Wethouder Rotterdam: herbouw Schammenkamp kan van start gaan
ROTTERDAM (ANP) - De herbouw van de woningen aan de Schammenkamp in de Rotterdamse Zuidwijk die door een explosie werden verwoest, kan beginnen. Dat heeft bouwwethouder Chantal Zeegers donderdag tegen de Rotterdamse gemeenteraad gezegd. In de raad was irritatie ontstaan over het trage verloop van het herbouwproces na de ontploffing in het complex op 29 januari.
Dat de herbouw pas acht maanden na die fatale ontploffing begint, is volgens Zeegers te wijten aan vertraging bij de vergunningverlening. "Er is in juni onvoldoende informatie aangeleverd bij de aanvraag voor de omgevingsvergunning. Maar inmiddels is aan alle eisen voldaan. Dat heeft langer geduurd dan je zou willen. Op 3 oktober is de vergunning verleend en het startgesprek met de aannemer heeft ook al plaatsgevonden", vertelde ze.
Zeegers beloofde de raad ook de afzetting met zwarte doeken van de plek waar de appartementen stonden weg te halen om zo de omgeving leefbaarder te maken. Het college beloofde dat zowel bewoners als ondernemers in de buurt ook nu nog met al hun vragen en verzoeken bij de gemeente terechtkunnen.
Door de ontploffing, mogelijk veroorzaakt door een drugslab, vielen drie doden en raakten tientallen mensen hun huis kwijt. Deze week werd bekend dat de Rotterdamse rechtbank de voorlopige hechtenis van Jalal O. (35) heeft geschorst. Hij blijft wel verdachte van betrokkenheid bij de productie van drugs in een garagebox onder de appartementen. De man krijgt een enkelband, moet zijn paspoort inleveren en heeft een gebiedsverbod voor de Zuidwijk.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
14 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
18 uur geleden