West Ham kiest voor trainer Potter als opvolger Lopetegui
LONDEN (ANP/RTR) - Graham Potter is de nieuwe trainer van West Ham United. De Londense club heeft de voormalig trainer van Chelsea en Brighton & Hove Albion voor tweeënhalf jaar vastgelegd. Woensdag moest de Spanjaard Julen Lopetegui plaatsmaken bij de nummer 14 van de Premier League.
Potter (49) begint aan zijn eerste trainersklus sinds zijn vertrek bij Chelsea in april 2023. "Het was belangrijk voor me dat ik wachtte tot er een baan kwam waarvan ik het gevoel had dat die goed voor me was, en ook dat ik goed bij de club zou passen,", stelt de Engelsman op de website van zijn nieuwe club.
Lopetegui werd ontslagen vanwege het uitblijven van goede resultaten. De 58-jarige Spanjaard was bezig aan zijn eerste seizoen bij West Ham United, waar hij David Moyes opvolgde.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de maatregelen tegen beledigende onlineberichten tegen spelers en officials aangescherpt. Dat maakte de FIFA zondag, op de Internationale Dag voor Tolerantie, bekend. De bond benadrukte tevens dat haat en discriminatie geen plaats hebben in het voetbal.
43 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft maandag niet de beschikking over Justin Kluivert voor het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen. De middenvelder heeft vrijdag een blessure opgelopen in de wedstrijd tegen Polen (1-1) en is teruggekeerd naar zijn club Bournemouth. Dat meldt de KNVB zondag.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.
9 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.
12 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.
15 uur geleden