Wester blijft bescheiden na puike WK-prestatie
KUMAMOTO (ANP) - Keepster Tess Wester van de Nederlandse handbalploeg werd na de imponerende WK-zege tegen grootmacht Noorwegen (30-28) in Japan tot speelster van de wedstrijd uitgeroepen. "Die prijs zegt me niet zoveel. Ik ben echter wel heel trots en blij dat we dit als team hebben geflikt."
Wester beaamde bij de NOS dat Oranje, ondanks de valse WK-start tegen Slovenië (26-32), toch weer over een ijzersterke formatie beschikt. "We hebben een goede mix en vechten met elkaar door tot het einde. Maar we moeten het natuurlijk niet gaan overschatten. Als je bij dit WK niet 100 procent bij de les bent, lig je eruit. Dat heb je aan Frankrijk gezien. Ze hebben de laatste jaren bijna alles gewonnen, maar zijn nu wel uitgeschakeld."
Wester was onder de indruk van het offensief dat Oranje na de rust (14-18 voor Noorwegen) ontketende. "In de eerste helft waren we nog wat onzeker, zowel aanvallend als verdedigend. We misten net dat laatste beetje extra. Dat hadden we na de rust wel. Als je ziet hoe makkelijk wij tot scoren komen, soms ook uit het niets, dan geeft dat een heel lekker gevoel."
Meer uit Sport
MONTMÉLO (ANP) - Max Verstappen rijdt dit weekeinde in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië met een splinternieuwe motor. "Dat moet wel, want de oude doet het niet meer. Anders ben ik straks Fred Flintstone", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan het raceweekend.
11 uur geledenVILLARS-LES-DOMBES (ANP) - Wout van Aert heeft de vijfde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De Belgische renner van Visma - Lease a Bike was in Villars-les-Dombes de snelste in de massasprint, voor de Fransman Hugo Hofstetter en Phil Bauhaus uit Duitsland.
11 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Kimi Antonelli is zelf ook verbaasd dat hij al in zijn tweede jaar de Formule 1 domineert. De 19-jarige Italiaan van Mercedes won de laatste vijf grands prix en leidt riant in het wereldkampioenschap. "Als je me twee jaar geleden had gezegd dat ik ooit het kampioenschap zou leiden, had ik je voor gek verklaard", zei hij tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië. "Maar ik ben blij dat ik in deze positie verkeer en dankbaar voor de kans die ik heb gekregen."
13 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. De als zesde geplaatste Nederlander verloor in twee sets van Zhang Zhizhen, de Chinese nummer 214 van de wereldranglijst: 6-7 (5) 4-6.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Wimbledon heeft het prijzengeld voor de tennissers met 20 procent verhoogd. De organisatie meldt dat er een prijzenpot is van in totaal 64,2 miljoen Britse pond, zo'n 74,4 miljoen euro.
15 uur geledenROSMALEN (ANP) - Titelverdedigster Elise Mertens is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als derde geplaatste Belgische verloor in twee sets van de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-3 6-3.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De rentree van Serena Williams in het vrouwendubbel op het grastoernooi van Queen's is tot een vroegtijdig einde gekomen. Williams' dubbelpartner Victoria Mboko uit Canada heeft zich moeten terugtrekken met een blessure.
17 uur geleden