Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Westerwolde in september naar rechter bij te vol aanmeldcentrum

Westerwolde in september naar rechter bij te vol aanmeldcentrum

SELLINGEN (ANP) - Als het niet lukt om voor 1 september het aantal mensen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel onder de 2000 te krijgen, stapt de gemeente Westerwolde opnieuw naar de rechter. Nog altijd slapen daar dagelijks meer mensen dan het afgesproken maximumaantal. "Reden voor de gemeente om juridische vervolgstappen in gang te zetten", meldt Westerwolde.

De gemeente waar Ter Apel toe behoort, geeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiermee nog een extra maand om orde op zaken te stellen in het opvangcomplex. Het COA gaf in juni aan te verwachten het aantal mensen in vier weken tijd naar beneden te kunnen brengen. De gemeente bekeek of het orgaan dat kon waarmaken, zei een woordvoerder destijds. Uiteindelijk had Westerwolde ook tot augustus nodig om zich te beraden op nieuwe juridische stappen.

In de afgelopen weken is van een daling niet of nauwelijks sprake. Nog altijd overnachten er dagelijks meer dan 2200 mensen op het terrein, terwijl in januari al via een rechter werd bepaald dat het COA zich aan het maximum van 2000 moest houden. Daarop stond een dwangsom. Het maximale boetebedrag van 1,5 miljoen euro voor het niet nakomen van die afspraak werd op 11 juni bereikt.

Normale situatie

Het COA zou schriftelijk hebben beloofd vanaf 1 september de afspraak wel te halen. De gemeente wil opnieuw "de mogelijkheid geven om deze toezegging na te komen, maar zet de juridische procedure wel alvast in gang". Daarbij geeft Westerwolde aan dat ook mensen die een deel van de dag bij het centrum zijn, meetellen in het maximum van 2000.

"De gevolgen van de problemen bij de asielopvang in Nederland worden nu al veel te lange tijd in onevenredige mate op Ter Apel en haar inwoners afgewenteld", meent de gemeente. Burgemeester Jaap Velema wil dat "de situatie normaliseert". Hij benadrukt dat het Westerwolde niet gaat om het geld dat via een nieuwe dwangsom binnenkomt. "We hebben liever dat per dag de aantallen naar beneden gaan dan dat er per dag geld binnenkomt."

Meer uit Binnenland

Koningspaar sluit 5 mei-concert swingend af met latinmuziek

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.

14 minuten geleden
Spanje zal cruiseschip Hondius ontvangen op Canarische Eilanden

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.

26 minuten geleden
Oceanwide verwacht evacuatie drie opvarenden Hondius woensdag

VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.

3 uur geleden
Britse premier wil landgenoten op Hondius helpen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.

5 uur geleden
Ministerie: drie opvarenden Hondius worden naar Nederland gehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.

6 uur geleden
WHO: ziekste patiënten naar Nederland voor behandeling

GENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.

7 uur geleden
Wageningen45: militairen uit 25 landen liepen in Vrijheidsdefilé

WAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.

8 uur geleden