Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wethouder Rotterdam: herbouw Schammenkamp kan van start gaan

Wethouder Rotterdam: herbouw Schammenkamp kan van start gaan

ROTTERDAM (ANP) - De herbouw van de woningen aan de Schammenkamp in de Rotterdamse Zuidwijk die door een explosie werden verwoest, kan beginnen. Dat heeft bouwwethouder Chantal Zeegers donderdag tegen de Rotterdamse gemeenteraad gezegd. In de raad was irritatie ontstaan over het trage verloop van het herbouwproces na de ontploffing in het complex op 29 januari.

Dat de herbouw pas acht maanden na die fatale ontploffing begint, is volgens Zeegers te wijten aan vertraging bij de vergunningverlening. "Er is in juni onvoldoende informatie aangeleverd bij de aanvraag voor de omgevingsvergunning. Maar inmiddels is aan alle eisen voldaan. Dat heeft langer geduurd dan je zou willen. Op 3 oktober is de vergunning verleend en het startgesprek met de aannemer heeft ook al plaatsgevonden", vertelde ze.

Zeegers beloofde de raad ook de afzetting met zwarte doeken van de plek waar de appartementen stonden weg te halen om zo de omgeving leefbaarder te maken. Het college beloofde dat zowel bewoners als ondernemers in de buurt ook nu nog met al hun vragen en verzoeken bij de gemeente terechtkunnen.

Door de ontploffing, mogelijk veroorzaakt door een drugslab, vielen drie doden en raakten tientallen mensen hun huis kwijt. Deze week werd bekend dat de Rotterdamse rechtbank de voorlopige hechtenis van Jalal O. (35) heeft geschorst. Hij blijft wel verdachte van betrokkenheid bij de productie van drugs in een garagebox onder de appartementen. De man krijgt een enkelband, moet zijn paspoort inleveren en heeft een gebiedsverbod voor de Zuidwijk.

Meer uit Binnenland

Stroomvoorziening datacenter Almere na brand woensdag hersteld

ALMERE (ANP) - Het NorthC datacenter in Almere krijgt uiterlijk woensdag om 12.00 uur een tijdelijke stroomvoorziening. Dat laat het bedrijf maandag weten. Donderdag woedde daar een grote brand, waarbij het stroomnet beschadigd raakte.

11 minuten geleden
OM ziet toename jeugdige verdachten van zware misdrijven

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie ziet een toename van het aantal jeugdige verdachten. Jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar komen sinds 2024 vaker met de politie en het OM in aanraking. Daarbij valt vooral de zwaarte van de gepleegde misdrijven op, meldt het OM in het maandag gepubliceerde jaarbericht over 2025.

31 minuten geleden
OM registreerde vorig jaar 15 zaken over vrouwenmoord

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie registreerde vorig jaar minder moord- en doodslagzaken met een vrouwelijk slachtoffer. In 2025 ging het om vijftien zaken, in 2024 betrof het 24 zaken. Dat staat in het jaarbericht 2025 van het OM. Het is voor de tweede keer dat het OM het aantal zaken van geweldsmisdrijven met vrouwelijke slachtoffers registreert in het jaarverslag.

32 minuten geleden
Australië plaatst opvarenden cruiseschip weken in quarantaine

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië gaat zes voormalige opvarenden van cruiseschip m/v Hondius onderbrengen op een quarantainelocatie ten noorden van Perth. Daar moeten ze zeker drie weken blijven, meldt de regering.

1 uur geleden
Code geel voor noordelijk kustgebied in de avond door windstoten

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.

3 uur geleden
Adolescence grote winnaar BAFTA TV Awards

LONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.

4 uur geleden
Rapport: veilig Bonaire kostbaar, maar nietsdoen is veel duurder

KRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.

4 uur geleden