Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetenschapsprijs voor Jaap van Dissel

Wetenschapsprijs voor Jaap van Dissel

AMSTERDAM (ANP) - Jaap van Dissel, RIVM-directeur en hoogleraar interne geneeskunde en infectieziekten aan de Universiteit Leiden, ontvangt de Akademiepenning van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW). Volgens de jury krijgt hij de prijs voor de wijze waarop hij tijdens de corona-epidemie de minister van Volksgezondheid en het crisisteam van de overheid heeft geadviseerd over de bestrijding van Covid-19. Van Dissel krijgt de onderscheiding op 31 mei.

"Als voorzitter van het landelijke Outbreak Management Team heeft Van Dissel zich vanaf het begin van de pandemie met tomeloze energie en bewonderingswaardige rust ingezet om politiek en publiek te informeren over de wetenschappelijke kennis over Covid-19. Dat doet hij in een zich snel ontwikkelende crisis, en onder druk van discussies in politiek, samenleving én wetenschap", aldus de KNAW.

De Akademiepenning wordt eens in de twee jaar toegekend aan een persoon die zich heeft ingezet voor de bloei van de wetenschap in Nederland. Eerdere winnaars van de penning waren onder anderen universiteitshoogleraar Alexander Rinnooy Kan, bierbrouwer Alfred Heineken en hersenprofessor Dick Swaab. De wetenschapsprijs werd voor het eerst uitgereikt in 1983.

Meer uit Binnenland

Brabants waterschap verbiedt watergebruik overdag om droogte

BREDA (ANP) - Inwoners en bedrijven in Midden- en West-Brabant mogen vanaf dinsdag tussen 09.00 uur en 21.00 uur geen water meer halen uit sloten, beken en rivieren om bijvoorbeeld tuinen en gewassen te besproeien. Waterschap Brabantse Delta heeft net als vier jaar geleden een 'urenverbod' ingesteld. In een deel van het werkgebied van Brabantse Delta, tussen Bergen op Zoom en Tilburg, gold sinds eind april al een zogeheten onttrekkingsverbod.

30 minuten geleden
Richard de Mos keert terug als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Richard de Mos, leider van de lokale partij Hart voor Den Haag, wordt opnieuw wethouder in de hofstad. Hij gaat weer deel uitmaken van het Haagse college. Zijn partij, de grootste in de stad, gaat besturen met VVD, CDA en DENK.

32 minuten geleden
Vrouw veroordeeld voor jarenlange uitbuiting in Kamerik

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 56-jarige vrouw uit Woerden veroordeeld tot een celstraf van twee jaar, waarvan een half jaar voorwaardelijk, voor het uitbuiten van een kwetsbare jonge vrouw. Zij moest ruim elf jaar lang lange dagen werken in paardenstallen op een stoeterij in het Utrechtse Kamerik, zonder dat zij salaris kreeg. Ook werd zij mishandeld en agressief toegesproken.

1 uur geleden
Artemis-astronauten bespreken missie bij ESA in Noordwijk

NOORDWIJK (ANP) - De vier astronauten die in april een ronde om de maan vlogen zijn in Nederland. In een complex van het Europees Ruimteagentschap ESA bij Noordwijk bespreken ze de Artemis II-missie.

1 uur geleden
Steeds meer droogtemaatregelen, maar geen zorgen om drinkwater

DEN HAAG (ANP) - Waterschappen nemen steeds meer maatregelen om de gevolgen van het warme, droge weer aan te pakken. Zo heeft Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden maandag de aanvoer van zoetwater richting West-Nederland verhoogd van 7 naar 11 kuub per seconde, om verzilting langs de kust te voorkomen. Delfland begint aan de tweede maaironde dit jaar van sloten, vaarten en dijken. Het waterschap doet dit om te voorkomen dat de doorstroming wordt belemmerd en om dijken goed te kunnen inspecteren op eventuele scheuren.

2 uur geleden
Derde regionale hittegolf een feit met 25,4 graden in Gilze-Rijen

HOUTEN (ANP) - De derde regionale hittegolf van deze zomer is een feit. In Gilze-Rijen werd maandag een temperatuur van 25,4 graden gemeten. Sinds afgelopen donderdag was het volgens Weeronline in het Brabantse dorp al drie keer tropisch warm geweest en is met de zomerse dag van maandag voldaan aan de criteria voor een hittegolf.

3 uur geleden
Verdachte moord op vrouw Nieuw-Vennep viel meer vrouwen lastig

ALKMAAR (ANP) - De 37-jarige Adil Q., die wordt verdacht van het doodsteken van een 59-jarige vrouw op de parkeerplaats van station Nieuw-Vennep, viel volgens het Openbaar Ministerie meerdere vrouwen lastig. Vier vrouwen hebben bij de politie verklaard die dag te zijn lastiggevallen door een man die gebrekkig Engels sprak, meldde de officier van justitie maandag tijdens een eerste openbare zitting in de rechtbank in Alkmaar.

3 uur geleden