Westerse en Midden-Oosterse ministers praten in Riyad over Syrië
RIYAD (ANP/RTR) - Ministers en topdiplomaten uit het Westen en het Midden-Oosten komen samen in Saudi-Arabië om te praten over de toekomst van Syrië. Het is de eerste grote internationale bijeenkomst sinds de val van dictator Bashar al-Assad.
Onder meer de ministers van Buitenlandse Zaken uit Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Turkije en Qatar zijn aanwezig. Ook de buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, is naar Riyad afgereisd. De Verenigde Staten hebben een gezant gestuurd. Namens de nieuwe Syrische interim-regering neemt buitenlandminister Asaad Hassan al-Shaibani deel aan de gesprekken.
Syrië hoopt dat westerse landen de sancties tegen het land afbouwen. Kallas heeft gezegd dat dat een optie is als de nieuwe machthebbers een inclusieve regering vormen die minderheden beschermt. "Als we zien dat de ontwikkelingen de goede kant opgaan, kunnen we volgende stappen zetten."
EU-ministers komen 27 januari samen om te praten over het schrappen van sancties, die waren ingesteld tegen het regime van Assad.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
13 minuten geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
20 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.
28 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De huidige conflicten in de wereld zouden kunnen leiden tot een nieuwe wereldwijde kernwapenwedloop. Daarvoor waarschuwt Rafael Grossi, de baas van VN-atoomwaakhond IAEA. Hij zegt in een interview met The Telegraph dat de bestaande instabiliteit kan leiden tot een situatie waarin wel twintig landen nucleaire wapens zouden ontwikkelen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft zijn eerste inkomsten ontvangen uit tolheffingen die het heeft opgelegd op de strategische Straat van Hormuz, aldus een hoge Iraanse parlementaire functionaris. De verklaring is gepubliceerd door verschillende Iraanse media.
3 uur geleden