Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetenschappelijke podcast Spotify gaat Joe Rogan factchecken

Wetenschappelijke podcast Spotify gaat Joe Rogan factchecken

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De wetenschappelijke podcast 'Science Vs' van Spotify gaat Joe Rogan en andere programma's van de streamingdienst controleren op feiten. De makers van Science Vs zijn niet tevreden met de maatregelen die Spotify heeft genomen om luisteraars te behoeden voor desinformatie. De streamingdienst heeft veel kritiek gekregen nadat Rogan onder meer een aflevering had gemaakt waarin het nut van coronavaccinaties ter discussie werd gesteld.

Spotify kondigde zondag aan dat het luisteraars van podcasts over het coronavirus zal gaan begeleiden naar meer informatie over de pandemie. Daarmee reageerde het bedrijf op een open brief waarin honderden artsen en wetenschappers de streamingdienst opriepen de aflevering van The Joe Rogan Experience offline te halen. Makers van Science Vs zeggen Rogan en andere podcasts te zullen controleren op feiten tot Spotify met hardere maatregelen komt om de verspreiding van desinformatie te stoppen.

De podcast van Joe Rogan, die gemiddeld 11 miljoen luisteraars per aflevering haalt, zou volgens de ondertekenaars van de open brief regelmatig onwaarheden over het coronavirus en vaccinatie verspreiden. Na publicatie van de brief besloten onder anderen de singer-songwriters Neil Young en Joni Mitchell en gitarist Nils Lofgren hun muziek van Spotify af te halen.

Meer uit Binnenland

Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

43 minuten geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

1 uur geleden
Laagste groei windenergie op land in jaren, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.

1 uur geleden
Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

6 uur geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

6 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

8 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

9 uur geleden