Wethouder Urk onder vuur om rol in bedrijf dat drugs vervoerde
URK (ANP) - De fractievoorzitters van de gemeenteraad in Urk komen donderdagavond met spoed bijeen om te overleggen over de positie van SGP-wethouder Geert Post. Burgemeester Ineke Bakker van Urk is bij die vergadering. Deze week werd bekend dat Post vervoersmanager is bij het transportbedrijf van zijn zoon. Die zoon werd vorige week gearresteerd toen de Britse douane ruim 400 kilo harddrugs in zijn vrachtwagen vond. Burgemeester Bakker is "not amused" over de kwestie, laat zij via haar woordvoerder weten.
Wethouders zijn verplicht om nevenfuncties te melden. Post, die al sinds 2010 wethouder is op Urk, heeft dat niet gedaan. Het college wist dus belangrijke dingen niet, volgens Bakker. De Stentor confronteerde het college woensdag met stukken van de Kamer van Koophandel, waaruit blijkt dat Post een formele functie heeft bij het transportbedrijf.
Bakker en de fractievoorzitters, samen het presidium, willen nu opheldering over de rol van Post in het bedrijf. Post is zelf bij de vergadering en zal een toelichting geven. Het presidium kan geen besluiten nemen over de toekomst van Post. Daarvoor moet de gemeenteraad bijeenkomen. Het is ook mogelijk dat Post zelf opstapt, maar dat wordt niet verwacht. Post is wethouder van economische zaken, visserij en onderwijs in Urk.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
40 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
3 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
13 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
18 uur geleden