Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Westerwolde: boete moet COA prikkelen aantal Ter Apel te beperken

Westerwolde: boete moet COA prikkelen aantal Ter Apel te beperken

GRONINGEN (ANP) - De hoogte van een nieuwe dwangsom voor het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet dusdanig uitkomen dat het "een dermate prikkel geeft aan het COA om de aantallen beneden de 2000 te houden" bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, aldus een woordvoerder van de gemeente Westerwolde. Met die strategie zet de gemeente maandag tijdens een nieuw kort geding in op een boete van 75.000 euro per keer dat op het terrein meer dan 2000 mensen verblijven. Daarbij wil de gemeente in eerste instantie dat er geen limiet komt voor de dwangsom, maar mocht de rechter die wel opleggen dan wil Westerwolde dat de boete doorloopt tot er 7,5 miljoen euro is betaald.

Dat blijkt uit de rechtbankstukken en bevestigt de gemeentewoordvoerder na berichtgeving van Dagblad van het Noorden. Het bedrag van 75.000 euro per overtreding is verder "gebaseerd op wat de kosten zijn voor de opvang van mensen", legt de woordvoerder uit. Het vorige bedrag was "milder dan de kosten, en dus was het voor het COA aantrekkelijker om het aantal over te laten stromen dan ergens anders plek te vinden" voor de asielzoekers op het terrein. Met de nieuwe inzet hoopt Westerwolde "het nog onaantrekkelijker te maken om meer dan 2000 mensen onder te brengen" in Ter Apel.

Maandag vraagt de gemeente Westerwolde voor de tweede keer via de rechter om een dwangsom. Begin dit jaar werd die ook opgelegd, toen werd bepaald dat het COA per overtreding van het maximumaantal een boete van 15.000 euro moest betalen. Het maximumbedrag van 1,5 miljoen euro werd 11 juni bereikt.

Meer uit Binnenland

Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

42 minuten geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

1 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

2 uur geleden
SEH's krijgen vanaf 2027 deels vast budget van 4,6 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.

4 uur geleden
Sterk wil dat jongeren die stoppen met eten niet in hospice komen

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.

5 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

5 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

6 uur geleden