Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Westerscheldetunnel voortaan tolvrij voor auto's en motoren

Westerscheldetunnel voortaan tolvrij voor auto's en motoren

TERNEUZEN (ANP) - De Westerscheldetunnel tussen Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen is vanaf 15.00 uur tolvrij voor auto's en motoren. Aanvankelijk was het de bedoeling in 2033 een eind te maken aan de tolheffing, maar in 2022 besloot de Tweede Kamer de maatregel acht jaar eerder door te voeren.

Het Rijk stelt 146,5 miljoen euro beschikbaar om het wegvallen van de inkomsten uit tolheffing voor de komende jaren te dekken. Voor het tolvrij maken van de tunnel voor vrachtverkeer is nog geen geld beschikbaar.

Minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) en de Zeeuwse gedeputeerde Harry van der Maas (mobiliteit) komen naar het tolplein in Zuid-Beveland om stil te staan bij het gedeeltelijk tolvrij maken van de verbinding.

Dagelijks 27.000 voertuigen

De Westerscheldetunnel is in 2003 geopend. Per dag maken gemiddeld 27.000 voertuigen gebruik van de 6,6 kilometer lange tunnel.

Sinds juli 2009 is de provincie Zeeland de enige aandeelhouder van de NV Westerscheldetunnel, de exploitant van de verbinding.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

2 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

2 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

2 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

2 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

2 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

4 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

5 uur geleden