Westfield: corona-akkoord met 90 procent Nederlandse huurders
AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedverhuurder Unibail-Rodamco-Westfield (URW), eigenaar van het grootste winkelcentrum van Nederland, is met zo'n 90 procent van zijn Nederlandse huurders akkoord over het verdelen van de financiële pijn door de tweede golf aan lockdownmaatregelen. Dat zegt operationeel topman voor Noord-Europa Jurn Hoeksema in een interview met het ANP.
Het wereldwijd actieve vastgoedconcern, dat in Nederland onder de merknaam Westfield opereert, heeft vier grote winkelcentra in ons land en bezit losse panden in stadscentra. Eén van de bezittingen is de Westfield Mall of The Netherlands in Leidschendam, die in maart officieel werd geopend al eerste "mall" naar buitenlands model in Nederland.
Hoeksema verwacht ook met de overige 10 procent snel een overeenkomst te sluiten over bijvoorbeeld kwijtschelding van de huur. Daarbij helpt het dat er veel signalen zijn van sterk herstel in de detailhandel. Over de precieze aard van de afspraken weidt de URW-manager niet uit, ook omdat ze per winkel en branche verschillen.
Coronamaatregelen
"Of huurders erbovenop zijn, dat is aan hen. Maar wij werken ook met omzetcijfers van huurders en bezoekersaantallen. We zien dat onze 'best assets' pijlsnel herstellen", zegt Hoeksema. "Mall of the Netherlands toont aan dat herstel heel snel kan gaan."
Begin dit jaar werden alle niet-essentiële winkels getroffen door strenge coronamaatregelen, waaronder een wekenlange verplichte sluiting. Later mochten ze alleen op afspraak klanten ontvangen en golden maximale bezoekersaantallen. Hoeksema wijst erop dat winkeliers volgens contracten in principe ook bij sluiting de volledige huur zouden moeten betalen, maar dat URW "voortvarend" afspraken maakte over steun.
Lockdowns
Van alle ruimtes in het Leidschendamse winkelcentrum is nu 94 procent verhuurd. Een groot deel van de huurcontracten werd getekend tijdens lockdowns, wat volgens Hoeksema ook aantoont hoe gewild het concept van de Westfield-locatie is. Het gigantische complex is niet alleen een winkelgebied, maar herbergt ook een bioscoop en binnenkort een overdekte speeltuin gebaseerd op de kinderserie Peppa Pig. Donderdagavond moet een openingsfeest waar een optreden van Lady Gaga live wordt gestreamd die vele functies onderstrepen.
Die combinatie is ook nodig om van winkelgebieden plekken te maken waar mensen zich kunnen vermaken, nu steeds meer aankopen online gebeuren. Veel winkelgebieden in middelgrote gebieden krimpen omdat ze geen compleet aanbod hebben, zegt Hoeksema.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Het enorme containerschip Galapagos van de Franse rederij CMA CGM is zondagochtend door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens CMA CGM is dat een belangrijke mijlpaal. Het onder de Franse vlag varende schip met een lengte van 366 meter is afkomstig uit de Verenigde Arabische Emiraten.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Kevin Warsh, gaat komende week naar het jaarlijkse forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra. Dat wordt zijn eerste publieke optreden buiten de Verenigde Staten. Warsh nam in mei het voorzitterschap van de Federal Reserve over van Jerome Powell, die twee termijnen heeft gediend.
16 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.
1 dag geledenCUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.
1 dag geleden