Westpac schikt voor recordbedrag om witwasschandaal
SYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - De Australische bank Westpac betaalt een boete van 1,3 miljard Australische dollar (zo'n 788 miljoen euro) in een schikking met de Australische autoriteiten over het overtreden van witwasregels. Niet eerder werd zo'n hoge boete opgelegd aan een Australisch bedrijf.
Westpac, de op één na grootste bank van Australië, zou in totaal 23 miljoen keer wetten ter bestrijding van financiële criminaliteit hebben overtreden. In bepaalde gevallen zou de bank betalingen aan makers van kinderporno hebben gefaciliteerd. Topman Brian Hartzer legde vorig jaar zijn functie neer vanwege het witwasschandaal.
Peter King, die als nieuwe topman werd aangewezen om de reputatie van de bank weer op te vijzelen, bood in een verklaring donderdag opnieuw zijn excuses aan voor de tekortkomingen bij Westpac. "We zijn toegewijd de problemen op te lossen om zeker te weten dat deze fouten niet meer zullen voorkomen", aldus King.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.
14 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.
1 uur geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.
2 uur geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.
3 uur geleden