West Ham krijgt grootste clubstadion van Londen
LONDEN (ANP) - West Ham United heeft toestemming gekregen van de Londense autoriteiten om de stadioncapaciteit van het Olympisch Stadion op te voeren naar 62.500 plaatsen. Het stadion werd gebouwd voor de Olympische Spelen van Londen 2012 en huisvestte onder meer de openings- en sluitingsceremonie en de atletiekwedstrijden. Vier jaar na de Spelen nam West Ham het stadion in gebruik, toen met een capaciteit van 60.000 toeschouwers.
Door de uitbreiding wordt het London Stadium - zoals het officieel heet - het grootste clubstadion van Londen. Het krijgt een grotere capaciteit dan het Emirates Stadium van Arsenal en het Tottenham Hotspur Stadium. De komende jaren wil de club de capaciteit verder verhogen tot 67.000 plaatsen.
West Ham, dat eerder op het kleine Upton Park voetbalde, speelde dit seizoen alle thuiswedstrijden voor een uitverkocht stadion. Wembley, ook in Londen maar niet door een club bespeeld, heeft een capaciteit van 90.000.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
16 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
18 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
19 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
19 uur geleden