Wetsvoorstel bekend dat shutdown VS tot eind september voorkomt
WASHINGTON (ANP/RTR) - Onderhandelaars van het Amerikaanse Congres hebben zondag de tekst vrijgegeven van een wetsvoorstel om de overheid te financieren voor de rest van het begrotingsjaar, dat tot eind september loopt. Voor de Verenigde Staten dreigt een overheidssluiting ('shutdown'), tenzij het parlement uiterlijk vrijdag overeenstemming vindt over de begroting.
Het wetsvoorstel stelt een bestedingsniveau vast van 1,66 biljoen dollar (ongeveer 1,53 biljoen euro) voor het begrotingsjaar 2024, zei een woordvoerder van de meerderheidsleider in de Senaat, de Democraat Chuck Schumer. Het bevat details over een overeenkomst die Schumer en de voorzitter van het Republikeinse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, begin januari hebben gesloten.
Het congres nam vorige week de vierde noodmaatregel sinds 1 oktober aan om de overheid gefinancierd te houden. Daarbij legde het zichzelf twee deadlines op: op 8 maart moest er een akkoord zijn dat een gedeeltelijke shutdown zou voorkomen en op 22 maart dienden alle overheidsuitgaven gefinancierd te zijn.
Met de aanname van het zondag vrijgegeven wetsvoorstel worden beide deadlines gehaald. Het Huis van Afgevaardigden zal er komende week al over moeten stemmen, opdat de Senaat het uiterlijk vrijdag kan aannemen, aldus Schumer.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Een onderdeel van de Russische Federale Veiligheidsdienst (FSB) is maandag aan de EU-sanctielijst toegevoegd. "De FSB voert al jarenlang uiteenlopende kwaadwillige cyberactiviteiten uit die steeds ernstiger worden en gevolgen hebben voor de EU, haar lidstaten en internationale partners, met name Oekraïne", stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas in een verklaring.
38 minuten geledenTOKIO (ANP) - Japan is bezig met het opzetten van een centrale inlichtingendienst, om staatsgeheimen en belangrijke technologieën beter te kunnen beschermen. Dat meldt The New York Times. Het land krijgt daarbij hulp van andere overheden. Volgens de krant is Japan erg kwetsbaar voor spionage.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken roept Belgen op zich voor vertrek naar het buitenland online bij het ministerie te registreren. Aanleiding voor de oproep zijn de bosbranden in verschillende regio's in Europa, waaronder Spanje.
47 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal vastgestelde ebolabesmettingen in Congo is opgelopen tot 1926. Dat meldt de republiek, die eveneens melding maakt van 702 sterfgevallen door ebola.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen herhaalt dat zij wil dat er leeftijdsbeperkingen voor sociale media voor kinderen komen. Een voorstel daarover wil ze namens het dagelijks bestuur van de EU na de zomer presenteren.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat "in de komende dagen" de Russische ambassadeur ontbieden, meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot aan de Franse zender BFMTV. De minister beschuldigt Rusland van spionage en sabotage in zo'n tien Europese landen, waaronder Frankrijk.
1 uur geledenFONTAINEBLEAU (ANP) - De grote natuurbrand bij Fontainebleau, ten zuidoosten van Parijs, kan mogelijk nog dagen, misschien zelfs weken aanhouden. Dat zegt de brandweer ter plaatse in het bijzijn van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Die is daar maandagochtend gearriveerd om de hulpdiensten moed in te spreken.
2 uur geleden