Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetenschappers: 2024 wordt bijna zeker heetste jaar ooit

Wetenschappers: 2024 wordt bijna zeker heetste jaar ooit

BRUSSEL (ANP/DPA) - Dit jaar lijkt het warmste jaar te worden dat ooit is gemeten en het eerste jaar waarin de gemiddelde temperatuur meer dan 1,5 graad hoger ligt dan het gemiddelde van voor het industriële tijdperk. Dat melden wetenschappers van de Europese klimaatdienst Copernicus donderdag.

In het Klimaatakkoord van Parijs (2015) hebben landen afgesproken de opwarming van de aarde te beperken tot 1,5 graad, of uiterlijk 2 graden tegenover de periode voor het industriële tijdperk, waarin de mensheid steeds meer fossiele brandstoffen ging gebruiken. Toch wil de Copernicus Climate Change Service (C3S) dat doel nog niet als gemist aanmerken, omdat het gemiddelde waarden over een langere termijn gebruikt om te bepalen of het klimaatdoel gehaald wordt.

De klimaatdienst voorspelt dat de gemiddelde mondiale temperatuur voor 2024 zelfs minstens 1,55 graden boven het pre-industriële gemiddelde uitkomt, vergeleken met 1,48 graden Celsius in 2023. C3S zegt in een verklaring bij het rapport te hopen dat de nieuwe recordwaardes deelnemers inspireren om hun ambities voor de komende VN-klimaattop COP29 op te schroeven. Die conferentie begint maandag in Bakoe in Azerbeidzjan.

Meer uit Buitenland

Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

5 minuten geleden
Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

58 minuten geleden
Iran dreigt met 'regionaal conflict' bij Amerikaanse aanval

TEHERAN (ANP/AFP/RTR/DPA) - De hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft gewaarschuwd voor een groot conflict als de Verenigde Staten zijn land aanvallen. "De Amerikanen moeten weten dat als ze een oorlog beginnen, het deze keer een regionale oorlog zal zijn", verklaarde hij volgens het Iraanse persbureau Tasnim.

1 uur geleden
Musk meldt maatregelen tegen Starlink-gebruik door Rusland

WASHINGTON (ANP) - SpaceX heeft ingrepen gedaan om misbruik van Starlink-systemen voor satellietinternet door Rusland te voorkomen. Dat meldt topman Elon Musk op X. "Het lijkt erop dat de stappen die we hebben genomen om het ongeoorloofde gebruik van Starlink door Rusland te stoppen, hebben gewerkt. Laat het ons weten als er meer gedaan moet worden."

1 uur geleden
Advocaat: vrouw ontmoette ex-prins Andrew in Royal Lodge in 2010

LONDEN (ANP) - Een vrouw claimt dat ze door Jeffrey Epstein naar het VK is gestuurd voor een ontmoeting met ex-prins Andrew Mountbatten-Windsor. De ontmoeting zou hebben plaatsgevonden in 2010 in het huis van Mountbatten-Windsor, de Royal Lodge, maakte haar advocaat bekend aan BBC News. De vrouw was destijds in de twintig.

1 uur geleden
Grensovergang Rafah deels heropend

GAZA-STAD (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft een belangrijke grensovergang tussen de Gazastrook en Egypte deels heropend. Dat melden de autoriteiten, maar er gelden nog wel beperkingen. Een veiligheidsbron zegt tegen de krant Haaretz dat er zondag nog "systeemchecks" plaatsvinden en er waarschijnlijk nog geen inwoners mogen oversteken.

2 uur geleden
Gevoelige nederlaag voor Republikeinen bij verkiezing Texas

FORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.

3 uur geleden