Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetenschappers: ruim helft schildpaddensoorten bedreigd

Wetenschappers: ruim helft schildpaddensoorten bedreigd

DRESDEN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de 360 schildpaddensoorten wereldwijd wordt met uitsterven bedreigd. Een handelsverbod op in het wild gevangen schildpadden zou kunnen bijdragen aan de bescherming van de dieren, melden 51 deskundigen uit de hele wereld in een studie die dinsdag in het vaktijdschrift Current Biology is gepubliceerd.

"Elk jaar worden wereldwijd honderdduizenden schildpadden gevangen voor de handel, meestal om ze als huisdier te houden of, voornamelijk in Oost-Azië, te eten", aldus de Duitse natuurwetenschappelijke vereniging Senckenberg. Zo namen de Mexicaanse autoriteiten in mei 15.000 schildpadden in beslag die naar China zouden worden gesmokkeld. In Madagaskar werden in 2018 binnen enkele maanden ongeveer 18.000 dieren in beslag genomen.

"Veel soorten schildpadden leven erg lang en leggen weinig eieren. Dit betekent dat juist dergelijke soorten in de kortst mogelijke tijd kunnen worden uitgeroeid door het vangen van geslachtsrijpe vrouwtjes", verklaart Senckenberg-onderzoeker Uwe Fritz. Als de handel niet wordt verboden of beperkt, zullen tal van schildpaddensoorten de komende jaren onherstelbaar verloren gaan.

Samen met vijftig internationale collega's stelde Fritz de overzichtsstudie samen over schildpadden wereldwijd. Volgens deze studie vormen schildpadden een van de meest bedreigde diersoorten ter wereld. Volgens de wetenschappers zouden fokprogramma's met daaropvolgend vrijlaten in het wild, bepaalde soorten kunnen helpen. "In ieder geval moet er snel worden gehandeld voordat het te laat is", benadrukte Fritz.

Meer uit Buitenland

Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

21 minuten geleden
Meetinstrument in Voyager-sonde na halve eeuw uitgeschakeld

HOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.

47 minuten geleden
Trump: marine VS schiet op Iraans schip om doorbreken blokkade

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."

51 minuten geleden
Israël zweert aan Hezbollah gelieerde huizen in Libanon te slopen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.

2 uur geleden
Twee agenten geschorst om vluchten tijdens schietpartij in Kyiv

KYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense politieagenten zijn geschorst nadat er online een video was verschenen waarop te zien is hoe zij vluchten van de plek van een schietpartij in Kyiv, meldt minister Igor Klymenko van Binnenlandse Zaken. Bij de schietpartij kwamen zes mensen om.

2 uur geleden
Pro-Russische Radev aan kop bij Bulgaarse verkiezingen

SOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.

3 uur geleden
Acht kinderen gedood door schietpartij in Louisiana

SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.

4 uur geleden