Wethouder Urk onder vuur om rol in bedrijf dat drugs vervoerde
URK (ANP) - De fractievoorzitters van de gemeenteraad in Urk komen donderdagavond met spoed bijeen om te overleggen over de positie van SGP-wethouder Geert Post. Burgemeester Ineke Bakker van Urk is bij die vergadering. Deze week werd bekend dat Post vervoersmanager is bij het transportbedrijf van zijn zoon. Die zoon werd vorige week gearresteerd toen de Britse douane ruim 400 kilo harddrugs in zijn vrachtwagen vond. Burgemeester Bakker is "not amused" over de kwestie, laat zij via haar woordvoerder weten.
Wethouders zijn verplicht om nevenfuncties te melden. Post, die al sinds 2010 wethouder is op Urk, heeft dat niet gedaan. Het college wist dus belangrijke dingen niet, volgens Bakker. De Stentor confronteerde het college woensdag met stukken van de Kamer van Koophandel, waaruit blijkt dat Post een formele functie heeft bij het transportbedrijf.
Bakker en de fractievoorzitters, samen het presidium, willen nu opheldering over de rol van Post in het bedrijf. Post is zelf bij de vergadering en zal een toelichting geven. Het presidium kan geen besluiten nemen over de toekomst van Post. Daarvoor moet de gemeenteraad bijeenkomen. Het is ook mogelijk dat Post zelf opstapt, maar dat wordt niet verwacht. Post is wethouder van economische zaken, visserij en onderwijs in Urk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.
3 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - De zogenoemde bevrijdingsvluchten, waarbij helikopters van de luchtmacht langs de verschillende bevrijdingsfestivals gaan, gaan dinsdag gewoon door. Dat meldt een woordvoerster van de Luchtmacht. De vluchten vertrekken vanaf de vliegbasis Gilze-Rijen, die maandag enige tijd werd ontruimd door een verdachte situatie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft op 4 mei aandacht gevraagd voor de rol van vrouwen in tijden van oorlog. "In een oorlog staan vrouwen nooit aan de zijlijn. Zij staan vooraan, aan het front", zei ze in een toespraak voorafgaand aan een stille tocht van het Museumplein naar de Dam. "Als soldaat, als arts, als journalist, als moeder, als verdedigers van vrijheid in de breedste zin van het woord. En in Nederland waren vrouwen vaak de spil van het verzet."
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiƫn) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.
8 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
10 uur geleden