkomen op bijna 100 miljoen euro. In het oorspronkelijke voorstel was dat in totaal zeker 2 miljard euro. Ook de incidentele kosten komen voor rijk en lagere overheden uit op 200 miljoen euro in plaats van de oorspronkelijk raming van 2 miljard.

Na aanpassingen aan het wetsvoorstel blijkt dat het wetsvoorstel uitvoerbaar is, schrijft Ollongren. Ze wil nog meer onderzoek naar de informatiehuishouding in het openbaar bestuur.

Na de zomerstop van het parlement gaat de Tweede Kamer over het wetsvoorstel in debat.

Meer uit Politiek

Jetten: kwestie-Van Berkel spijtig, maar foutjes worden gemaakt

DEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) vindt het "spijtig" dat Nathalie van Berkel, tot maandag beoogd staatssecretaris Financiƫn, zich heeft teruggetrokken. Van Berkel vermeldde studies op haar cv die ze niet had gedaan of niet had afgemaakt. Toen bleek dat zij daarover gelogen had, trok zij zich eerst terug als beoogd staatssecretaris en een dag later als Kamerlid.

4 uur geleden
Nieuwe minister Volkshuisvesting: nieuwe steden bouwen zal moeten

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe steden bouwen "zal moeten" om de woningnood op te lossen, vindt aankomend minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66). "We moeten dat niet uitsluiten. We moeten iedereen een thuis geven. Dat is echt heel erg belangrijk", zei ze na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten.

5 uur geleden
Letschert wil zich als minister eerst richten op cultuur en media

DEN HAAG (ANP) - Rianne Letschert wil zich in het begin van haar ministerschap vooral richten op de cultuursector en op media, om die onderwerpen snel in de vingers te krijgen. De voormalige informateur wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66. "Op beleidsterreinen zit ik er helemaal middenin", zei de voormalige bestuursvoorzitter van de Universiteit Maastricht over het hoger onderwijs en onderzoek.

7 uur geleden
Bertram noemt bereikbare woningen, ov en milieu als prioriteiten

DEN HAAG (ANP) - Bereikbaarheid van nieuwe woningen, goed openbaar vervoer en milieubeleid zijn de drie prioriteiten voor Annet Bertram wanneer ze in het nieuwe kabinet aan de slag gaat als staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat. Dat zei de kersverse CDA'er na haar kennismakingsgesprek met beoogd premier Rob Jetten. Ze somde daarmee min of meer haar hele aankomende takenpakket op.

9 uur geleden
Van Veldhoven: terugkijkend is overstap lobby niet goed gegaan

DEN HAAG (ANP) - Terugkijkend vindt D66'er Stientje van Veldhoven dat haar eerdere overstap van bewindspersoon naar lobbyist niet goed is gegaan. Dat zei ze woensdag na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. "Omdat het toch allerlei vragen opleverde, dat is niet goed voor de politiek," vindt de aankomend minister van Klimaat en Groene Groei.

9 uur geleden
Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd voor een ministerspost

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd om minister van Economische Zaken te worden, zei ze na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. De CDA'er zei dat het "een vraag is waar je onmogelijk ja op kunt zeggen, maar ook onmogelijk nee op kunt zeggen", waarmee ze voormalig onderwijsminister Robbert Dijkgraaf aanhaalde.

10 uur geleden
StemWijzer voor kiezers in 258 gemeenten bij raadsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - In 258 gemeenten is de StemWijzer online gegaan in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. De stemhulp is afgestemd op de lokale partijen en onderwerpen die in een gemeente spelen.

14 uur geleden