
'Westerse verontwaardiging over Navalni leidt van problemen af'
MOSKOU (ANP/RTR) - De verontwaardiging van politici in het Westen over de aanhouding van Aleksej Navalni is volgens de Russische buitenlandminister Lavrov vooral bedoeld om de aandacht van echte problemen van de burgers in het Westen af te leiden. Sergej Lavrov zei dit tijdens zijn jaarlijkse persconferentie waar hij de diplomatie van zijn land in het afgelopen jaar doorneemt.
De corruptiebestrijder en politicus Aleksej Navalni werd zondag aangehouden nadat hij met een lijntoestel was teruggekeerd uit Duitsland. Navalni werd in augustus vergiftigd in het oosten van Rusland en is naar Duitsland gevlogen om er te genezen. Volgens justitie in Rusland had hij zich bij de autoriteiten moeten melden onmiddellijk na zijn ontslag uit een Duits ziekenhuis in september. Navalni was voorwaardelijk op vrije voeten sinds een veroordeling tot een celstraf wegens fraude in 2014.
In het Westen wordt Navalni gezien als een serieuze rivaal van president Poetin. Navalni en zijn aanhang stellen dat Poetin achter de vergiftiging zitten. Navalni is vooral bekend geworden met zijn strijd tegen corruptie en machtsmisbruik. Hij heeft daardoor veel vijanden in Rusland.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP/DPA) - Het hoofd van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) heeft zaterdag opgeroepen tot "maximale militaire terughoudendheid" in de buurt van nucleaire faciliteiten, na een aanval in de buurt van de kerncentrale in de zuidoostelijke regio Zaporizja in Oekraïne.
17 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP/AFP) - Een medewerker van hulporganisatie Palestijnse Rode Halve Maan (PRCS) is omgekomen bij een Israëlische aanval. Dat meldt de organisatie in een bericht op X. Bij de aanval raakten ook drie personeelsleden gewond.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In een interview met de Amerikaanse zender Newsmax heeft de Amerikaanse president Donald Trump laten weten er nog niet over uit te zijn of hij gratie zal verlenen aan Sean 'Diddy' Combs. Volgens de president zou dat komen door onwelgevallige uitspraken van Combs aan zijn adres, toen hij zich verkiesbaar stelde.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten, Jordanië, Egypte, Spanje, Frankrijk en Duitsland hebben zaterdag negentig pallets met voedsel en medische spullen boven de Gazastrook gedropt. Het Israëlische leger heeft dat bekendgemaakt. De droppings worden uitgevoerd in afstemming met de Israëlische autoriteiten.
10 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De anticorruptie-instanties van Oekraïne hebben naar eigen zeggen een enorme corruptiezaak ontdekt waarbij de prijs van militaire aankopen systematisch werd opgedreven voor eigen gewin. De instanties NABOe en SAPO melden zaterdag arrestaties in verband met contracten voor de koop van militaire drones en signaalverstoorders.
11 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bevestigd dat er eerst een Palestijnse staat moet komen voor de beweging de wapens kan neerleggen.
15 uur geledenLISSABON (ANP) - Met ingang van zondag is Portugal in verhoogde staat van paraatheid om de verwachte hitte en het gevaar van bosbranden. De 'alarmstatus' duurt tot 8 augustus. De regering vreest de komende dagen temperaturen die kunnen oplopen tot tussen de 36 en 44 graden. In de nachten zou het minstens 20 graden zijn.
16 uur geleden