Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Westfield: corona-akkoord met 90 procent Nederlandse huurders

Westfield: corona-akkoord met 90 procent Nederlandse huurders

AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedverhuurder Unibail-Rodamco-Westfield (URW), eigenaar van het grootste winkelcentrum van Nederland, is met zo'n 90 procent van zijn Nederlandse huurders akkoord over het verdelen van de financiële pijn door de tweede golf aan lockdownmaatregelen. Dat zegt operationeel topman voor Noord-Europa Jurn Hoeksema in een interview met het ANP.

Het wereldwijd actieve vastgoedconcern, dat in Nederland onder de merknaam Westfield opereert, heeft vier grote winkelcentra in ons land en bezit losse panden in stadscentra. Eén van de bezittingen is de Westfield Mall of The Netherlands in Leidschendam, die in maart officieel werd geopend al eerste "mall" naar buitenlands model in Nederland.

Hoeksema verwacht ook met de overige 10 procent snel een overeenkomst te sluiten over bijvoorbeeld kwijtschelding van de huur. Daarbij helpt het dat er veel signalen zijn van sterk herstel in de detailhandel. Over de precieze aard van de afspraken weidt de URW-manager niet uit, ook omdat ze per winkel en branche verschillen.

Coronamaatregelen

"Of huurders erbovenop zijn, dat is aan hen. Maar wij werken ook met omzetcijfers van huurders en bezoekersaantallen. We zien dat onze 'best assets' pijlsnel herstellen", zegt Hoeksema. "Mall of the Netherlands toont aan dat herstel heel snel kan gaan."

Begin dit jaar werden alle niet-essentiële winkels getroffen door strenge coronamaatregelen, waaronder een wekenlange verplichte sluiting. Later mochten ze alleen op afspraak klanten ontvangen en golden maximale bezoekersaantallen. Hoeksema wijst erop dat winkeliers volgens contracten in principe ook bij sluiting de volledige huur zouden moeten betalen, maar dat URW "voortvarend" afspraken maakte over steun.

Lockdowns

Van alle ruimtes in het Leidschendamse winkelcentrum is nu 94 procent verhuurd. Een groot deel van de huurcontracten werd getekend tijdens lockdowns, wat volgens Hoeksema ook aantoont hoe gewild het concept van de Westfield-locatie is. Het gigantische complex is niet alleen een winkelgebied, maar herbergt ook een bioscoop en binnenkort een overdekte speeltuin gebaseerd op de kinderserie Peppa Pig. Donderdagavond moet een openingsfeest waar een optreden van Lady Gaga live wordt gestreamd die vele functies onderstrepen.

Die combinatie is ook nodig om van winkelgebieden plekken te maken waar mensen zich kunnen vermaken, nu steeds meer aankopen online gebeuren. Veel winkelgebieden in middelgrote gebieden krimpen omdat ze geen compleet aanbod hebben, zegt Hoeksema.

Meer uit Financieel

Wingtech nodigt beheerders chipmaker Nexperia uit in China

NIJMEGEN (ANP) - De door de rechter aangestelde beheerders van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia zijn uitgenodigd in Beijing voor een gesprek met het Chinese moederbedrijf Wingtech. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.

23 minuten geleden
ANVR: vakantieboekingen naar VS trekken laatste maanden weer aan

LEUSDEN (ANP) - Nederlanders hebben tot en met oktober van dit jaar 5 procent minder vakanties naar de Verenigde Staten geboekt, meldt reisbranchevereniging ANVR. In september en oktober is echter een omslag te zien, de boekingen liggen in deze maanden juist "substantieel hoger" dan vorig jaar.

27 minuten geleden
EY verwacht meer Europese beursgangen volgend jaar

FRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.

43 minuten geleden
Brussel wil snellere vergunningen voor elektriciteitsprojecten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.

1 uur geleden
TUI boekt meer vakanties tegen hogere prijzen en maakt meer winst

HANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.

1 uur geleden
Amazon verdubbelt investering in India in strijd om AI-voorsprong

NEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.

2 uur geleden
Aegon hard omlaag op Damrak na verhuisplannen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.

3 uur geleden