Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Westenbroek tevreden en gemotiveerd door gouden race van Stolz

Westenbroek tevreden en gemotiveerd door gouden race van Stolz

CALGARY (ANP) - Stefan Westenbroek was tevreden met zijn zesde plaats op de 500 meter op de WK afstanden in Calgary. De 21-jarige schaatser sprak vol bewondering over de rit van Jordan Stolz die met de tweede tijd ooit van 33,69 zijn wereldtitel prolongeerde. Het motiveert hem "om dichter daar bij in de buurt te komen".

"Bizar hard", noemde Westenbroek de tijd van de 19-jarige Amerikaan bij de NOS. "Zijn opening is goed en het rondje is goed. Iedereen heeft moeite met die tweede bocht en hij loopt er zo makkelijk door."

De sprinter kwam zelf tot 34,41 en was daarmee de beste Nederlander op de kortste afstand. "Ik laat wat liggen bij de opening, maar mag tevreden zijn." Hoewel Westenbroek met nog vier ritten te gaan nog eerste stond, zei hij dat hij niet had gerekend op een podiumplaats. "Vooraf zei ik dat ik top tien fantastisch zou vinden, zesde is dan helemaal goed."

Hij weet dat hij nog flink aan het werk moet om de achterstand op fenomeen Stolz goed te maken. "Hij opende heel hard en dan moet ik nog zes tienden van een seconde op het rondje goed rijden. Overal is voor te trainen, ik ga er volle bak voor en probeer dichter in de buurt te komen."

Meer uit Sport

Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. Daartoe is besloten na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie. Dit betekent dat "hij geen rol meer kan vervullen binnen het Nederlandse basketbal", aldus de bond in een persbericht.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

2 uur geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

2 uur geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

5 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

7 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

1 dag geleden