West Ham United onderzoekt transfer Ajax-spits Brobbey
AMSTERDAM (ANP) - Ajax raakt deze maand mogelijk ook Brian Brobbey kwijt. West Ham United onderzoekt of het de 22-jarige spits kan inlijven, melden verschillende bronnen.
West Ham United zoekt een spits omdat Michail Antonio anderhalve maand geleden een been heeft gebroken. De club wil Brobbey liefst eerst huren, maar dat is voor Ajax onbespreekbaar.
Volgens De Telegraaf wil Ajax minimaal 30 miljoen euro voor de spits die dit seizoen eenmaal scoorde in de Eredivisie. West Ham United zou ook akkoord moeten gaan met 5 miljoen euro aan eenvoudig te realiseren bonussen. Ajax deed eerder zaken met West Ham United. De club verkocht Edson Álvarez en Mohammed Kudus voor een totaalbedrag van ongeveer 80 miljoen euro aan de huidige nummer 14 van de Premier League.
Winterstop
Het is onduidelijk wat trainer Francesco Farioli van een mogelijk vertrek van Brobbey vindt. De spits uit Amsterdam krijgt na de winterstop steeds de voorkeur boven Wout Weghorst en Chuba Akpom, de twee andere centrumspitsen in de selectie van de nummer 2 van de Eredivisie. Farioli heeft nog geen opvolger gekregen voor Steven Bergwijn, die begin van het seizoen vertrok. Hij nam afgelopen week ook afscheid van Devyne Rensch, die bij AS Roma tekende.
Ajax staat op het punt Youri Regeer terug te halen. Farioli ziet de speler van FC Twente echter niet als rechtsback maar als middenvelder.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
1 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
3 uur geleden