Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Westerse landen veroordelen Iraanse dreigementen aan IAEA-chef

Westerse landen veroordelen Iraanse dreigementen aan IAEA-chef

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk hebben in een gezamenlijke verklaring de Iraanse "dreigementen" aan IAEA-chef Rafael Grossi veroordeeld. In een Iraanse krant werd opgeroepen om de topman van de atoomwaakhond te doden, nadat de regering in Teheran hem ervan had beschuldigd dat hij in het belang van Israël handelt.

Grossi ligt al jaren overhoop met Iran over het nucleaire programma van dat land. Hij probeert toezicht te houden op de ontwikkelingen, om te voorkomen dat Teheran een kernwapen ontwikkelt, maar wordt daarin tegengewerkt. Nu heeft de IAEA-chef opgeroepen om toegang te krijgen tot de gebombardeerde nucleaire faciliteiten, maar Iran heeft dat geweigerd.

Iran heeft de samenwerking met het IAEA vorige week stopgezet uit onvrede over het optreden van de internationale toezichthouder. De regering zegt bovendien de veiligheid van IAEA-inspecteurs niet meer te kunnen garanderen.

Meer uit Buitenland

Qatar wil blijven bemiddelen in Gaza-oorlog

DOHA (ANP/DPA) - Qatar wil blijven bemiddelen in de Gaza-oorlog, ondanks de Israëlische aanval in Doha van dinsdag. Dat zei premier Mohammed bin Abdulrahman al-Thani bij een Arabisch-islamitische top in de Qatarese hoofdstad.

4 uur geleden
Dodental anticorruptieprotesten in Nepal stijgt met tientallen

KATHMANDU (ANP/RTR) - Het dodental als gevolg van de anticorruptieprotesten in Nepal is opgelopen tot 72, zei het gezondheidsministerie zondag. Reddingsteams zoeken nog steeds naar lichamen in winkelcentra en andere gebouwen die zijn beschadigd door de onrusten.

9 uur geleden
Oproep 'Bloquons tout' vindt in weekend nauwelijks gehoor

NANTES/LYON (ANP) - De oproep van de anonieme protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) lijkt dit weekend in Frankrijk nauwelijks gehoor te hebben gevonden. Na de grote actiedag van afgelopen woensdag had de beweging op sociale media weer acties en blokkades in het vooruitzicht gesteld, maar het is volgens Franse media voornamelijk gebleven bij kleine plaatselijke samenscholingen.

10 uur geleden
Dode gevonden in puin van ontploft Madrileens café

MADRID (ANP) - Na een gasexplosie zaterdag in een café in een buitenwijk van Madrid is in het puin van het café een overleden slachtoffer gevonden. De man is voor zover bekend de enige dode bij dit incident in Vallecas. Er vielen 25 gewonden, onder wie drie ernstig gewonden.

12 uur geleden
Buitenlandminister VS in Israël na Israëlische aanval op Qatar

DOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio brengt een bezoek aan Israël, kort na een Israëlische aanval op de Qatarese hoofdstad Doha afgelopen week. Israël viel een pand aan dat door de regering van Qatar aan de Palestijnse beweging Hamas ter beschikking was gesteld. Daarbij kwamen een Qatarees en vijf Palestijnen om het leven. Er werden geen Hamasleiders getroffen, wat Israëls bedoeling was.

13 uur geleden
Venezuela beschuldigt VS van onderscheppen vissersboot

CARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zaterdag een Venezolaanse vissersboot onderschept en acht uur lang bezet. Dat stelt het Venezolaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

14 uur geleden
Israëlisch leger doorzoekt woning Palestijnse Oscarwinnaar

AT-TUWANI (ANP) - De Palestijnse regisseur en activist Basel Adra zegt zaterdag op de bezette Westelijke Jordaanoever te zijn aangevallen door kolonisten. Toen hij familieleden die bij het incident gewond waren geraakt, vergezelde naar een ziekenhuis, doorzocht het Israëlische leger zijn woning, aldus de filmmaker tegenover CNN.

14 uur geleden