Wet goed verhuurderschap supersnel door senaat en gaat 1 juli in
DEN HAAG (ANP) - Waarschijnlijk per 1 juli krijgen huurders al betere bescherming tegen misstanden zoals een veel te hoge huur of slecht onderhoud. De Tweede Kamer had pas onlangs ingestemd met de Wet goed verhuurderschap en de Eerste Kamer deed het wetsvoorstel dinsdag af als een hamerstuk. Dat betekent dat er niet meer over gedebatteerd is maar dat de senatoren zich in het voorstel kunnen vinden.
Door de wetswijziging krijgen gemeenten meer mogelijkheden om in te grijpen en extra eisen te stellen aan het onderhoud van de woning. Ook moeten de nieuwe regels discriminatie en intimidatie tegengaan in de relatie tussen huurder en verhuurder. Ook mogen verhuurders van woningen straks niet zomaar een hoge waarborgsom eisen of onredelijke servicekosten bovenop de huur vragen. Gemeenten krijgen ook bevoegdheden om foute huurders aan te pakken met bijvoorbeeld waarschuwingen, dwang en bestuurlijke boetes.
De Tweede Kamer stemde op 7 maart in, bijna unaniem. Alleen de Groep Van Haga stemde tegen. Enkele jaren geleden werd Wybren van Haga de VVD-fractie uitgezet omdat hij zich als vastgoedondernemer bleef bemoeien met klagende huurders. Kamerleden moeten afstand nemen van hun bedrijven.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag ligt hoger dan vier jaar geleden. Om 20.45 uur had 40 procent van de Rotterdammers gestemd.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een uur voor het sluiten van de stembussen loopt het opkomstpercentage voor de gemeenteraadsverkiezingen uiteen. Zo stemde in sommige gemeenten meer dan 60 procent van de stemgerechtigden voor dat tijdstip, terwijl in andere gemeenten ruim 40 procent van de kiezers al naar de stembus was gegaan.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Om 18.00 uur lag de opkomst voor de gemeenteraadsverkiezingen in enkele gemeenten boven de 40 procent. Zo had in Nijmegen op dat tijdstip 42,2 procent van de kiezers gestemd en in Tynaarlo 48,9 procent. In Meppel had om 18.00 uur 41,1 procent van de mensen een stem uitgebracht.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Meerdere gemeenten waar woensdag met een kleiner biljet kan worden gestemd, krijgen positieve reacties van inwoners. Zo geven stembureaumedewerkers in Leiden aan dat kiezers het kleinere stembiljet "een verbetering" vinden.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Provinciale Staten van Utrecht willen overleg met Utrechts Landschap en Staatsbosbeheer over de aanlijnplicht voor bosgebieden die grenzen aan de Leusderheide. De beheerders van de terreinen hebben de jaarlijks terugkerende maatregel ingevoerd om confrontaties tussen wolven en honden te voorkomen, maar een aantal fracties zou liever zien dat de aanlijnplicht wordt vervangen door een dringend advies de hond niet los te laten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De opkomst voor de gemeenteraadsverkiezingen ligt aan het begin van woensdagmiddag in veel gemeenten rond de 20 procent, met uitschieters beide kanten op. Zo heeft in Assen tot 13.00 uur 21 procent van de kiezers zijn of haar stem uitgebracht. In Nijmegen lag het opkomstpercentage rond dat tijdstip op 20,2.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
10 uur geleden