Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetenschappers: ruim helft schildpaddensoorten bedreigd

Wetenschappers: ruim helft schildpaddensoorten bedreigd

DRESDEN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de 360 schildpaddensoorten wereldwijd wordt met uitsterven bedreigd. Een handelsverbod op in het wild gevangen schildpadden zou kunnen bijdragen aan de bescherming van de dieren, melden 51 deskundigen uit de hele wereld in een studie die dinsdag in het vaktijdschrift Current Biology is gepubliceerd.

"Elk jaar worden wereldwijd honderdduizenden schildpadden gevangen voor de handel, meestal om ze als huisdier te houden of, voornamelijk in Oost-Azië, te eten", aldus de Duitse natuurwetenschappelijke vereniging Senckenberg. Zo namen de Mexicaanse autoriteiten in mei 15.000 schildpadden in beslag die naar China zouden worden gesmokkeld. In Madagaskar werden in 2018 binnen enkele maanden ongeveer 18.000 dieren in beslag genomen.

"Veel soorten schildpadden leven erg lang en leggen weinig eieren. Dit betekent dat juist dergelijke soorten in de kortst mogelijke tijd kunnen worden uitgeroeid door het vangen van geslachtsrijpe vrouwtjes", verklaart Senckenberg-onderzoeker Uwe Fritz. Als de handel niet wordt verboden of beperkt, zullen tal van schildpaddensoorten de komende jaren onherstelbaar verloren gaan.

Samen met vijftig internationale collega's stelde Fritz de overzichtsstudie samen over schildpadden wereldwijd. Volgens deze studie vormen schildpadden een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld. Volgens de wetenschappers zouden fokprogramma's met daaropvolgend vrijlaten in het wild, bepaalde soorten kunnen helpen. "In ieder geval moet er snel worden gehandeld voordat het te laat is", benadrukte Fritz.

Meer uit Buitenland

Carney ontkent kritiek op Trump en VS te hebben teruggenomen

OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney ontkent zijn kritische uitspraken over Donald Trump en de VS te hebben teruggenomen. Maandag zei de Amerikaanse minister van Financiën nog dat Carney in een telefoongesprek met de Amerikaanse president zou zijn teruggekomen op zijn woorden.

23 minuten geleden
Spanje wil opnieuw migranten legaliseren

MADRID (ANP/AFP) - De linkse Spaanse regering van premier Pedro Sánchez wil circa een half miljoen immigranten zonder papieren een verblijfsvergunning geven. Migratieminister Elma Saiz Delgado zei dat de mensen die hiervan profiteren dan bijvoorbeeld overal in Spanje legaal kunnen werken.

24 minuten geleden
ICE-directeur moet schending gerechtelijke bevelen uitleggen

MINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.

1 uur geleden
CNN: Washington wil sleutelrol CIA in relaties met Venezuela

WASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.

2 uur geleden
Duitsland looft miljoen uit voor gouden tip stroomuitval Berlijn

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.

5 uur geleden
EU-buitenlandchef: Holocaustherdenking dit jaar extra urgent

BRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.

5 uur geleden
Noord-Korea vuurt zeker één raket af richting Japan

TOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.

5 uur geleden