Wester blijft bescheiden na puike WK-prestatie
KUMAMOTO (ANP) - Keepster Tess Wester van de Nederlandse handbalploeg werd na de imponerende WK-zege tegen grootmacht Noorwegen (30-28) in Japan tot speelster van de wedstrijd uitgeroepen. "Die prijs zegt me niet zoveel. Ik ben echter wel heel trots en blij dat we dit als team hebben geflikt."
Wester beaamde bij de NOS dat Oranje, ondanks de valse WK-start tegen Sloveniƫ (26-32), toch weer over een ijzersterke formatie beschikt. "We hebben een goede mix en vechten met elkaar door tot het einde. Maar we moeten het natuurlijk niet gaan overschatten. Als je bij dit WK niet 100 procent bij de les bent, lig je eruit. Dat heb je aan Frankrijk gezien. Ze hebben de laatste jaren bijna alles gewonnen, maar zijn nu wel uitgeschakeld."
Wester was onder de indruk van het offensief dat Oranje na de rust (14-18 voor Noorwegen) ontketende. "In de eerste helft waren we nog wat onzeker, zowel aanvallend als verdedigend. We misten net dat laatste beetje extra. Dat hadden we na de rust wel. Als je ziet hoe makkelijk wij tot scoren komen, soms ook uit het niets, dan geeft dat een heel lekker gevoel."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.
17 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.
27 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.
1 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.
2 uur geledenLOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Max Verstappen is door de teambazen uit de Formule 1 voor de vijfde keer op rij verkozen tot beste F1-coureur van het seizoen. Dat bleek na de jaarlijkse stemming. Verstappen won de prijs voor wereldkampioen Lando Norris, die net als vorig jaar als tweede eindigde. Diens teamgenoot bij McLaren, Oscar Piastri, werd derde.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is voor hardlopers niet meer mogelijk om een startnummer voor de marathon van Amsterdam te krijgen. De komende editie van 2026 was volgens de organisatie binnen een week uitverkocht. Voor de klassieke afstand over 42,195 kilometer hebben 32.000 mensen zich ingeschreven. Voor de halve marathon waren dat er nog eens 15.000. Vorig jaar waren er in totaal 45.000 deelnemers op beide afstanden.
8 uur geleden