Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetsvoorstel verkiezingshervorming door lagerhuis VS

Wetsvoorstel verkiezingshervorming door lagerhuis VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het lagerhuis van het Amerikaanse parlement heeft woensdag een wetsvoorstel aangenomen waarmee het verkiezingsstelsel in de Verenigde Staten wordt hervormd. Of het voorstel, dat vooral met steun van de Democraten door het Huis van Afgevaardigden kwam, ook langs de Senaat komt, is nog te bezien.

De wetgeving is door de Democraten bedoeld "om een stem te geven aan Amerikanen die zich te lang buitengesloten hebben gevoeld", aldus volksvertegenwoordiger John Sarbanes. De verkiezingshervorming is een van de dingen die de Democraten met hun krappe meerderheid in het Congres zo snel mogelijk willen verwezenlijken.

Het wetsvoorstel moet verkiezingsprocedures stroomlijnen en zorgen voor minder barrières voor kiezers om hun stem uit te brengen. Ook gaan onafhankelijke commissies voortaan over het herindelen van kiesdistricten in plaats van de staten, als het voorstel wordt aangenomen.

Hervormingen

President Joe Biden heeft al toegezegd dat hij graag zijn handtekening onder de wet zet als die door de Senaat komt. Daarvoor is echter de steun nodig van alle 48 Democraten, de twee onafhankelijke senatoren en 10 Republikeinen. Die zijn niet blij met een aantal plannen in het wetsvoorstel en ook de conservatieve Democratische senator Joe Manchin heeft al aangekondigd tegen het wetsvoorstel te zullen stemmen.

De Democraten stellen dat de hervormingen nodig zijn om het Amerikaanse kiesstelsel democratischer te maken. Volgens de Republikeinen zouden de hervormingen er echter voor zorgen dat staten niet meer genoeg kunnen doen tegen stembusfraude.

Meer uit Buitenland

Dodental winterstorm VS loopt op

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het dodental door de winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, is verder opgelopen. Minstens elf mensen zijn in verschillende staten om het leven gekomen, meldt CNN. Onder meer in New York, Texas en Tennessee vielen slachtoffers. Meer dan 800.000 mensen zitten volgens het nieuwsmedium nog zonder stroom.

53 minuten geleden
EU en India kijken naar defensiesamenwerking

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie en India onderzoeken hoe dat laatste land kan deelnemen aan Europese defensieprojecten. Dat staat in een conceptovereenkomst die werd ingezien door persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om samenwerking op militair-economisch gebied.

1 uur geleden
ICC: Duterte fit genoeg om voor hof te verschijnen

DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden gehoord. De voormalige bewindsman zit sinds maart vorig jaar vast in Nederland in afwachting van zijn proces. Hij wordt ervan verdacht misdaden tegen de menselijkheid te hebben begaan in zijn harde strijd tegen drugscriminaliteit. Daarbij vielen duizenden doden.

2 uur geleden
Kremlin over gesprekken met Oekraïne: nog veel werk aan de winkel

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Rusland, Oekraïne en de VS afgelopen weekend zijn "in constructieve geest" verlopen, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. "Maar er is nog veel werk aan de winkel." Onderhandelaars spraken af in de Verenigde Arabische Emiraten om het te hebben over een akkoord om de gevechten in Oekraïne te beëindigen.

3 uur geleden
Bill Clinton noemt situatie in Minneapolis afschuwelijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.

4 uur geleden
Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.

5 uur geleden
Voormalige premier Zuid-Korea Lee Hae-chan overleden

HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.

7 uur geleden