Westerwolde nog niet bezig met bestemming dwangsom
WESTERWOLDE (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde zegt nog niet "bezig te zijn" met de besteding van de 15.000 euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) elke dag moet betalen als het maximumaantal asielzoekers per dag wordt overschreden in aanmeldcentrum Ter Apel. "Daar gaat de gemeenteraad over", zegt een woordvoerster.
"Ik zeg niet dat we er niet over nadenken, we hebben het nu nog niet over die situatie", aldus de gemeentewoordvoerster. Volgens de gemeente mag vanaf woensdag middernacht het maximumaantal van 2000 asielzoekers in Ter Apel per dag niet meer worden overschreden, zoals voorgeschreven in de uitspraak van de rechter. Dat was de uitkomst van een kort geding dat de gemeente aanspande.
De gemeente kon ook nog niet direct zeggen of er een nieuw kort geding wordt aangespannen in het geval dat het maximumbedrag van de dwangsom, 1,5 miljoen euro, bereikt wordt. Dat zou over ongeveer drie maanden kunnen zijn, mits het COA elke dag het maximumaantal asielzoekers overschrijdt. "Dan lopen we heel erg op de zaken vooruit, laten we eerst woensdag afwachten", aldus de woordvoerster over een nieuwe rechtsgang.
Meer uit Binnenland
OOSTRUM (ANP) - Door de grote brand in het Noord-Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen zijn er van de ongeveer 4000 jeneverbesstruiken die daar voorkwamen nog maar een kleine honderd over. Dat meldt stichting Het Limburgs Landschap.
2 uur geledenALMELO (ANP) - In delen van Zuidoost-Drenthe is vanaf donderdag een verbod op het gebruik van grondwater van kracht. Waterschap Vechtstromen meldt dat het verbod wordt ingesteld om kwetsbare natuur te beschermen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse wethouder Melanie van der Horst (D66) heeft niet bewust informatie achtergehouden voor de gemeenteraadsverkiezingen eerder dit jaar. Dat schrijft zij in een verklaring, nadat stadsomroep AT5 eerder dinsdag schreef dat Van der Horst al voor de verkiezingen wist van een forse kostenoverschrijding voor de geplande Oostbrug over het IJ. Volgens AT5 hield ze die informatie achter.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel mensen zijn dinsdag nog op zoek naar eclipsbrillen om de gedeeltelijke zonsverduistering woensdagavond te kunnen aanschouwen. Bij winkels op tal van plekken zijn de speciale brillen uitverkocht, bij sommige winkels waar ze nog wel te koop zijn, stonden mensen in de rij.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De organisaties van de introductieweken voor nieuwe studenten treffen maatregelen vanwege het hete weer. Deze week zijn de introweken van Groningen, Leiden en Utrecht. Ook zijn ontgroeningen bij een aantal studentenverenigingen begonnen, zoals bij het Amsterdamse studentenkorps A.S.C./A.V.S.V.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afvoer van de Rijn is met 615 kubieke meter per seconde "lager dan ooit gemeten", meldt Rijkswaterstaat (RWS) in de wekelijkse droogtemonitor. Ook de afvoer van de Maas is laag, grondwaterstanden zijn op de meeste plaatsen laag tot extreem laag en het waterpeil van het IJsselmeer daalt. "Het einde van de droogte is niet in zicht", aldus Rijkswaterstaat.
10 uur geledenWIJNALDUM (ANP) - De boeren die maandagavond in het noorden van Friesland op de A31 reden, krijgen een bekeuring, zegt de politie. Op de snelweg rijden met een landbouwvoertuig is niet toegestaan. De boeren waren de snelweg opgegaan na een protestactie in Sexbierum tegen het stikstofbeleid van het kabinet.
10 uur geleden