'Wetenschapper die middel vindt tegen alle virussen al onder ons'
HELMOND (ANP) - De wetenschapper die een middel vindt tegen alle virussen die de mensheid nog te wachten staan is al onder ons. Dat is de stellige overtuiging van Erik Matser, de internationaal bekende klinisch neuropsycholoog uit Helmond. "Alleen onder de grootste druk staan dergelijke historische figuren op. De druk is nu onmenselijk. Maar het menselijk brein is gemaakt voor deze complexiteit."
Mensen die het oude veranderen in het nieuwe hebben veelal dezelfde karakteristieken. Matser: "Ze denken snel en hebben een uitzonderlijk ontwikkeld werkgeheugen waardoor ze veel informatie op een hoog niveau kunnen verwerken en dit gebruiken voor een toekomstige handeling, de basis voor innovatie en creativiteit. Het zijn mensen die constant de huidige wetenschap anders benaderen en daardoor ook komen met 'out of the box’ oplossingen. De persoon met deze kenmerken, die iets uitvindt in de orde van grootte van antibiotica, is op dit moment aan het werk."
Matser baseert zich met zijn voorspelling op de geschiedenis. "Mensen hebben een zeer sterk ontwikkeld vermogen om zich aan te passen aan veranderingen, deze functies zijn gelegen in de hersengebieden direct achter de ogen (prefrontale cortex). Hierdoor kunnen we als soort overleven. Dit hebben we laten zien met andere ziekten en ook bijvoorbeeld in militair opzicht. Toen de onderzeeër een grote bedreiging werd, bedachten we de sonar, toen we werden overvallen door vliegtuigen werd de radar uitgevonden. Ik heb veel mensen onderzocht die op hun vakgebied de beste van de wereld zijn. Dergelijke mensen kunnen met de huidige informatie nieuwe concepten vormen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers dat de weersomstandigheden op veel plekken voor gevaarlijke situaties kunnen zorgen de komende dagen. Ook al wordt er gestrooid.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft de Zwitserse bondspresident Guy Parmelin gecondoleerd na de brand in een bar waarbij ongeveer veertig doden zijn gevallen.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Nederlandse brandwondencentra staan klaar om slachtoffers van de ramp in het Zwitserse skioord Crans-Montana op te vangen. Ze staan met elkaar in contact en wachten of hun inzet nodig is.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kerkgenootschap Liberty Church is "zeer bedroefd" over de verwoestende brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerkgemeenschap had de kerk sinds 2017 in gebruik en hield er iedere zondagochtend twee diensten.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van betrokkenheid bij de dood van een jongen door vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Nijmegen is donderdagmiddag door de politie vrijgelaten. Hij dient zich wel beschikbaar te houden voor het verdere onderzoek, meldt de politie.
13 uur geleden