Wetenschappelijke podcast Spotify gaat Joe Rogan factchecken
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De wetenschappelijke podcast 'Science Vs' van Spotify gaat Joe Rogan en andere programma's van de streamingdienst controleren op feiten. De makers van Science Vs zijn niet tevreden met de maatregelen die Spotify heeft genomen om luisteraars te behoeden voor desinformatie. De streamingdienst heeft veel kritiek gekregen nadat Rogan onder meer een aflevering had gemaakt waarin het nut van coronavaccinaties ter discussie werd gesteld.
Spotify kondigde zondag aan dat het luisteraars van podcasts over het coronavirus zal gaan begeleiden naar meer informatie over de pandemie. Daarmee reageerde het bedrijf op een open brief waarin honderden artsen en wetenschappers de streamingdienst opriepen de aflevering van The Joe Rogan Experience offline te halen. Makers van Science Vs zeggen Rogan en andere podcasts te zullen controleren op feiten tot Spotify met hardere maatregelen komt om de verspreiding van desinformatie te stoppen.
De podcast van Joe Rogan, die gemiddeld 11 miljoen luisteraars per aflevering haalt, zou volgens de ondertekenaars van de open brief regelmatig onwaarheden over het coronavirus en vaccinatie verspreiden. Na publicatie van de brief besloten onder anderen de singer-songwriters Neil Young en Joni Mitchell en gitarist Nils Lofgren hun muziek van Spotify af te halen.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
6 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
11 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
11 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
12 uur geleden