Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Westerwolde geeft COA vier weken voor oplossing opvang Ter Apel

Westerwolde geeft COA vier weken voor oplossing opvang Ter Apel

SELLINGEN (ANP) - De gemeente Westerwolde geeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) tot half juli de tijd om dagelijks minder dan 2000 mensen op het terrein van het aanmeldcentrum in Ter Apel te laten overnachten. Het COA zou daar vertrouwen in hebben, reden voor de gemeente waarbinnen het aanmeldcentrum ligt tot dan "vinger aan de pols te houden", bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van RTV Noord. Mocht dat niet lukken, "ondernemen we alsnog gerechtelijke stappen".

Een COA-woordvoerder bevestigt dat het orgaan inschat binnen drie tot vier weken onder de 2000 overnachters te kunnen komen bij het aanmeldcentrum. Bestuursvoorzitter van het COA Milo Schoenmaker heeft dit maandagochtend tijdens een overleg met staatssecretaris Eric van der Burg en de gemeente Westerwolde gezegd. Schoenmaker baseert zich daarbij op de huidige instroom en dat er de komende tijd opvangplekken vrijkomen.

De sluitingen van de grotere opvangplekken "zijn een beetje geweest", licht de COA-woordvoerder toe. Zo moesten honderden mensen in Nijmegen een plek elders krijgen omdat de locatie daar sloot. Nu die mensen zijn ondergebracht, "proberen we weer meer mensen uit Ter Apel te plaatsen". Vooralsnog zouden er geen grote nieuwe plekken openen, maar zorgt "een combinatie van factoren" ervoor "dat we wel hebben gezegd dat Ter Apel alle prioriteit krijgt". Daar voegt hij aan toe dat de inschatting voor half juli "zeker geen belofte" is.

Anderhalf miljoen euro

Westerwolde hoopt dat opnieuw een gang naar de rechter niet nodig is. "We willen eerst kijken of ze dit waar kunnen maken", zegt de gemeentewoordvoerder.

In januari besloot een rechter nog dat het COA een dwangsom moet betalen aan de gemeente als er meer dan het afgesproken aantal van 2000 in het centrum overnacht. Het maximumbedrag voor die boete van 1,5 miljoen euro werd afgelopen dinsdag gehaald. Westerwolde oriënteerde zich sindsdien op vervolgstappen, een nieuwe gang naar de rechter werd niet uitgesloten. Die optie wordt nu dus voor bepaalde tijd gepauzeerd.

Meer uit Binnenland

Israël: gewelddadig antisemitisme in Nederland is onacceptabel

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".

2 uur geleden
Van Weel: Link aanslagplegers school en synagoge niet uitgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.

7 uur geleden
Yeşilgöz: gemeenteraadsverkiezingen maken 'ontiegelijk veel uit'

ALMERE (ANP) - De gemeenteraadsverkiezingen maken "ontiegelijk veel uit voor je gewone leven", zei VVD-leider Dilan Yeşilgöz zaterdag in het centrum van Almere. Daar liep ze over de markt in de hoop stemmers over te halen om op haar partij te stemmen bij de verkiezingen komende woensdag. De lokale lijsttrekker Lesley van Hilten hoopt dat mensen de moeite nemen om te gaan stemmen, aangezien de opkomst in Almere bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen slechts 40 procent was.

8 uur geleden
Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

9 uur geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

9 uur geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

11 uur geleden
Ook Yeşilgöz denkt aan link Iran bij aanslagen op Joodse doelen

ALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.

11 uur geleden