Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Westerwolde noemt intrekken spreidingswet 'onbegrijpelijk'

Westerwolde noemt intrekken spreidingswet 'onbegrijpelijk'

WESTERWOLDE (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde vindt het "onbegrijpelijk" dat de PVV, VVD, NSC en BBB af willen van de spreidingswet. "We hebben ons als gemeentebesturen gezamenlijk uitgesproken voor het belang van de wet. Dat er nu drie maanden na het ingaan van de wet plannen liggen om deze niet uit te voeren is onbegrijpelijk", zegt waarnemend burgemeester Leendert Klaassen in een reactie op het hoofdlijnenakkoord.

In het akkoord staat dat er een tijdelijke Asielcrisiswet komt, die de acute instroom en opvang van asielzoekers voor de komende tijd moet bestrijden.Volgens Klaassen is er nog veel onduidelijk. "We moeten het op dit moment doen met berichten uit de media en hebben zelf de stukken nog niet gezien."

Hij vreest voor de gevolgen voor het aanmeldcentrum van het Centraal orgaan asielzoekers (COA) in Ter Apel, dat in de gemeente Westerwolde ligt. De waarnemend burgemeester noemt de spreidingswet, die ervoor zorgt dat de opvang van asielzoekers eerlijk wordt verdeeld over alle gemeenten in het land, "het enige instrument dat er nu is om de instroom te reguleren".

"De plannen zoals die nu in de media beschreven worden, moeten - als ze al uitvoerbaar blijken - een oplossing bieden voor de lange termijn. Dat duurt jaren. Het probleem is er nu, ik ben vooral benieuwd hoe men dat denkt op te lossen", zegt Klaassen verder. Hij wil snel in gesprek met de toekomstige bewindspersoon die zich met asiel gaat bezighouden.

Meer uit Binnenland

Commissie: Nederland moet alles doen om genocide te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet actie ondernemen om een dreigende genocide te voorkomen, waar ook ter wereld. Dat onderstreept de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV) in een ongevraagd advies aan de politiek. Hoewel de commissie het Israëlische geweld in Gaza niet noemt, heeft het advies daar duidelijk betrekking op.

31 minuten geleden
Steeds meer boetes door foutjes met elektronisch slot OV-fiets

UTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.

2 uur geleden
Zelensky: Oekraïne beter beschermd door Nederlandse bijdrage

KYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.

3 uur geleden
Nederland koopt wapens in VS voor Oekraïne, als eerste NAVO-land

DEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.

3 uur geleden
COA: 800 nieuwe noodopvangplekken, veel minder dan gevraagd

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.

5 uur geleden
Jos Brink krijgt straatnaam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.

5 uur geleden
Openbaar Ministerie geleidelijk weer online na ICT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.

6 uur geleden