West Ham United krijgt in crisistijd financiële injectie
LONDEN (ANP) - De aandeelhouders van West Ham United pompen 30 miljoen pond, omgerekend bijna 35 miljoen euro, in de Engelse voetbalclub. De twee voorzitters David Sullivan en David Gold, die samen ruim 86 procent van de aandelen in bezit hebben, proberen de Engelse voetbalclub zo door de coronacrisis heen te helpen. Trainer David Moyes neemt genoegen met 30 procent minder salaris, net als de vicevoorzitter en financieel directeur van de club.
De voetballers van West Ham hebben ook toegezegd een bijdrage te willen leveren aan het voortbestaan van de club. Ze nemen genoegen met wat minder salaris zolang er niet gevoetbald kan worden. West Ham, dat in de Premier League net boven de degradatiestreep staat, wil er met al die maatregelen voor zorgen dat er geen personeelsleden ontslagen hoeven worden. De club kan ook de salarissen van de werknemers zelf blijven doorbetalen.
"Bij West Ham vormen we één team", zegt aanvoerder Mark Noble. "Onze prioriteit is ervoor te zorgen dat de personeelsleden hun volledige salaris kunnen krijgen terwijl wij niet voetballen."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona-spits Robert Lewandowski is hersteld van zijn hamstringblessure en keert terug in de selectie van de Spaanse kampioen. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick op een persconferentie, een dag voor de ontmoeting met Villarreal in de Spaanse competitie. Lewandowski (37) miste de laatste twee wedstrijden vanwege hamstringklachten.
18 minuten geledenRABAT (ANP/RTR) - Achraf Hakimi is op tijd hersteld van zijn enkelblessure om te spelen in de Afrika Cup. Dat zei de 27-jarige verdediger op een persconferentie voorafgaand aan het toernooi.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
16 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
16 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
19 uur geleden