Westenbroek tevreden en gemotiveerd door gouden race van Stolz
CALGARY (ANP) - Stefan Westenbroek was tevreden met zijn zesde plaats op de 500 meter op de WK afstanden in Calgary. De 21-jarige schaatser sprak vol bewondering over de rit van Jordan Stolz die met de tweede tijd ooit van 33,69 zijn wereldtitel prolongeerde. Het motiveert hem "om dichter daar bij in de buurt te komen".
"Bizar hard", noemde Westenbroek de tijd van de 19-jarige Amerikaan bij de NOS. "Zijn opening is goed en het rondje is goed. Iedereen heeft moeite met die tweede bocht en hij loopt er zo makkelijk door."
De sprinter kwam zelf tot 34,41 en was daarmee de beste Nederlander op de kortste afstand. "Ik laat wat liggen bij de opening, maar mag tevreden zijn." Hoewel Westenbroek met nog vier ritten te gaan nog eerste stond, zei hij dat hij niet had gerekend op een podiumplaats. "Vooraf zei ik dat ik top tien fantastisch zou vinden, zesde is dan helemaal goed."
Hij weet dat hij nog flink aan het werk moet om de achterstand op fenomeen Stolz goed te maken. "Hij opende heel hard en dan moet ik nog zes tienden van een seconde op het rondje goed rijden. Overal is voor te trainen, ik ga er volle bak voor en probeer dichter in de buurt te komen."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
9 minuten geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
43 minuten geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
45 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.
46 minuten geledenJEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tigst Assefa heeft de marathon van Londen op haar naam geschreven in een wereldrecord in een race met alleen vrouwelijke deelnemers. De Ethiopische topatlete finishte in 2.15.41 en scherpte daarmee haar eigen record, dat ze vorig jaar eveneens in Londen liep, met negen seconden aan.
2 uur geleden