Wetsvoorstel bekend dat shutdown VS tot eind september voorkomt
WASHINGTON (ANP/RTR) - Onderhandelaars van het Amerikaanse Congres hebben zondag de tekst vrijgegeven van een wetsvoorstel om de overheid te financieren voor de rest van het begrotingsjaar, dat tot eind september loopt. Voor de Verenigde Staten dreigt een overheidssluiting ('shutdown'), tenzij het parlement uiterlijk vrijdag overeenstemming vindt over de begroting.
Het wetsvoorstel stelt een bestedingsniveau vast van 1,66 biljoen dollar (ongeveer 1,53 biljoen euro) voor het begrotingsjaar 2024, zei een woordvoerder van de meerderheidsleider in de Senaat, de Democraat Chuck Schumer. Het bevat details over een overeenkomst die Schumer en de voorzitter van het Republikeinse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, begin januari hebben gesloten.
Het congres nam vorige week de vierde noodmaatregel sinds 1 oktober aan om de overheid gefinancierd te houden. Daarbij legde het zichzelf twee deadlines op: op 8 maart moest er een akkoord zijn dat een gedeeltelijke shutdown zou voorkomen en op 22 maart dienden alle overheidsuitgaven gefinancierd te zijn.
Met de aanname van het zondag vrijgegeven wetsvoorstel worden beide deadlines gehaald. Het Huis van Afgevaardigden zal er komende week al over moeten stemmen, opdat de Senaat het uiterlijk vrijdag kan aannemen, aldus Schumer.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben ondanks hun opgelaaide strijd nog steeds diplomatiek contact. Dat gebeurt via bemiddelaars, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
38 minuten geledenODESA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door een aanval op een vrachtschip bij de haven van Odesa is verder opgelopen. De Oekraïense autoriteiten melden dat er tien doden vielen en houden Rusland verantwoordelijk voor het beschieten van het vaartuig.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - In New Delhi zijn de ordediensten slaags geraakt met demonstranten. Duizenden veelal jonge demonstranten zijn daar de straat opgegaan uit onvrede met de regering en specifiek de minister van Onderwijs. Eerder werd internet in delen van de stad al aan banden gelegd, uit angst voor onlusten. De protesten werden op voorhand verboden.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Festiviteiten na de door Spanje gewonnen WK-finale hadden in het westen van dat land een tragische afloop. Een 13-jarige jongen kwam om het leven in Ciudad Rodrigo, melden de lokale autoriteiten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het luxevliegtuig dat de Amerikaanse president Donald Trump van Qatar kreeg, wordt binnenkort ongeveer een maand aan de grond gehouden. Dat vertelde Trump nadat discussie was ontstaan over de veiligheid van de Boeing 747-8. Het toestel krijgt volgens de president upgrades.
3 uur geledenKUMZAR (ANP) - In de Straat van Hormuz staat volgens de Britse scheepvaartmonitor UKMTO een schip in brand. UKMTO kreeg melding van een incident voor de kust van Oman, bij het dorp Kumzar.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De spelers van wereldkampioen Spanje zullen maandag in het centrum van Madrid gehuldigd worden. De autoriteiten verwachten dat daar ongeveer 1 miljoen mensen op afkomen.
8 uur geleden