Wetenschappelijke instellingen laten zich zien aan kinderen
DEN HAAG (ANP) - Kinderen en volwassenen kunnen zaterdag en zondag een kijkje achter de schermen nemen bij honderden wetenschappelijke instellingen en musea. Zij organiseren speciale activiteiten voor het jaarlijkse Weekend van de Wetenschap.
Het thema van de dag is 'Hoe werkt het?'. Bioloog Auke-Florian Hiemstra vertelt in Amsterdam over het leven van dieren in de grote stad, zoals "spreeuwen die treinen laten vertrekken en meeuwen die zelf hun boodschappen doen". Mensen kunnen ook naar satellietentestcentrum ESTEC en ruimtemuseum Space Expo in Noordwijk, waar tientallen astronauten de afgelopen dagen een bijeenkomst hadden. Ook bij wetenschapsmuseum NEMO in Amsterdam kunnen kinderen van alles leren over de ruimte en meedoen met yogaoefeningen van de bemanning van ruimtestation ISS.
Onderzoekster Melanie During houdt in Leeuwarden een presentatie over dinosaurussen en zet met kinderen een dinoskelet in elkaar. In het Spoorwegmuseum in Utrecht kunnen mensen een robottrein programmeren en in Amsterdam voetballen robots. In Tilburg en Amsterdam kunnen kinderen een hologram van zichzelf maken.
Onderzoek
Tijdens het weekend wordt ook elk jaar een onderzoek uitgevoerd. Dat gaat deze keer over beeldtaal, zoals vlaggen op het strand die uitleggen of de zee gevaarlijk is.
Het weekend wordt zaterdagochtend afgetrapt door wetenschapsminister Eppo Bruins. Dat gebeurt tijdens een dag over techniek in Arnhem. Astronaut André Kuipers, bioloog Mátyás Bittenbinder en wetenschapsjournalist Anna Gimbrère zijn de ambassadeurs.
Bezoekersaantal
De activiteiten tijdens het weekend van vorig jaar trokken ongeveer 120.000 bezoekers.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
20 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
23 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden