Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Westerwolde vraagt om landelijke regie tegen problemen Ter Apel

Westerwolde vraagt om landelijke regie tegen problemen Ter Apel

DEN HAAG (ANP) - Om de problemen rondom het aanmeldcentrum in Ter Apel duidelijk te maken, brachten vijf raadsleden en de burgemeester van Westerwolde dinsdag een bezoek aan de Tweede Kamer. Volgens hen is "de emmer vol" en "brokkelt het draagvlak af" wanneer actie vanuit de landelijke politiek uitblijft.

Niet alleen inwoners van en ondernemers in Westerwolde, maar ook vluchtelingen zelf en werknemers van het aanmeldcentrum hebben last van de problemen in Ter Apel. Volgens burgemeester Jaap Velema voelt de lokale politiek zich verantwoordelijk voor elk van deze groepen, maar ook onmachtig.

Velema en de raadsleden doen daarom een beroep op de landelijke politiek. Tien maatregelen moeten de situatie in Ter Apel verbeteren. "Het is een acute situatie, dus iemand moet door kunnen pakken. Ja, dat is een inbreuk op het Huis van Thorbecke, je raakt aan de autonomie van de gemeente. Maar anders wordt het niet opgelost."

Aanwijsplicht

Zo stelt de gemeente voor om sobere opvang te regelen voor "kansarme" asielzoekers, wiens kans op verblijf in Nederland erg klein is. Ook moet er een aanwijsplicht voor staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) komen. Daarmee kan de staatssecretaris gemeenten verplichten een hoeveelheid asielzoekers op te nemen.

Ter Apel is het middelpunt van de asielcrisis in Nederland. Het aanmeldcentrum zit overvol. Daardoor slapen asielzoekers regelmatig op stoelen of in tenten. Om de druk op Ter Apel te verminderen, nemen verschillende gemeenten asielzoekers over. Ook statushouders die nog altijd in het aanmeldcentrum zitten, worden elders ondergebracht.

Draagvlak

Maar volgens de gemeente Westerwolde is dat niet genoeg. Blijft meer actie uit, zo geven de aanwezigen aan, dan neemt het draagvlak af. Gemeenteraadslid Herma Hemmen (CDA) is bang dat het draagvlak gaat kelderen, terwijl dat er wel altijd was. "Maar wat als Ter Apel zegt, we doen het niet meer? Waar moeten al deze mensen dan heen?

Acht Kamerfracties gingen het gesprek aan met de gemeente Westerwolde. Volgende week gaat de Tweede Kamer het debat aan met staatssecretaris Van der Burg over het asielbeleid.

Meer uit Binnenland

Stroomstoring in Amsterdam voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.

6 uur geleden
Liander: 50.000 klanten getroffen door stroomstoring Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.

6 uur geleden
Enkele honderden bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

6 uur geleden
NL-Alert om stroomuitval in grote delen van Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.

6 uur geleden
Zo'n 200 mensen bij solidariteitsmars voor Iran in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.

7 uur geleden
Tientallen mensen demonstreren tegen Iraans regime in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.

8 uur geleden
Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

9 uur geleden