Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

West Ham-trainer Moyes wil eindelijk eens naar Europese finale

West Ham-trainer Moyes wil eindelijk eens naar Europese finale

LONDEN (ANP) - David Moyes stond negen jaar geleden als trainer van Manchester United al eens in de kwartfinale van de Champions League. Als coach van West Ham United strandde hij vorig seizoen in de halve eindstrijd van de Europa League. Ten koste van AZ wil de 60-jarige Schot nu, op het derde Europese niveau, wél eens de finale halen.

"Dat zou zeker belangrijk voor me zijn, dat wil ik graag eens meemaken", aldus Moyes, die niet laatdunkend over de Conference League doet. "We spelen in Engeland in misschien wel de sterkste competitie. Het is niet vanzelfsprekend om je te plaatsen voor Europees voetbal. Daarom moeten we deze kans pakken."

West Ham stond één keer eerder in de finale van een Europees clubtoernooi. De Londenaren wonnen in 1965 de toenmalige Europa Cup 2. West Ham investeerde vorig jaar zomer flink in de selectie en is qua omzet inmiddels de zevende club van Engeland. De prestaties blijven daarbij achter. West Ham staat op de teleurstellende vijftiende plek.

Motivatie

"We hebben respect voor AZ", aldus Moyes, die zijn elftal niet als favoriet ziet. "Ze hebben veel getalenteerde voetballers en spelen herkenbaar voetbal. Wij kunnen daar onze ervaring tegenover stellen."

Eintracht Frankfurt, de latere winnaar, hield West Ham United vorig seizoen uit de finale van de Europa League. "We kunnen dat nu als motivatie gebruiken, hopelijk doen we het beter dan toen", zegt Moyes. "Ook nu hebben we goede ploegen moeten verslaan om ver te komen."

Roep om vertrek

Een maand geleden drongen fans van West Ham nog aan op het vertrek van Moyes. 'Moyes out', stond tijdens de uitwedstrijd tegen Fulham op een van de spandoeken. "Gelukkig heeft het bestuur vertrouwen in me gehouden", aldus de trainer, die zondag met West Ham met 1-0 van Manchester United won en daarmee handhaving nagenoeg veiligstelde. "We hebben nu weer wat lucht. Het is aan ons die lijn door te trekken. We hebben in de competitie onze fans soms teleurgesteld, in Europa kunnen we ze nog wat moois bezorgen."

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint thuis met 1-0 van Hull en voert druk op

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.

32 minuten geleden
Fortuna en Telstar spelen gelijk na doelpuntrijke eerste helft

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.

42 minuten geleden
Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

1 uur geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

5 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

5 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

8 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

8 uur geleden