Wester blijft bescheiden na puike WK-prestatie
KUMAMOTO (ANP) - Keepster Tess Wester van de Nederlandse handbalploeg werd na de imponerende WK-zege tegen grootmacht Noorwegen (30-28) in Japan tot speelster van de wedstrijd uitgeroepen. "Die prijs zegt me niet zoveel. Ik ben echter wel heel trots en blij dat we dit als team hebben geflikt."
Wester beaamde bij de NOS dat Oranje, ondanks de valse WK-start tegen Sloveniƫ (26-32), toch weer over een ijzersterke formatie beschikt. "We hebben een goede mix en vechten met elkaar door tot het einde. Maar we moeten het natuurlijk niet gaan overschatten. Als je bij dit WK niet 100 procent bij de les bent, lig je eruit. Dat heb je aan Frankrijk gezien. Ze hebben de laatste jaren bijna alles gewonnen, maar zijn nu wel uitgeschakeld."
Wester was onder de indruk van het offensief dat Oranje na de rust (14-18 voor Noorwegen) ontketende. "In de eerste helft waren we nog wat onzeker, zowel aanvallend als verdedigend. We misten net dat laatste beetje extra. Dat hadden we na de rust wel. Als je ziet hoe makkelijk wij tot scoren komen, soms ook uit het niets, dan geeft dat een heel lekker gevoel."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
13 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
14 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechiƫ, die ziek is.
15 uur geleden