Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetenschappers: ruim helft schildpaddensoorten bedreigd

Wetenschappers: ruim helft schildpaddensoorten bedreigd

DRESDEN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de 360 schildpaddensoorten wereldwijd wordt met uitsterven bedreigd. Een handelsverbod op in het wild gevangen schildpadden zou kunnen bijdragen aan de bescherming van de dieren, melden 51 deskundigen uit de hele wereld in een studie die dinsdag in het vaktijdschrift Current Biology is gepubliceerd.

"Elk jaar worden wereldwijd honderdduizenden schildpadden gevangen voor de handel, meestal om ze als huisdier te houden of, voornamelijk in Oost-Azië, te eten", aldus de Duitse natuurwetenschappelijke vereniging Senckenberg. Zo namen de Mexicaanse autoriteiten in mei 15.000 schildpadden in beslag die naar China zouden worden gesmokkeld. In Madagaskar werden in 2018 binnen enkele maanden ongeveer 18.000 dieren in beslag genomen.

"Veel soorten schildpadden leven erg lang en leggen weinig eieren. Dit betekent dat juist dergelijke soorten in de kortst mogelijke tijd kunnen worden uitgeroeid door het vangen van geslachtsrijpe vrouwtjes", verklaart Senckenberg-onderzoeker Uwe Fritz. Als de handel niet wordt verboden of beperkt, zullen tal van schildpaddensoorten de komende jaren onherstelbaar verloren gaan.

Samen met vijftig internationale collega's stelde Fritz de overzichtsstudie samen over schildpadden wereldwijd. Volgens deze studie vormen schildpadden een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld. Volgens de wetenschappers zouden fokprogramma's met daaropvolgend vrijlaten in het wild, bepaalde soorten kunnen helpen. "In ieder geval moet er snel worden gehandeld voordat het te laat is", benadrukte Fritz.

Meer uit Buitenland

Rook bij luchthaven hoofdstad Saudi-Arabië na waarschuwingen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad is zaterdag grote rookontwikkeling te zien. Een verslaggever van persbureau AFP meldt dat een brandstoftank met het logo van staatsoliemaatschappij Saudi Aramco in brand staat.

54 minuten geleden
NAVO blij met overeenkomst over Groenland

BRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft positief gereageerd op de aankondiging dat de Verenigde Staten, Denemarken en Groenland binnenkort een overeenkomst gaan tekenen. "Het Arctisch gebied en de Noord-Atlantische Oceaan zijn essentieel voor onze collectieve veiligheid, en dit akkoord zal bijdragen aan het bevorderen van de veiligheid, stabiliteit en samenwerking in deze cruciale regio", laat een woordvoerster weten.

2 uur geleden
Mogelijke cyberaanval gemeld bij stembureaus in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een mogelijke cyberaanval heeft het stemmen in Moskou ontregeld tijdens de Russische parlementsverkiezingen. De problemen met stemmachines konden binnen twintig minuten worden opgelost, claimde het hoofd van de kiescommissie in de stad volgens persbureau TASS.

3 uur geleden
Denemarken: deal over Groenland goed voor veiligheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Een bindende overeenkomst over de veiligheid van Groenland kan de veiligheid in het Arctische gebied verder versterken. Dat stelde de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen nadat de Amerikaanse president Trump melding had gemaakt van een verregaande deal over Groenland.

4 uur geleden
Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten niet naar VN-top mogen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel betreurt dat Palestijnse gezanten van de Verenigde Staten niet naar de aankomende VN-top in New York mogen. De EU-buitenlanddienst wil graag dat de Amerikaanse autoriteiten terugkomen op dat besluit, zegt een woordvoerder.

4 uur geleden
Betogers vormen menselijke keten rond Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Betogers hebben in Washington een menselijke keten gevormd rond het Kennedy Center. Aan de actie bij het beroemde culturele centrum deden volgens Amerikaanse media honderden mensen mee.

6 uur geleden
Zelensky bedankt Trump en Congres voor nieuwe sancties Rusland

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.

13 uur geleden