Westerwolde: excuses van COA voor plaatsen extra paviljoen
WESTERWOLDE (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de gemeente Westerwolde excuses aangeboden voor het plotseling plaatsen van een extra paviljoen naast de nachtopvang in Ter Apel. Het COA zal het paviljoen deze week, waarschijnlijk donderdag, weer afbreken, aldus Westerwolde, waar Ter Apel bij hoort.
Het opvang- en aanmeldcentrum in Ter Apel zit overvol. Eind vorige week was de nood zo hoog dat mensen op stoelen moesten slapen en dat er geen tafels meer waren om aan te eten. Het COA vond dat er sprake was van "onmenselijke en onhygiënische toestanden" en plaatste zaterdag zonder daarvoor toestemming of een vergunning aan te vragen een extra paviljoen.
"Een extra paviljoen is geen geschikt middel om de inhumane situatie op te lossen", aldus een woordvoerder van burgemeester Jaap Velema van Westerwolde. "Alleen kwalitatief betere extra opvangplekken kunnen dat probleem verhelpen." Westerwolde vindt dat verantwoorde opvang de verantwoordelijkheid is van het COA. De dienst zou ervoor moeten zorgen dat er niet meer dan de toegestane 275 asielzoekers in de nachtopvang in Ter Apel verblijven.
Het Veiligheidsberaad heeft beloofd dat er snel 2000 extra opvangplekken voor asielzoekers komen, verdeeld over het land. Daarmee is het probleem op de korte termijn opgelost, maar veel van deze plekken zijn maar voor korte tijd beschikbaar, terwijl het COA dringend plaatsen nodig heeft waar mensen maandenlang kunnen verblijven. De bestaande 111 opvangcentra zitten ook overvol, omdat statushouders die recht hebben op huisvesting niet doorstromen. Gemeenten kampen met woningnood.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft Campus kan twee uur eerder worden hervat dan gedacht, meldt ProRail. De herstelwerkzaamheden aan de infrastructuur bij Rotterdam-Delfshaven, waar zaterdag sprake was van brandstichting, zijn sneller gegaan dan gepland. Vanaf 21.00 uur kunnen er weer treinen rijden op het traject.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.
5 uur geledenALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.
6 uur geleden