Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetenschappelijke instellingen laten zich zien aan kinderen

Wetenschappelijke instellingen laten zich zien aan kinderen

DEN HAAG (ANP) - Kinderen en volwassenen kunnen zaterdag en zondag een kijkje achter de schermen nemen bij honderden wetenschappelijke instellingen en musea. Zij organiseren speciale activiteiten voor het jaarlijkse Weekend van de Wetenschap.

Het thema van de dag is 'Hoe werkt het?'. Bioloog Auke-Florian Hiemstra vertelt in Amsterdam over het leven van dieren in de grote stad, zoals "spreeuwen die treinen laten vertrekken en meeuwen die zelf hun boodschappen doen". Mensen kunnen ook naar satellietentestcentrum ESTEC en ruimtemuseum Space Expo in Noordwijk, waar tientallen astronauten de afgelopen dagen een bijeenkomst hadden. Ook bij wetenschapsmuseum NEMO in Amsterdam kunnen kinderen van alles leren over de ruimte en meedoen met yogaoefeningen van de bemanning van ruimtestation ISS.

Onderzoekster Melanie During houdt in Leeuwarden een presentatie over dinosaurussen en zet met kinderen een dinoskelet in elkaar. In het Spoorwegmuseum in Utrecht kunnen mensen een robottrein programmeren en in Amsterdam voetballen robots. In Tilburg en Amsterdam kunnen kinderen een hologram van zichzelf maken.

Onderzoek

Tijdens het weekend wordt ook elk jaar een onderzoek uitgevoerd. Dat gaat deze keer over beeldtaal, zoals vlaggen op het strand die uitleggen of de zee gevaarlijk is.

Het weekend wordt zaterdagochtend afgetrapt door wetenschapsminister Eppo Bruins. Dat gebeurt tijdens een dag over techniek in Arnhem. Astronaut André Kuipers, bioloog Mátyás Bittenbinder en wetenschapsjournalist Anna Gimbrère zijn de ambassadeurs.

Bezoekersaantal

De activiteiten tijdens het weekend van vorig jaar trokken ongeveer 120.000 bezoekers.

Meer uit Binnenland

Clip van Samuel Welten is meest bekeken video op YouTube

AMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.

5 uur geleden
Nieuwe poging om koning weer rol te geven in kabinetsformatie

DEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.

7 uur geleden
Amsterdam wil hogere meldingsbereidheid antisemitisme

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".

8 uur geleden
Rapport: samenwerking met buurlanden nodig voor aanpak wasberen

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.

10 uur geleden
Kamer: onderzoek of alle scholen iedereen gelijk behandelen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.

10 uur geleden
Circa 3,9 miljard nodig voor woningen van 2030 tot en met 2035

DEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.

10 uur geleden
Inspectie erkent fouten in onderzoek detentie oud-advocaat Weski

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.

10 uur geleden