Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetenschappers maken muizenembryo 's zonder sperma en eicellen

Wetenschappers maken muizenembryo 's zonder sperma en eicellen

CAMBRIDGE/PASADENA (ANP) - Wetenschappers hebben muizenembryo's ontwikkeld uit stamcellen zonder dat er sperma of eicellen aan te pas kwamen. De embryo's leken sterk op een echt muizenembryo, compleet met onder meer tekenen van een hart- en hersenfunctie, en hielden het ruim acht dagen vol. Dat schrijven Britse en Amerikaanse media.

De onderzoekers, van onder meer de universiteit in Cambridge en California Institute of Technology, hopen hun resultaten uiteindelijk te gebruiken om vroege ontwikkelingsstadia van met name menselijk leven beter te begrijpen en zo bijvoorbeeld ook hoe miskramen en bepaalde ziekten ontstaan. Ze zouden mogelijk zelfs de basis kunnen leggen voor het creëren van menselijke embryo's, zo wordt al geopperd. Dat zou dan weer kunnen leiden tot nog preciezer onderzoek en zelfs het verwezenlijken van organen voor transplantatie.

Er zouden bovendien ook veel minder proefdieren nodig kunnen zijn door deze 'synthetische' embryo 's voor onderzoek te gebruiken. Zo lang is de wetenschap echter nog lang niet, maar toch worden de vorderingen tot nu toe in brede kring als spectaculair gezien.

Meer uit Buitenland

Hongaarse regering wil EU niet meer chanteren met veto

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Hongarije wil het eigen vetorecht binnen de Europese Unie niet meer inzetten als chantagemiddel. Dat maakte beoogd minister van Buitenlandse Zaken Anita Orbán duidelijk tijdens een hoorzitting in het parlement. Ze gaf aan dat haar land zich gaat inzetten om het vertrouwen terug te winnen van andere landen in de EU en de NAVO.

20 minuten geleden
Iran noemt eigen vredesvoorstel aan VS 'legitiem en vrijgevig'

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het vredesvoorstel dat het land eerder deed aan de Verenigde Staten "legitiem en vrijgevig" was. Volgens Iran stellen de VS nog altijd onredelijke en eenzijdige eisen.

40 minuten geleden
Oekraïne wil Schröder niet als EU-onderhandelaar

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense minister Andrii Sybiha van Buitenlandse Zaken wil de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder niet als onderhandelaar namens de EU over vrede tussen zijn land en Rusland. "Wij steunen zo'n kandidatuur absoluut niet", zei hij bij aankomst in Brussel. Daar woont Sybiha een deel van de bijeenkomst bij van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

42 minuten geleden
Kallas wijst Schröder af als bemiddelaar namens EU

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwerpt het idee om de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder namens de EU tussen Rusland en Oekraïne te laten onderhandelen over vrede. Dat opperde de Russische president Vladimir Poetin dit weekend.

2 uur geleden
Gezondheidszorg in Gaza stort volgens Rode Kruis verder in

GAZA-STAD (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de gezondheidszorg in Gaza "onder de radar steeds verder afbrokkelt". De Palestijnse Rode Halve Maan kampt met een structureel tekort aan medicatie, medische apparatuur, voedsel en tenten. Volgens cijfers van de organisatie zijn nog 20 van de 240 medische posten en klinieken in de Gazastrook deels operationeel en van de 33 ziekenhuizen zijn er nog vijf die functioneren.

4 uur geleden
Netanyahu wil op termijn zonder Amerikaanse militaire steun

NEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoopt op termijn zonder Amerikaanse militaire steun te kunnen. Dat zei hij in de nacht van zondag op maandag in een interview met CBS News. In het tv-programma 60 Minutes zei Netanyahu dat Israël jaarlijks zo'n 3,8 miljard dollar aan Amerikaanse militaire steun krijgt en dat het zijns inziens "absoluut" het juiste moment is om daar verandering in te brengen.

4 uur geleden
Amerikaan test 'mild positief' op hantavirus na evacuatie Hondius

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip de m/v Hondius en onderweg is naar de VS test "mild positief" op het hantavirus, meldt het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het ministerie treedt niet in details over wat deze "milde" positieve test inhoudt.

6 uur geleden