Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetenschappers: 2024 wordt bijna zeker heetste jaar ooit

Wetenschappers: 2024 wordt bijna zeker heetste jaar ooit

BRUSSEL (ANP/DPA) - Dit jaar lijkt het warmste jaar te worden dat ooit is gemeten en het eerste jaar waarin de gemiddelde temperatuur meer dan 1,5 graad hoger ligt dan het gemiddelde van voor het industriële tijdperk. Dat melden wetenschappers van de Europese klimaatdienst Copernicus donderdag.

In het Klimaatakkoord van Parijs (2015) hebben landen afgesproken de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad, of uiterlijk 2 graden tegenover de periode voor het industriële tijdperk, waarin de mensheid steeds meer fossiele brandstoffen ging gebruiken. Toch wil de Copernicus Climate Change Service (C3S) dat doel nog niet als gemist aanmerken, omdat het gemiddelde waarden over een langere termijn gebruikt om te bepalen of het klimaatdoel gehaald wordt.

De klimaatdienst voorspelt dat de gemiddelde mondiale temperatuur voor 2024 zelfs minstens 1,55 graden boven het pre-industriële gemiddelde uitkomt, vergeleken met 1,48 graden Celsius in 2023. C3S zegt in een verklaring bij het rapport te hopen dat de nieuwe recordwaardes deelnemers inspireren om hun ambities voor de komende VN-klimaattop COP29 op te schroeven. Die conferentie begint maandag in Bakoe in Azerbeidzjan.

Meer uit Buitenland

Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un opent partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.

1 uur geleden
Suriname waarschuwt voor deepfakes van president Simons

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.

4 uur geleden
Belarus: we kregen geen visa om bij vredesraadbijeenkomst te zijn

MINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.

5 uur geleden
Kritisch rapport NASA over gestrande astronauten met Starliner

WASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.

5 uur geleden
Trump vindt arrestatie voormalige prins Andrew 'triest'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.

5 uur geleden
Trump krijgt week om claims te weerleggen in IRS-miljardenzaak

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.

6 uur geleden
Britse ex-prins Andrew verlaat politiebureau

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.

6 uur geleden