Westenbroek tevreden en gemotiveerd door gouden race van Stolz
CALGARY (ANP) - Stefan Westenbroek was tevreden met zijn zesde plaats op de 500 meter op de WK afstanden in Calgary. De 21-jarige schaatser sprak vol bewondering over de rit van Jordan Stolz die met de tweede tijd ooit van 33,69 zijn wereldtitel prolongeerde. Het motiveert hem "om dichter daar bij in de buurt te komen".
"Bizar hard", noemde Westenbroek de tijd van de 19-jarige Amerikaan bij de NOS. "Zijn opening is goed en het rondje is goed. Iedereen heeft moeite met die tweede bocht en hij loopt er zo makkelijk door."
De sprinter kwam zelf tot 34,41 en was daarmee de beste Nederlander op de kortste afstand. "Ik laat wat liggen bij de opening, maar mag tevreden zijn." Hoewel Westenbroek met nog vier ritten te gaan nog eerste stond, zei hij dat hij niet had gerekend op een podiumplaats. "Vooraf zei ik dat ik top tien fantastisch zou vinden, zesde is dan helemaal goed."
Hij weet dat hij nog flink aan het werk moet om de achterstand op fenomeen Stolz goed te maken. "Hij opende heel hard en dan moet ik nog zes tienden van een seconde op het rondje goed rijden. Overal is voor te trainen, ik ga er volle bak voor en probeer dichter in de buurt te komen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
16 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
21 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
22 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
1 dag geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
1 dag geleden