Westerse en Midden-Oosterse ministers praten in Riyad over Syrië
RIYAD (ANP/RTR) - Ministers en topdiplomaten uit het Westen en het Midden-Oosten komen samen in Saudi-Arabië om te praten over de toekomst van Syrië. Het is de eerste grote internationale bijeenkomst sinds de val van dictator Bashar al-Assad.
Onder meer de ministers van Buitenlandse Zaken uit Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Turkije en Qatar zijn aanwezig. Ook de buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, is naar Riyad afgereisd. De Verenigde Staten hebben een gezant gestuurd. Namens de nieuwe Syrische interim-regering neemt buitenlandminister Asaad Hassan al-Shaibani deel aan de gesprekken.
Syrië hoopt dat westerse landen de sancties tegen het land afbouwen. Kallas heeft gezegd dat dat een optie is als de nieuwe machthebbers een inclusieve regering vormen die minderheden beschermt. "Als we zien dat de ontwikkelingen de goede kant opgaan, kunnen we volgende stappen zetten."
EU-ministers komen 27 januari samen om te praten over het schrappen van sancties, die waren ingesteld tegen het regime van Assad.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/AFP) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft per decreet het Servische parlement ontbonden. Verkiezingen waren aanvankelijk gepland voor december 2027, maar zullen nu 25 oktober worden gehouden. Vučić gaat daarmee mee in de eisen van demonstranten in het land, die al maandenlang protesteren tegen de regering.
27 minuten geledenOSLO (ANP) - De rouwstoet rond de uitvaart van de Noorse koning Harald is aangekomen bij de Domkerk in Oslo. Bij aankomst werden koning Haakon en de overige leden van de Noorse koninklijke familie welkom geheten door de bisschop van Oslo, Sunniva Gylver, en Olav Fykse Tveit, de leider van de Noorse kerk.
36 minuten geledenOSLO (ANP) - De kist met daarin het lichaam van de overleden Noorse koning Harald is op weg naar de Domkerk in Oslo. Rond het middaguur vertrok de rouwstoet vanaf het paleis, onder begeleiding van saluutschoten en muziek. Langs de route hebben zich honderden mensen verzameld. Het Noorse persbureau NTB omschrijft de sfeer als ingetogen en "ongewoon stil".
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft in het parlement hard uitgehaald naar Alternative für Deutschland (AfD). Het woord remigratie, dat door de radicaal-rechtse partij wordt gebruikt, is volgens Merz "niets anders dan een synoniem voor etnische zuivering op basis van herkomst en huidskleur".
1 uur geledenHONGKONG (ANP/DPA/AFP) - De eerste postkoloniale leider van Hongkong is overleden. Tung Chee-hwa overleed dinsdag op 89-jarige leeftijd in het bijzijn van zijn familie, meldt zijn kantoor. Hij leidde de Chinese regio van 1997 tot 2005.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De eerste mensen hebben zich woensdagochtend vroeg verzameld in Oslo om een laatste eer te bewijzen aan de overleden koning Harald. Dat is te zien bij Noorse media. De rijen om het centrum van de Noorse hoofdstad binnen te komen worden steeds langer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stijgende olieprijs raakt ook de levering van noodhulp. Daarvoor waarschuwt hulporganisatie CARE, die stelt dat een steeds groter deel van het budget naar vervoer, brandstof en inkoop gaat. "Daardoor blijft minder geld over voor directe hulp."
5 uur geleden