Westerwolde: boete moet COA prikkelen aantal Ter Apel te beperken
GRONINGEN (ANP) - De hoogte van een nieuwe dwangsom voor het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet dusdanig uitkomen dat het "een dermate prikkel geeft aan het COA om de aantallen beneden de 2000 te houden" bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, aldus een woordvoerder van de gemeente Westerwolde. Met die strategie zet de gemeente maandag tijdens een nieuw kort geding in op een boete van 75.000 euro per keer dat op het terrein meer dan 2000 mensen verblijven. Daarbij wil de gemeente in eerste instantie dat er geen limiet komt voor de dwangsom, maar mocht de rechter die wel opleggen dan wil Westerwolde dat de boete doorloopt tot er 7,5 miljoen euro is betaald.
Dat blijkt uit de rechtbankstukken en bevestigt de gemeentewoordvoerder na berichtgeving van Dagblad van het Noorden. Het bedrag van 75.000 euro per overtreding is verder "gebaseerd op wat de kosten zijn voor de opvang van mensen", legt de woordvoerder uit. Het vorige bedrag was "milder dan de kosten, en dus was het voor het COA aantrekkelijker om het aantal over te laten stromen dan ergens anders plek te vinden" voor de asielzoekers op het terrein. Met de nieuwe inzet hoopt Westerwolde "het nog onaantrekkelijker te maken om meer dan 2000 mensen onder te brengen" in Ter Apel.
Maandag vraagt de gemeente Westerwolde voor de tweede keer via de rechter om een dwangsom. Begin dit jaar werd die ook opgelegd, toen werd bepaald dat het COA per overtreding van het maximumaantal een boete van 15.000 euro moest betalen. Het maximumbedrag van 1,5 miljoen euro werd 11 juni bereikt.
Meer uit Binnenland
HELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
33 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
45 minuten geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
1 uur geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Het eerste stembureau in Gorinchem, die bij het station, heeft de deuren om 07.00 uur geopend. In de gemeente wordt woensdag opnieuw gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Er zijn iets meer dan 31.000 stemgerechtigden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
15 uur geleden