Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wethouder Rotterdam: herbouw Schammenkamp kan van start gaan

Wethouder Rotterdam: herbouw Schammenkamp kan van start gaan

ROTTERDAM (ANP) - De herbouw van de woningen aan de Schammenkamp in de Rotterdamse Zuidwijk die door een explosie werden verwoest, kan beginnen. Dat heeft bouwwethouder Chantal Zeegers donderdag tegen de Rotterdamse gemeenteraad gezegd. In de raad was irritatie ontstaan over het trage verloop van het herbouwproces na de ontploffing in het complex op 29 januari.

Dat de herbouw pas acht maanden na die fatale ontploffing begint, is volgens Zeegers te wijten aan vertraging bij de vergunningverlening. "Er is in juni onvoldoende informatie aangeleverd bij de aanvraag voor de omgevingsvergunning. Maar inmiddels is aan alle eisen voldaan. Dat heeft langer geduurd dan je zou willen. Op 3 oktober is de vergunning verleend en het startgesprek met de aannemer heeft ook al plaatsgevonden", vertelde ze.

Zeegers beloofde de raad ook de afzetting met zwarte doeken van de plek waar de appartementen stonden weg te halen om zo de omgeving leefbaarder te maken. Het college beloofde dat zowel bewoners als ondernemers in de buurt ook nu nog met al hun vragen en verzoeken bij de gemeente terechtkunnen.

Door de ontploffing, mogelijk veroorzaakt door een drugslab, vielen drie doden en raakten tientallen mensen hun huis kwijt. Deze week werd bekend dat de Rotterdamse rechtbank de voorlopige hechtenis van Jalal O. (35) heeft geschorst. Hij blijft wel verdachte van betrokkenheid bij de productie van drugs in een garagebox onder de appartementen. De man krijgt een enkelband, moet zijn paspoort inleveren en heeft een gebiedsverbod voor de Zuidwijk.

Meer uit Binnenland

Minister belooft alleen bij uitzondering asielkind op te sluiten

DEN HAAG (ANP) - Asielkinderen zullen alleen bij uitzondering worden opgesloten na de invoering van het migratiepact, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag in het debat hierover. Hij reageerde daarmee op zorgen uit de linkse oppositie over het kabinetsplan om het mogelijk te maken asielzoekers met kinderen in bepaalde gevallen op te sluiten in een detentiecentrum in Zeist terwijl ze hun asielprocedure afwachten.

5 uur geleden
Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

6 uur geleden
Minister: andere gemeenten nodig voor oplossing Hardenberg

DEN HAAG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) heeft andere gemeenten nodig om het probleem in Hardenberg op te lossen. Dat zegt hij in reactie op het nieuws dat opvangorgaan COA na dinsdag een dwangsom gaat betalen aan de Overijsselse gemeente omdat de einddatum niet gehaald is. "Op dit moment zijn er gewoon meer locaties aan het sluiten dan dat er nieuwe locaties bij komen," zegt hij. "Zie daar het probleem."

6 uur geleden
COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt na dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

7 uur geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

7 uur geleden
Financiën blokkeert computersystemen na digitale inbraak

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën is vorige week een digitale inbraak ontdekt in "systemen voor een aantal primaire processen" op het departement. De toegang tot deze systemen is maandag geblokkeerd, waardoor een deel van de medewerkers niet meer kan inloggen.

8 uur geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

8 uur geleden