Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetsvoorstel verkiezingshervorming door lagerhuis VS

Wetsvoorstel verkiezingshervorming door lagerhuis VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het lagerhuis van het Amerikaanse parlement heeft woensdag een wetsvoorstel aangenomen waarmee het verkiezingsstelsel in de Verenigde Staten wordt hervormd. Of het voorstel, dat vooral met steun van de Democraten door het Huis van Afgevaardigden kwam, ook langs de Senaat komt, is nog te bezien.

De wetgeving is door de Democraten bedoeld "om een stem te geven aan Amerikanen die zich te lang buitengesloten hebben gevoeld", aldus volksvertegenwoordiger John Sarbanes. De verkiezingshervorming is een van de dingen die de Democraten met hun krappe meerderheid in het Congres zo snel mogelijk willen verwezenlijken.

Het wetsvoorstel moet verkiezingsprocedures stroomlijnen en zorgen voor minder barrières voor kiezers om hun stem uit te brengen. Ook gaan onafhankelijke commissies voortaan over het herindelen van kiesdistricten in plaats van de staten, als het voorstel wordt aangenomen.

Hervormingen

President Joe Biden heeft al toegezegd dat hij graag zijn handtekening onder de wet zet als die door de Senaat komt. Daarvoor is echter de steun nodig van alle 48 Democraten, de twee onafhankelijke senatoren en 10 Republikeinen. Die zijn niet blij met een aantal plannen in het wetsvoorstel en ook de conservatieve Democratische senator Joe Manchin heeft al aangekondigd tegen het wetsvoorstel te zullen stemmen.

De Democraten stellen dat de hervormingen nodig zijn om het Amerikaanse kiesstelsel democratischer te maken. Volgens de Republikeinen zouden de hervormingen er echter voor zorgen dat staten niet meer genoeg kunnen doen tegen stembusfraude.

Meer uit Buitenland

Harvard wil hervormen omdat studenten te hoge cijfers halen

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.

5 minuten geleden
Meerderheid landen erkent klimaatverplichtingen bij VN

NEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.

2 uur geleden
VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

8 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

9 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

10 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

10 uur geleden
Italië noemt optreden tegen Global Sumud Flotilla onaanvaardbaar

ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.

11 uur geleden