Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetsvoorstel verkiezingshervorming door lagerhuis VS

Wetsvoorstel verkiezingshervorming door lagerhuis VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het lagerhuis van het Amerikaanse parlement heeft woensdag een wetsvoorstel aangenomen waarmee het verkiezingsstelsel in de Verenigde Staten wordt hervormd. Of het voorstel, dat vooral met steun van de Democraten door het Huis van Afgevaardigden kwam, ook langs de Senaat komt, is nog te bezien.

De wetgeving is door de Democraten bedoeld "om een stem te geven aan Amerikanen die zich te lang buitengesloten hebben gevoeld", aldus volksvertegenwoordiger John Sarbanes. De verkiezingshervorming is een van de dingen die de Democraten met hun krappe meerderheid in het Congres zo snel mogelijk willen verwezenlijken.

Het wetsvoorstel moet verkiezingsprocedures stroomlijnen en zorgen voor minder barrières voor kiezers om hun stem uit te brengen. Ook gaan onafhankelijke commissies voortaan over het herindelen van kiesdistricten in plaats van de staten, als het voorstel wordt aangenomen.

Hervormingen

President Joe Biden heeft al toegezegd dat hij graag zijn handtekening onder de wet zet als die door de Senaat komt. Daarvoor is echter de steun nodig van alle 48 Democraten, de twee onafhankelijke senatoren en 10 Republikeinen. Die zijn niet blij met een aantal plannen in het wetsvoorstel en ook de conservatieve Democratische senator Joe Manchin heeft al aangekondigd tegen het wetsvoorstel te zullen stemmen.

De Democraten stellen dat de hervormingen nodig zijn om het Amerikaanse kiesstelsel democratischer te maken. Volgens de Republikeinen zouden de hervormingen er echter voor zorgen dat staten niet meer genoeg kunnen doen tegen stembusfraude.

Meer uit Buitenland

EU-ambassadeurs nemen belangrijke horde voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.

35 minuten geleden
Bronnen: VS gebruiken Oekraïens antidronesysteem in Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.

40 minuten geleden
België koopt vijftien 'luchtafweertanks' voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.

50 minuten geleden
Russische olie stroomt weer via herstelde Droezjba-leiding

KYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.

1 uur geleden
Iran: twee schepen in beslag genomen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.

1 uur geleden
VK en Frankrijk beleggen Hormuz-top over plannen voor heropening

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.

2 uur geleden
Schip dat Iran verliet beschoten in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.

3 uur geleden