Westerscheldetunnel voortaan tolvrij voor auto's en motoren
TERNEUZEN (ANP) - De Westerscheldetunnel tussen Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen is vanaf 15.00 uur tolvrij voor auto's en motoren. Aanvankelijk was het de bedoeling in 2033 een eind te maken aan de tolheffing, maar in 2022 besloot de Tweede Kamer de maatregel acht jaar eerder door te voeren.
Het Rijk stelt 146,5 miljoen euro beschikbaar om het wegvallen van de inkomsten uit tolheffing voor de komende jaren te dekken. Voor het tolvrij maken van de tunnel voor vrachtverkeer is nog geen geld beschikbaar.
Minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) en de Zeeuwse gedeputeerde Harry van der Maas (mobiliteit) komen naar het tolplein in Zuid-Beveland om stil te staan bij het gedeeltelijk tolvrij maken van de verbinding.
Dagelijks 27.000 voertuigen
De Westerscheldetunnel is in 2003 geopend. Per dag maken gemiddeld 27.000 voertuigen gebruik van de 6,6 kilometer lange tunnel.
Sinds juli 2009 is de provincie Zeeland de enige aandeelhouder van de NV Westerscheldetunnel, de exploitant van de verbinding.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse bevolking is in 2025 gegroeid, maar wel minder snel dan het jaar daarvoor. Het CBS meldt op basis van voorlopige jaarcijfers dat de bevolking met 87.000 mensen groeide naar een totaal van 18,13 miljoen inwoners. Er kwamen bijna 14.000 inwoners minder bij dan in 2024. Dat betekent dat de Nederlandse bevolking voor het derde jaar op rij minder snel is gegroeid dan het jaar daarvoor.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal uitgevallen en vertraagde treinen in januari heeft een historisch hoogtepunt bereikt, mede door de sneeuwval in de eerste week van de maand. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl. De cijfers gaan over gemelde treinstoringen, en niet over het aantal geannuleerde ritten.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Onderwijsinstituten en de autoriteiten moeten nog meer doen voor de veiligheid van Joodse mensen dan ze nu al doen. Dat is een conclusie van de Taskforce Bestrijding Antisemitisme, die hier onderzoek naar deed in opdracht van het ministerie van Justitie en Veiligheid. De taskforce werd opgericht kort na de rellen eind 2024 met fans van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv in Amsterdam.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aanklacht tegen de man die wordt verdacht van de moord op Lisa op 20 augustus in Duivendrecht en een verkrachting van een vrouw op de Weesperzijde in Amsterdam is uitgebreid. Het Openbaar Ministerie verdenkt de man ook van een poging tot verkrachting op 10 augustus 2025, eveneens op de Weesperzijde.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Ook tijdens het weekeinde zaten er te veel asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Opvangorgaan COA moet daarom weer dwangsommen betalen. Het totale bedrag is nu opgelopen tot 3 miljoen euro.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Corné H., veroordeeld wegens een urenlange gijzeling in een café in Ede, moet zo snel mogelijk naar een tbs-kliniek. Daar kan hij de hulp en behandeling krijgen die hij nodig heeft. Om dat te bereiken hebben zijn advocaten een kort geding aangespannen. Een van hen, Petra Breukink, bevestigt dat na berichtgeving van Omroep Brabant. De man is onberekenbaar en is een gevaar voor zichzelf en anderen, stelt Breukink.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is hersteld van haar griep en hervat haar werkzaamheden. Dat laat de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) weten. De koningin zegde donderdag en vrijdag afspraken af, omdat ze ziek was.
3 uur geleden