
Westerse en Midden-Oosterse ministers praten in Riyad over Syrië
RIYAD (ANP/RTR) - Ministers en topdiplomaten uit het Westen en het Midden-Oosten komen samen in Saudi-Arabië om te praten over de toekomst van Syrië. Het is de eerste grote internationale bijeenkomst sinds de val van dictator Bashar al-Assad.
Onder meer de ministers van Buitenlandse Zaken uit Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Turkije en Qatar zijn aanwezig. Ook de buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, is naar Riyad afgereisd. De Verenigde Staten hebben een gezant gestuurd. Namens de nieuwe Syrische interim-regering neemt buitenlandminister Asaad Hassan al-Shaibani deel aan de gesprekken.
Syrië hoopt dat westerse landen de sancties tegen het land afbouwen. Kallas heeft gezegd dat dat een optie is als de nieuwe machthebbers een inclusieve regering vormen die minderheden beschermt. "Als we zien dat de ontwikkelingen de goede kant opgaan, kunnen we volgende stappen zetten."
EU-ministers komen 27 januari samen om te praten over het schrappen van sancties, die waren ingesteld tegen het regime van Assad.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Bijna 80.000 mensen zijn ontheemd in de Zuid-Syrische provincie Suwayda door de jongste golf van geweld tussen druzen en bedoeïenen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie zijn de voorzieningen voor elektriciteit, water en telecommunicatie ingestort. Een brandstoftekort heeft het transport lamgelegd en bemoeilijkt evacuaties.
5 uur geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro, verdacht van een couppoging, moet een elektronische enkelband gaan dragen. De politie heeft zijn huis en zijn politieke hoofdkwartier doorzocht, meldden Braziliaanse media.
7 uur geledenLJUBLJANA (ANP) - Slovenië gaat toch geen raadgevend referendum uitschrijven over de verhoging van de defensie-uitgaven om de nieuwe NAVO-norm te halen. De Slovenen hoeven daardoor hoogstwaarschijnlijk ook niet te stemmen of ze binnen het bondgenootschap willen blijven.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wacht lastige onderhandelingen met en tussen de 27 EU-lidstaten over de meerjarenbegroting. Dat zei de Deense minister Marie Bjerre vrijdag na afloop van een bijeenkomst van ministers over EU-zaken. In de vergadering spraken de EU-ministers voor het eerst met elkaar over het deze week door de Commissie gepresenteerde voorstel voor het EU-budget 2028-2034
10 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen zijn toch niet welkom in een onlangs geopend vakantieresort in Wonsan Kalma, aan de oostkust van Noord-Korea. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov bracht daar vorige week nog een bezoek en sprak van een "goede toeristische attractie".
10 uur geledenSUWAYDA (ANP/AFP) - Gewapende groepen die gesteund worden door de Syrische regering zijn toch weer slaags geraakt met druzische strijders in het zuiden van het land. Donderdag was een wapenstilstand ingegaan, hadden regeringstroepen zich uit de stad Suwayda en omstreken teruggetrokken en leek de rust weer te keren.
10 uur geledenBOOM (ANP) - Tomorrowland gaat vrijdag volledig en voor alle bezoekers met een ticket open. De organisatie van het Belgische festival volgt daarin het meest optimistische scenario dat op tafel lag na de grote brand op woensdag, waarbij het hoofdpodium volledig afbrandde. In de nacht van donderdag op vrijdag werd met man en macht gebouwd aan een nieuw podium.
12 uur geleden