Wetenschapsorganisatie NWO legt subsidieaanvragen stil na hack
DEN HAAG (ANP) - De servers van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) zijn gehackt. Daardoor is het netwerk van de organisatie voorlopig niet te gebruiken, meldt de NWO op haar website, die het nog wel doet. Vanwege de hack is de behandeling van aanvragen voor subsidie voor onderzoek stilgelegd.
"Geen van de applicaties die op het netwerk van NWO draaien is momenteel toegankelijk", aldus de organisatie. Onder andere mailadressen en officesoftware van de NWO zijn daardoor niet meer benaderbaar.
Wel laat de NWO weten dat de applicatie die gebruikt wordt om subsidieaanvragen af te handelen waarschijnlijk niet door de hack is geraakt, doordat die op een andere server draait. Toch is die server voor de zekerheid helemaal afgesloten voor gebruikers.
Het is onduidelijk wanneer de systemen weer bereikbaar zullen zijn. "Op dit moment is alles erop gericht om het huidige probleem zo snel mogelijk te verhelpen", luidt de verklaring. "NWO zal de komende weken bekijken hoe en wanneer het subsidieproces weer kan worden opgestart."
De organisatie doet geen verdere mededelingen over de manier waarop de hack tot stand is gekomen en over de verdere afwikkeling van de kwestie. Wel zal meer informatie over het subsidieproces zo spoedig mogelijk op de website worden geplaatst.
De NWO is opgericht om Nederlandse wetenschappers te stimuleren. De organisatie kent elk jaar bijna 1 miljard euro toe aan financiering voor onderzoekers. De organisatie reikt elk jaar de Spinozapremie en de Stevinpremie uit, de 'Nederlandse Nobelprijzen'.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.
56 minuten geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - Door de brand zaterdag in woonzorgcentrum de Leyhoeve in Tilburg zijn zestien appartementen nog niet bewoonbaar. De rest van de mensen die nog niet terug naar huis konden, mogen zondagavond weer hun woning in, meldt het woonzorgcentrum.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het belooft komende week wisselvallig weer te worden met kans op natte sneeuw. Dat meldt Weeronline zondag. Vooral landinwaarts is er woensdag en donderdag kans op winterse neerslag.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Directeur van de Kindertelefoon Roline de Wilde is "geschokt" door het handelen van een ex-vrijwilliger, bevestigt ze na berichtgeving van Nieuwsuur. In 2020 wisselde de vrijwilliger tegen de regels contactgegevens uit met iemand van wie ze dacht dat het een kind was. Over het uit de hand gelopen contact dat hieruit ontstond, maakte onderzoeksprogramma Zembla onlangs de podcast Op zoek naar Marlotte.
8 uur geleden