Wester blijft bescheiden na puike WK-prestatie
KUMAMOTO (ANP) - Keepster Tess Wester van de Nederlandse handbalploeg werd na de imponerende WK-zege tegen grootmacht Noorwegen (30-28) in Japan tot speelster van de wedstrijd uitgeroepen. "Die prijs zegt me niet zoveel. Ik ben echter wel heel trots en blij dat we dit als team hebben geflikt."
Wester beaamde bij de NOS dat Oranje, ondanks de valse WK-start tegen Slovenië (26-32), toch weer over een ijzersterke formatie beschikt. "We hebben een goede mix en vechten met elkaar door tot het einde. Maar we moeten het natuurlijk niet gaan overschatten. Als je bij dit WK niet 100 procent bij de les bent, lig je eruit. Dat heb je aan Frankrijk gezien. Ze hebben de laatste jaren bijna alles gewonnen, maar zijn nu wel uitgeschakeld."
Wester was onder de indruk van het offensief dat Oranje na de rust (14-18 voor Noorwegen) ontketende. "In de eerste helft waren we nog wat onzeker, zowel aanvallend als verdedigend. We misten net dat laatste beetje extra. Dat hadden we na de rust wel. Als je ziet hoe makkelijk wij tot scoren komen, soms ook uit het niets, dan geeft dat een heel lekker gevoel."
Meer uit Sport
LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.
7 uur geledenLIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.
9 uur geleden