Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wetenschappelijke instellingen laten zich zien aan kinderen

Wetenschappelijke instellingen laten zich zien aan kinderen

DEN HAAG (ANP) - Kinderen en volwassenen kunnen zaterdag en zondag een kijkje achter de schermen nemen bij honderden wetenschappelijke instellingen en musea. Zij organiseren speciale activiteiten voor het jaarlijkse Weekend van de Wetenschap.

Het thema van de dag is 'Hoe werkt het?'. Bioloog Auke-Florian Hiemstra vertelt in Amsterdam over het leven van dieren in de grote stad, zoals "spreeuwen die treinen laten vertrekken en meeuwen die zelf hun boodschappen doen". Mensen kunnen ook naar satellietentestcentrum ESTEC en ruimtemuseum Space Expo in Noordwijk, waar tientallen astronauten de afgelopen dagen een bijeenkomst hadden. Ook bij wetenschapsmuseum NEMO in Amsterdam kunnen kinderen van alles leren over de ruimte en meedoen met yogaoefeningen van de bemanning van ruimtestation ISS.

Onderzoekster Melanie During houdt in Leeuwarden een presentatie over dinosaurussen en zet met kinderen een dinoskelet in elkaar. In het Spoorwegmuseum in Utrecht kunnen mensen een robottrein programmeren en in Amsterdam voetballen robots. In Tilburg en Amsterdam kunnen kinderen een hologram van zichzelf maken.

Onderzoek

Tijdens het weekend wordt ook elk jaar een onderzoek uitgevoerd. Dat gaat deze keer over beeldtaal, zoals vlaggen op het strand die uitleggen of de zee gevaarlijk is.

Het weekend wordt zaterdagochtend afgetrapt door wetenschapsminister Eppo Bruins. Dat gebeurt tijdens een dag over techniek in Arnhem. Astronaut André Kuipers, bioloog Mátyás Bittenbinder en wetenschapsjournalist Anna Gimbrère zijn de ambassadeurs.

Bezoekersaantal

De activiteiten tijdens het weekend van vorig jaar trokken ongeveer 120.000 bezoekers.

Meer uit Binnenland

Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

6 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

9 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

9 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

10 uur geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

14 uur geleden
Paul van Gorcum, de Baron in Bassie & Adriaan, overleden

OEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.

15 uur geleden
Schrikker Stichting: eerder kinderen uit gezinshuis gehaald

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.

15 uur geleden