Westerwolde nog niet bezig met bestemming dwangsom
WESTERWOLDE (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde zegt nog niet "bezig te zijn" met de besteding van de 15.000 euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) elke dag moet betalen als het maximumaantal asielzoekers per dag wordt overschreden in aanmeldcentrum Ter Apel. "Daar gaat de gemeenteraad over", zegt een woordvoerster.
"Ik zeg niet dat we er niet over nadenken, we hebben het nu nog niet over die situatie", aldus de gemeentewoordvoerster. Volgens de gemeente mag vanaf woensdag middernacht het maximumaantal van 2000 asielzoekers in Ter Apel per dag niet meer worden overschreden, zoals voorgeschreven in de uitspraak van de rechter. Dat was de uitkomst van een kort geding dat de gemeente aanspande.
De gemeente kon ook nog niet direct zeggen of er een nieuw kort geding wordt aangespannen in het geval dat het maximumbedrag van de dwangsom, 1,5 miljoen euro, bereikt wordt. Dat zou over ongeveer drie maanden kunnen zijn, mits het COA elke dag het maximumaantal asielzoekers overschrijdt. "Dan lopen we heel erg op de zaken vooruit, laten we eerst woensdag afwachten", aldus de woordvoerster over een nieuwe rechtsgang.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is later dit jaar een bijzondere bruikleen te zien. Het is het schilderij La Blouse Roumaine (1940) van de Franse schilder Henri Matisse (1869-1954). Het hangt normaal in het Centre Pompidou in Parijs en wordt vrijwel nooit uitgeleend: dit wordt pas de tweede keer.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.
25 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.
36 minuten geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft woensdag twaalf jaar cel opgelegd aan de 24-jarige Jordy C. voor de dodelijke schietpartij in een supermarkt in Vlissingen op 22 juni vorig jaar. Daarbij kwam de 44-jarige Thomas van Wanrooij om het leven.
52 minuten geledenTER APEL (ANP) - Van dinsdag op woensdag hebben ongeveer 140 asielzoekers de nacht doorgebracht in de opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net als de nacht ervoor. Voor hen was geen plek in het opvangcentrum in Ter Apel. Zo'n 20 tot 30 mensen hebben ervoor gekozen om in Ter Apel te blijven en buiten te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft vorige week dinsdag op Schiphol een medewerker van een vrachtafhandelingsbedrijf aangehouden die mogelijk gegevens uit bedrijfssystemen met criminelen heeft gedeeld. Dat heeft de marechaussee woensdag bekendgemaakt.
3 uur geleden