Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

West Ham-trainer Moyes wil eindelijk eens naar Europese finale

West Ham-trainer Moyes wil eindelijk eens naar Europese finale

LONDEN (ANP) - David Moyes stond negen jaar geleden als trainer van Manchester United al eens in de kwartfinale van de Champions League. Als coach van West Ham United strandde hij vorig seizoen in de halve eindstrijd van de Europa League. Ten koste van AZ wil de 60-jarige Schot nu, op het derde Europese niveau, wél eens de finale halen.

"Dat zou zeker belangrijk voor me zijn, dat wil ik graag eens meemaken", aldus Moyes, die niet laatdunkend over de Conference League doet. "We spelen in Engeland in misschien wel de sterkste competitie. Het is niet vanzelfsprekend om je te plaatsen voor Europees voetbal. Daarom moeten we deze kans pakken."

West Ham stond één keer eerder in de finale van een Europees clubtoernooi. De Londenaren wonnen in 1965 de toenmalige Europa Cup 2. West Ham investeerde vorig jaar zomer flink in de selectie en is qua omzet inmiddels de zevende club van Engeland. De prestaties blijven daarbij achter. West Ham staat op de teleurstellende vijftiende plek.

Motivatie

"We hebben respect voor AZ", aldus Moyes, die zijn elftal niet als favoriet ziet. "Ze hebben veel getalenteerde voetballers en spelen herkenbaar voetbal. Wij kunnen daar onze ervaring tegenover stellen."

Eintracht Frankfurt, de latere winnaar, hield West Ham United vorig seizoen uit de finale van de Europa League. "We kunnen dat nu als motivatie gebruiken, hopelijk doen we het beter dan toen", zegt Moyes. "Ook nu hebben we goede ploegen moeten verslaan om ver te komen."

Roep om vertrek

Een maand geleden drongen fans van West Ham nog aan op het vertrek van Moyes. 'Moyes out', stond tijdens de uitwedstrijd tegen Fulham op een van de spandoeken. "Gelukkig heeft het bestuur vertrouwen in me gehouden", aldus de trainer, die zondag met West Ham met 1-0 van Manchester United won en daarmee handhaving nagenoeg veiligstelde. "We hebben nu weer wat lucht. Het is aan ons die lijn door te trekken. We hebben in de competitie onze fans soms teleurgesteld, in Europa kunnen we ze nog wat moois bezorgen."

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

12 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

12 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

12 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

14 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

15 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

16 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

16 uur geleden