Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetenschappers laten Doomsday Clock op twee voor twaalf staan

Wetenschappers laten Doomsday Clock op twee voor twaalf staan

CHICAGO (ANP) - Internationale wetenschappers hebben donderdag de symbolische Doomsday Clock op 100 seconden voor middernacht laten staan. Dat heeft The Bulletin of Atomic Scientists bekendgemaakt. De klok geeft aan hoe dicht de mensheid is bij een door diezelfde mens veroorzaakt einde en werd in 1947 door de universiteit van Chicago ingesteld. Toen stond de klok op zeven minuten voor twaalf. Belangrijkste dreiging destijds was een allesverwoestende kernoorlog.

De laatste keer dat de klok werd verzet was in 2019. Toen ging de wijzer 20 seconden dichter naar middernacht. Het veiligst was de wereld in 1991, toen de klok op 17 minuten voor middernacht stond. De Doomsday Clock staat net als in 2020 en 2021 op 23 uur 58 minuten en 20 seconden. Met deze tijd staat de klok nog altijd dichter dan ooit bij de symbolische apocalyps.

In de toelichting zeggen de wetenschappers dat de verandering van leiderschap in de Verenigde Staten vorig jaar hoop gaf dat wat een wereldwijde race naar een catastrofe leek te zijn, tot staan kon worden gebracht en zelfs ongedaan kon worden gemaakt. In 2021 wijzigde de nieuwe Amerikaanse regering inderdaad het Amerikaanse beleid op een aantal punten die de wereld veiliger maakten volgens de wetenschappers.

"Toch was de verandering in het leiderschap van de VS niet voldoende om de negatieve internationale veiligheidstrends te keren die zich al lang aan het ontwikkelen waren en zich in 2021 voortzetten", staat in de toelichting. De wetenschappers zien atoomwapens, klimaatverandering, ontwrichtende technologieën en de toenemende strijd om zeggenschap in de ruimte als de belangrijkste bedreigingen voor de mensheid.

Meer uit Buitenland

New York Times wint zaak rond persvrijheid Pentagon

NEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.

1 uur geleden
Trump overweegt militaire operaties Iran af te schalen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.

2 uur geleden
Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

6 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

10 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

10 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

10 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

11 uur geleden