Wetenschappers zetten doemdagklok dichter bij twaalf uur dan ooit
CHICAGO (ANP/RTR) - Door alle ellende in de wereld hebben wetenschappers hun zogenoemde Doomsday Clock (Doemdagklok) dichter bij middernacht gezet dan ooit tevoren. Ze wijzen op de Russische nucleaire dreigingen na de invasie van Oekraïne, spanningen in andere brandhaarden op de wereld, militaire toepassingen van kunstmatige intelligentie en klimaatverandering als risico's voor een wereldwijde catastrofe.
De symbolische klok van atoomwetenschappers van het Bulletin of the Atomic Scientists staat nu op 89 seconden voor middernacht, dat geldt als het theoretische punt van vernietiging. Het is één seconde dichterbij dan vorig jaar.
De organisatie uit Chicago riep de klok in 1947 in het leven door de Koude Oorlog die volgde op de Tweede Wereldoorlog. De wetenschappers wilden en willen het publiek waarschuwen hoe dicht de mensheid bij het vernietigen van de wereld is.
Meer uit Buitenland
RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
28 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - In Wales is voor het eerst een leider benoemd die zijn land zou willen afscheiden van het Verenigd Koninkrijk. Het parlement, de Senedd, heeft de nationalistische Rhun ap Iorwerth gekozen als eerste minister, nadat zijn partij Plaid Cymru vorige week de grootste werd bij de verkiezingen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
8 uur geleden