WeTransfer overgenomen door Italiaanse app-ontwikkelaar
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse app-ontwikkelaar Bending Spoons heeft WeTransfer, een Nederlandse dienst voor het delen van bestanden, overgenomen nadat deze twee jaar geleden had afgezien van een beursgang. De bedrijven maakten de deal woensdag bekend, zonder financiële details te geven.
WeTransfer, opgericht in 2009, had plannen voor een beursgang in Amsterdam met een beoogde beurswaardering van maximaal 716 miljoen euro, voordat het begin 2022 de plannen introk. Het bedrijf weet dit aan een moeilijke markt voor beursgangen van technologiebedrijven.
Het bedrijf heeft 600.000 abonnees en 80 miljoen maandelijkse actieve gebruikers voor zijn dienst, die het delen van grote bestanden online vergemakkelijkt. De omzet van WeTransfer groeide vorig jaar met 25 procent tot 132 miljoen euro, waarvan iets meer dan de helft afkomstig was uit advertenties en de rest uit abonnementen.
Het in Milaan gevestigde Bending Spoons heeft de afgelopen jaren een aantal softwarebedrijven overgenomen. In 2022 kocht het Evernote, het bedrijf achter een populaire notitie-app. Bending Spoons probeerde ook de videohostingdienst Vimeo over te nemen, maar staakte het bod toen de partijen het niet eens konden worden over de prijs.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
27 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Op Britse luchthavens zijn woensdag 327 vluchten geschrapt. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartanalysebedrijf Cirium. Deze komen bovenop de ruim 1700 vluchten die een dag eerder niet doorgingen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De topman van Odido is "heel blij" dat het telecombedrijf niet heeft betaald om te voorkomen dat persoonlijke gegevens van klanten op het darkweb werden geplaatst. Søren Abildgaard sprak woensdag over het datalek bij Odido tijdens een congres van de branchevereniging voor de telecomindustrie NLconnect.
1 uur geleden