Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetenschappelijke instellingen laten zich zien aan kinderen

Wetenschappelijke instellingen laten zich zien aan kinderen

DEN HAAG (ANP) - Kinderen en volwassenen kunnen zaterdag en zondag een kijkje achter de schermen nemen bij honderden wetenschappelijke instellingen en musea. Zij organiseren speciale activiteiten voor het jaarlijkse Weekend van de Wetenschap.

Het thema van de dag is 'Hoe werkt het?'. Bioloog Auke-Florian Hiemstra vertelt in Amsterdam over het leven van dieren in de grote stad, zoals "spreeuwen die treinen laten vertrekken en meeuwen die zelf hun boodschappen doen". Mensen kunnen ook naar satellietentestcentrum ESTEC en ruimtemuseum Space Expo in Noordwijk, waar tientallen astronauten de afgelopen dagen een bijeenkomst hadden. Ook bij wetenschapsmuseum NEMO in Amsterdam kunnen kinderen van alles leren over de ruimte en meedoen met yogaoefeningen van de bemanning van ruimtestation ISS.

Onderzoekster Melanie During houdt in Leeuwarden een presentatie over dinosaurussen en zet met kinderen een dinoskelet in elkaar. In het Spoorwegmuseum in Utrecht kunnen mensen een robottrein programmeren en in Amsterdam voetballen robots. In Tilburg en Amsterdam kunnen kinderen een hologram van zichzelf maken.

Onderzoek

Tijdens het weekend wordt ook elk jaar een onderzoek uitgevoerd. Dat gaat deze keer over beeldtaal, zoals vlaggen op het strand die uitleggen of de zee gevaarlijk is.

Het weekend wordt zaterdagochtend afgetrapt door wetenschapsminister Eppo Bruins. Dat gebeurt tijdens een dag over techniek in Arnhem. Astronaut André Kuipers, bioloog Mátyás Bittenbinder en wetenschapsjournalist Anna Gimbrère zijn de ambassadeurs.

Bezoekersaantal

De activiteiten tijdens het weekend van vorig jaar trokken ongeveer 120.000 bezoekers.

Meer uit Binnenland

Meer meldingen van vermoedelijke misstanden op werkvloer in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.

4 uur geleden
Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

6 uur geleden
Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

6 uur geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

6 uur geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

7 uur geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

7 uur geleden
DI-RECT bekroond met Edison Pop Oeuvreprijs

LEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.

8 uur geleden