
'Wetsvoorstel seksuele misdrijven is te vaag en biedt valse hoop'
DEN HAAG (ANP) - Het wetsvoorstel om seksuele intimidatie en seks tegen iemands wil strafbaar te stellen moet veel duidelijker. Het is te vaag en geeft valse hoop, niet alleen aan slachtoffers maar ook aan de samenleving als geheel, vindt de Raad voor de Rechtspraak.
De raad ziet ook niets in het voorgestelde verbod om nog langer taakstraffen op te leggen aan plegers van seksueel misbruik. "Dat ontneemt rechters de mogelijkheid tot maatwerk. De rechter zou daarin niet beknot moeten worden, vooral niet als het gaat om jeugdige daders."
Met het wetsvoorstel wil minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) de strafwetgeving rond seksuele en seksueel getinte misdrijven moderniseren. De raad onderschrijft het belang van zo'n aanpassing, "maar aan de rechter en de samenleving wordt in dit wetsontwerp nog te weinig houvast geboden over wat nu precies de ondergrens is van strafbaar handelen bij seksuele misdrijven".
De raad vindt het belangrijk dat mensen beseffen "dat het strafrecht geen medicijn is voor al het ongewenste seksuele gedrag".
Meer uit Binnenland
BASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Twee tieners zijn vrijdagmiddag bij een aanrijding op de Ringbaan-Zuid in Tilburg zwaargewond geraakt. Ze werden aangereden door een automobilist die door rood licht reed. De jongen (18) en het meisje (15) zijn met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie zaterdag. De automobilist is aangehouden.
3 uur geledenUDEN (ANP) - De voetganger die in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven is gekomen bij een ongeval op de A50 bij Uden is een 18-jarige man uit Nistelrode. Dat meldt de politie op X.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Scenarioschrijver Gerard Soeteman is vrijdag op 88-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP gemeld.
13 uur geledenBASEL (ANP) - Claude heeft vrijdag de basis voor zijn finaleoptreden op het Eurovisie Songfestival gelegd. De zanger zette een haast foutloze 'generale' neer tijdens de juryshow in de St. Jakobshalle in Basel.
15 uur geleden