Westerwolde nog niet bezig met bestemming dwangsom
WESTERWOLDE (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde zegt nog niet "bezig te zijn" met de besteding van de 15.000 euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) elke dag moet betalen als het maximumaantal asielzoekers per dag wordt overschreden in aanmeldcentrum Ter Apel. "Daar gaat de gemeenteraad over", zegt een woordvoerster.
"Ik zeg niet dat we er niet over nadenken, we hebben het nu nog niet over die situatie", aldus de gemeentewoordvoerster. Volgens de gemeente mag vanaf woensdag middernacht het maximumaantal van 2000 asielzoekers in Ter Apel per dag niet meer worden overschreden, zoals voorgeschreven in de uitspraak van de rechter. Dat was de uitkomst van een kort geding dat de gemeente aanspande.
De gemeente kon ook nog niet direct zeggen of er een nieuw kort geding wordt aangespannen in het geval dat het maximumbedrag van de dwangsom, 1,5 miljoen euro, bereikt wordt. Dat zou over ongeveer drie maanden kunnen zijn, mits het COA elke dag het maximumaantal asielzoekers overschrijdt. "Dan lopen we heel erg op de zaken vooruit, laten we eerst woensdag afwachten", aldus de woordvoerster over een nieuwe rechtsgang.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep in de zaak tegen de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam. De voormalig analist bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) werd onlangs vrijgesproken van het lekken van informatie aan de Marokkaanse geheime dienst. Wel werd El M. veroordeeld tot twintig maanden cel voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar zijn huis.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag een gevangenisstraf van 9,5 jaar geëist tegen een 75-jarige vrouw uit Oudenbosch (Noord-Brabant) voor het doden van haar 77-jarige partner in zijn woning in de Amsterdamse wijk Geuzenveld. Het OM vermoedt dat de vrouw haar vriend op 28 januari 2020 in zijn woning aan de Aalbersestraat heeft gewurgd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rondom de wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax in voetbalstadion De Kuip heeft de politie afgelopen zondag 24 mensen aangehouden. Zij zijn onder meer aangehouden voor belediging, baldadigheid, mishandeling, het afsteken van vuurwerk en in zestien gevallen voor discriminatie, waarbij het vooral ging om het roepen van leuzen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft maandagochtend code geel afgekondigd voor provincies in het westen, midden en noorden van het land. De waarschuwing geldt voor plaatselijk dichte mist waar het verkeer last van kan hebben.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie publiceert vanaf maandag herkenbare beelden van 79 verdachten van oplichting en fraude. Dit gebeurt als onderdeel van een actie tegen nepagenten en bankhelpdeskfraude. Twee weken geleden is gestart met het tonen van honderd verdachten. Hun beeltenissen waren toen nog onherkenbaar. De verdachten kregen twee weken de tijd om zich te melden, anders zouden zij herkenbaar getoond worden. In eenentwintig gevallen weet de politie nu om wie het gaat.
7 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
23 uur geleden