Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wethouder Hengelo op tweede plek CDA-lijst, Van den Brink op elf

Wethouder Hengelo op tweede plek CDA-lijst, Van den Brink op elf

DEN HAAG (ANP) - Het CDA heeft zijn conceptkandidatenlijst bekendgemaakt en daarop staan vooral kandidaten met politieke ervaring. Na partijleider Henri Bontenbal volgt Hanneke Steen, die bij de vorige Kamerverkiezingen op de negende plek stond en momenteel namens de christendemocraten wethouder is in Hengelo. Tijs van den Brink komt op de elfde plek te staan, een verkiesbare plek volgens de laatste peilingen.

De presentator en journalist nam vorige week al afscheid van de EO nadat de omroep had bekendgemaakt dat hij had gesolliciteerd bij het CDA.

Eline Vedder heeft eerder al laten weten dat ze de Tweede Kamer na de verkiezingen verlaat. De andere huidige CDA-Kamerleden Derk Boswijk (3), Inge van Dijk (4) en Harmen Krul (5) krijgen een hoge plek toebedeeld.

Gregory Sedoc

De top tien wordt gecompleteerd door advocaat Jeltje Straatman (6), campagneleider en directeur communicatie en beleid van de fractie Bart van den Brink (7), wethouder uit Sittard-Geleen Judith Bühler (8), Drents gedeputeerde Henk Jumelet (9) en CNV-directeur Elles van Ark (10).

Een andere opvallende naam op de lijst is Gregory Sedoc. De voormalige hordeloper en tegenwoordig atletiekanalist bij de NOS staat op de vijftigste en laatste plaats.

'Vol vertrouwen campagne ingaan'

Op donderdag en vrijdag zullen de lokale afdelingen van het CDA stemmen over de kandidatenlijst. Tijdens het verkiezingscongres op 6 september zal over de definitieve kandidatenlijst worden gestemd. Het is dus nog mogelijk dat kandidaten uiteindelijk hoger of lager op de lijst komen.

Lijsttrekker Bontenbal zegt met deze lijst "vol vertrouwen" de campagne in te gaan voor de Kamerverkiezingen van 29 oktober. "De selectiecommissie heeft een sterke balans gevonden in ervaring, expertise en regionale wortels", vindt partijvoorzitter Jean Wiertz.

Meer uit Politiek

Sjoerdsma: kabinet wil actief investeren in relatie met China

BEIJING (ANP) - Het kabinet wil "actief" investeren in de relatie tussen Nederland en China. Dat zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) op de eerste dag van zijn handelsmissie tijdens een ontmoeting met Wang Wentao, de Chinese minister van Handel. Maar de relatie moet ook eerlijker, maakte hij duidelijk.

1 dag geleden
Nederland gaat Stinger-luchtdoelraketten produceren met Duitsland

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat samen met Duitsland Stinger-luchtdoelraketten produceren, maakte defensieminister Dilan Yeşilgöz dinsdag bekend vanuit de NAVO-top in Ankara. Ze meldde daarbij niet om welke bedragen en aantallen het gaat. De aankondiging is onderdeel van een pakket defensieovereenkomsten die de VVD-bewindsvrouw ondertekende, waarvan een deel al bekend was.

1 dag geleden
Pahlavi kijkt terug op 'positief gesprek' in de Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Reza Pahlavi kijkt terug op een "positief gesprek" met Tweede Kamerleden. Dat de zoon van de laatste sjah van Iran hiervoor was uitgenodigd, leidde binnen en buiten de Tweede Kamer tot veel commotie. Hij werpt zich op als een prominente vertegenwoordiger van de oppositie, terwijl een deel van de oppositie en de Iraanse diaspora het daar niet mee eens is.

2 dagen geleden
Iraanse oppositieleden bij Tweede Kamer kritisch op zoon van sjah

DEN HAAG (ANP) - Tijdens een gesprek met Tweede Kamerleden waren verschillende vertegenwoordigers van de Iraanse oppositie en diaspora kritisch op Reza Pahlavi. De zoon van de laatste sjah van het land presenteert zich volgens hen ten onrechte als de vertegenwoordiger van de oppositie tegen het huidige regime in Iran. Zij spraken voordat Pahlavi zelf aan het woord kwam tijdens het besloten deel van het gesprek.

2 dagen geleden
Asielminister ontbiedt 10 gemeenten vanwege spreidingswet

DEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten moeten zich op het ministerie van Asiel en Migratie melden, omdat ze niet voldoen aan hun wettelijke taak om voor voldoende opvangplekken te zorgen. Het gaat om Aalten, Achtkarspelen, Bergen (Limburg), Beverwijk, Gemert-Bakel, Overbetuwe, Sluis, Valkenswaard, Voerendaal en Westland.

2 dagen geleden
Minister Sjoerdsma naar China om handelsrelatie te versterken

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) begint dinsdag met zeventien Nederlandse bedrijven een drie dagen durende handelsmissie in China. Hij werd als Kamerlid vijf jaar geleden nog door Beijing op een sanctielijst geplaatst vanwege onder meer zijn kritiek op mensenrechtenschendingen in China.

2 dagen geleden
Oud-RIVM-directeur voelde 'enorme druk' over vaccinatiegraad

DEN HAAG (ANP) - Jaap van Delden voelde een "enorme druk" over hoe het met de vaccinatiegraad ging in Nederland ten opzichte van andere landen. Dat zei de oud-RIVM-vaccinatiedirecteur tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

2 dagen geleden