Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

West-Java opnieuw getroffen door een aardbeving

West-Java opnieuw getroffen door een aardbeving

JAKARTA (ANP/RTR/AFP) - Het Indonesische eiland Java is zaterdag getroffen door een aardbeving met een kracht van 6.4, meldt het Indonesische agentschap voor meteorologie (BMKG). Het gaat om het westen van het eiland, waar een aardbeving enkele weken geleden nog honderden mensen het leven kostte.

Zeker één persoon is gewond naar het ziekenhuis gebracht. Er zijn geen meldingen van andere slachtoffers of grote schade.

Het epicentrum lag volgens de Indonesische autoriteiten aan land, op 118 kilometer diepte. De beving was onder meer voelbaar in de hoofdstad Jakarta. Er is geen tsunamigevaar. Volgens de Amerikaanse geologische dienst USGS had de aardbeving een kracht van 5.7.

Ring of Fire

De aardbeving van vorige maand had een kracht van 5.6 en vond plaats op een diepte van 10 kilometer. Er waren veel slachtoffers omdat het epicentrum in dichtbevolkt gebied lag. Er vielen 331 doden en meer dan 2000 gewonden.

Indonesië ligt in de zogeheten Ring of Fire, een gebied in de Grote Oceaan met veel actieve vulkanen waar veel aardbevingen voorkomen.

Meer uit Buitenland

Opnieuw grote demonstraties in Albanië, nu ook in andere steden

TIRANA (ANP/DPA) - Voor de derde dag op rij zijn in Albanië mensen de straat opgegaan uit onvrede met de regering en het onderwijsstelsel. In hoofdstad Tirana leidde dat opnieuw tot opstootjes met de politie. Ook in andere Albanese steden sloten donderdag mensen aan bij de demonstraties.

41 minuten geleden
Maduro en vrouw pleiten onschuldig in nieuwe martel-aanklachten

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De door de VS gevangen genomen Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw zeggen onschuldig te zijn aan het samenspannen om Amerikaanse gevangenen te martelen. Deze nieuwe aanklacht werd recent toegevoegd aan een lopende strafzaak tegen Maduro.

2 uur geleden
Houthi's vallen hoofdkwartier regering Jemen aan

ADEN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben een raketaanval uitgevoerd op het presidentiële Al-Maashiq-paleis in Aden, dat dient als hoofdkwartier van de internationaal erkende overheid van Jemen. Volgens persbureau AFP zouden hierbij zeker vier doden zijn gevallen.

3 uur geleden
WSJ: nieuwe Witte Huis-woordvoerder gezakt voor advocaat-examen

WASHINGTON (ANP) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis, Katie Zacharia, is volgens The Wall Street Journal nooit geslaagd voor het zogenoemde bar-examen in de VS. Toen president Donald Trump Zacharia aankondigde, noemde hij haar een advocaat. Sindsdien is twijfel ontstaan over of ze wel de juiste diploma's heeft.

4 uur geleden
Trump: executie in VS wordt toch niet live uitgezonden

WASHINGTON (ANP) - De omstreden executie van Nidal Malik Hasan op 3 december wordt niet live uitgezonden. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De publieke executie werd vorige week door defensieminister Pete Hegseth aangekondigd. Dat leidde tot veel internationale kritiek. Trump zegt dat hij denkt dat het livestreamen een sterk afschrikmiddel zou zijn, maar "veel goede mensen zouden hem liever niet zien sterven".

5 uur geleden
Zweeds parlement stemt tegen Andersson als nieuwe premier

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Het Zweedse parlement heeft niet ingestemd met de benoeming van de partijleider van de sociaaldemocraten, Magdalena Andersson, tot premier. Haar linkse blok won de verkiezingen vorige maand, maar het is nog niet gelukt om een coalitie te vormen.

5 uur geleden
Dodental door overstromingen Istanbul loopt op

ISTANBUL (ANP/DPA) - Het dodental door de overstromingen in Istanbul is opgelopen tot drie. Reddingswerkers zijn nog op zoek naar vier vermisten.

5 uur geleden