Westerwolde geeft COA vier weken voor oplossing opvang Ter Apel
SELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde geeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) tot half juli de tijd om dagelijks minder dan 2000 mensen op het terrein van het aanmeldcentrum in Ter Apel te laten overnachten. Het COA zou daar vertrouwen in hebben, reden voor de gemeente waarbinnen het aanmeldcentrum ligt tot dan "vinger aan de pols te houden", bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van RTV Noord. Mocht dat niet lukken, "ondernemen we alsnog gerechtelijke stappen".
Een COA-woordvoerder bevestigt dat het orgaan inschat binnen drie tot vier weken onder de 2000 overnachters te kunnen komen bij het aanmeldcentrum. Bestuursvoorzitter van het COA Milo Schoenmaker heeft dit maandagochtend tijdens een overleg met staatssecretaris Eric van der Burg en de gemeente Westerwolde gezegd. Schoenmaker baseert zich daarbij op de huidige instroom en dat er de komende tijd opvangplekken vrijkomen.
De sluitingen van de grotere opvangplekken "zijn een beetje geweest", licht de COA-woordvoerder toe. Zo moesten honderden mensen in Nijmegen een plek elders krijgen omdat de locatie daar sloot. Nu die mensen zijn ondergebracht, "proberen we weer meer mensen uit Ter Apel te plaatsen". Vooralsnog zouden er geen grote nieuwe plekken openen, maar zorgt "een combinatie van factoren" ervoor "dat we wel hebben gezegd dat Ter Apel alle prioriteit krijgt". Daar voegt hij aan toe dat de inschatting voor half juli "zeker geen belofte" is.
Anderhalf miljoen euro
Westerwolde hoopt dat opnieuw een gang naar de rechter niet nodig is. "We willen eerst kijken of ze dit waar kunnen maken", zegt de gemeentewoordvoerder.
In januari besloot een rechter nog dat het COA een dwangsom moet betalen aan de gemeente als er meer dan het afgesproken aantal van 2000 in het centrum overnacht. Het maximumbedrag voor die boete van 1,5 miljoen euro werd afgelopen dinsdag gehaald. Westerwolde oriƫnteerde zich sindsdien op vervolgstappen, een nieuwe gang naar de rechter werd niet uitgesloten. Die optie wordt nu dus voor bepaalde tijd gepauzeerd.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
2 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliƫnt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
7 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
7 uur geleden