Wethouder Geert Post van gemeente Urk stapt op
URK (ANP) - Wethouder Geert Post van de gemeente Urk heeft dinsdagavond in een raadsvergadering bekendgemaakt dat hij opstapt. Post was in opspraak geraakt toen zijn zoon werd gearresteerd, nadat de Britse douane ruim 400 kilo harddrugs tussen de bloemen in zijn vrachtauto had gevonden. Daardoor kwam aan het licht dat Post vervoersmanager was bij het bedrijf van zijn zoon.
Post legde in de vergadering een verklaring af. Hij zei dat hij zelf van mening was dat hij had kunnen aanblijven, maar dat hij dat toch niet doet omdat de zaak waardoor hij in opspraak raakte hem steeds voor de voeten zal worden geworpen. "Dat wil ik mijn gezin, mijzelf, de SGP en onze gemeente Urk niet aandoen", aldus Post.
De gemeenteraad van Urk is dinsdagavond in een ingelaste vergadering bijeengekomen voor het bespreken van een onderzoek naar de integriteit van Post. Dat onderzoek was in opdracht van de Urker burgemeester Ineke Bakker en de raad uitgevoerd.
Gemeentewet overtreden
Volgens het onderzoek heeft hij de gemeente schade toegebracht door naast zijn baan als wethouder Economische Zaken te werken bij het transportbedrijf van zijn zoon. Door die nevenfunctie te verzwijgen of te bagatelliseren heeft hij ook de Gemeentewet overtreden.
Volgens Post, die zijn taken in afwachting van het onderzoek in augustus neerlegde, stelde de functie niet veel voor, maar de onderzoekers hebben vastgesteld dat Post jarenlang 15 tot 20 uur per week voor het bedrijf werkte. Toen de coronacrisis uitbrak, namen zijn werkzaamheden nog fors toe. Post regelde ook het bloementransport waarbij zijn zoon werd opgepakt. De zoon zit vast in Engeland en claimt onschuldig te zijn.
Meer uit Binnenland
BOXTEL (ANP) - Waterschap De Dommel verwijdert of verlaagt beverdammen in beken in het midden van Brabant waar tijdens de aanhoudende droogte grondwater in wordt gepompt. De dammen duiken sinds kort op in vier beken waar een laagje water beschermde vissoorten als beekprik, kwabaal en ook de rivierdonderpad moet helpen overleven.
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft Tyrone H. (24) uit Den Haag veroordeeld tot een celstraf van negen jaar voor het opzettelijk doodrijden van de 18-jarige Nabil in Maassluis in de nacht van 2 maart vorig jaar. H. reed twee keer over het slachtoffer heen na een vechtpartij met zijn vrienden. Na de celstraf is hij tien jaar lang zijn rijbewijs kwijt.
20 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Mensen in het noorden, oosten en midden van het land kunnen vrijdag last krijgen van smog. De luchtkwaliteit is in die gebieden waarschijnlijk slecht, waarschuwt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het instituut verwacht dat de smog aan het begin van de avond verdwijnt, wanneer de wind naar het noorden draait en koelere lucht naar Nederland komt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De stroomstoring die donderdag een aantal bedrijven in het Rotterdamse Botlekgebied trof, is grotendeels verholpen, meldt de veiligheidsregio. "Bijna alle bedrijven hebben weer stroom. De fabrieken worden stap voor stap weer opgestart. De brandweer blijft aanwezig om de situatie te controleren en geeft nazorg."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door een explosie bij een bedrijf met opslagtanks voor olieproducten aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort zijn donderdag kort na het middaguur een dode en zes gewonden gevallen, meldt Gunvor Energy. De politie doet onderzoek naar de oorzaak van de ontploffing. Ook de Arbeidsinspectie en de Onderzoeksraad voor Veiligheid zijn ter plaatse voor onderzoek.
2 uur geledenRHEEZERVEEN (ANP) - In een stuk bos even ten westen van Hardenberg heeft rond lunchtijd een zeer grote natuurbrand gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit de regio uit om de brand te bestrijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In twee weken tijd zijn ruim 20,7 miljoen illegale sigaretten onderschept. Combiteam SMOKE, een samenwerkingsverband van onder meer de douane en de FIOD, ontdekte ook 3000 kilo waterpijptabak en grondstoffen voor tabak. Als de producten op de markt waren gekomen had de overheid volgens de douane 9 miljoen euro aan accijnzen misgelopen.
2 uur geleden