West Betuwe zoekt onder protest naar crisisopvangplekken
WEST BETUWE (ANP) - De Gelderse gemeente West Betuwe zoekt naar 45 crisisnoodopvangplekken om asielzoekers uit het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel te kunnen opvangen. Maar de gemeente doet dat onder protest, om te voorkomen dat er een aanwijzing vanuit het Rijk komt, aldus burgemeester Servaas Stoop. En op 31 december van dit jaar is het onherroepelijk afgelopen. De gemeente accepteert geen verlenging.
West Betuwe heeft steeds gezegd dat er in de gemeente geen plaats is voor crisisnoodopvang. Er staan geen gebouwen leeg waarin zo'n opvang gerealiseerd zou kunnen worden. Om "de regie in eigen hand te houden" vraagt de gemeente nu aan inwoners of zij een pand of perceel beschikbaar hebben. De gemeente gaat zelf ook nog eens zoeken naar plekken. West Betuwe moet 45 van de 450 noodopvangplekken in de veiligheidsregio Gelderland-Zuid leveren.
West Betuwe heeft een roerig verleden als het gaat om asielopvang. In 2015 zou er een asielzoekerscentrum in de voormalige gemeente Geldermalsen komen, maar dat leidde tot een heftig oproer en ernstige rellen. Het centrum is uiteindelijk nooit geopend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.
2 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - De zogenoemde bevrijdingsvluchten, waarbij helikopters van de luchtmacht langs de verschillende bevrijdingsfestivals gaan, gaan dinsdag gewoon door. Dat meldt een woordvoerster van de Luchtmacht. De vluchten vertrekken vanaf de vliegbasis Gilze-Rijen, die maandag enige tijd werd ontruimd door een verdachte situatie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft op 4 mei aandacht gevraagd voor de rol van vrouwen in tijden van oorlog. "In een oorlog staan vrouwen nooit aan de zijlijn. Zij staan vooraan, aan het front", zei ze in een toespraak voorafgaand aan een stille tocht van het Museumplein naar de Dam. "Als soldaat, als arts, als journalist, als moeder, als verdedigers van vrijheid in de breedste zin van het woord. En in Nederland waren vrouwen vaak de spil van het verzet."
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiƫn) noemt het belangrijk dat de handelsdeal tussen de Verenigde Staten en de EU wordt uitgevoerd. Hij reageert daarmee op de 25 procent importheffing op auto's die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aankondigde.
7 uur geledenGILZE-RIJEN (ANP) - Een deel van de luchtmachtbasis op vliegveld Gilze-Rijen is ontruimd en de hoofdingang is afgesloten vanwege een bedreiging, meldt de Koninklijke Marechaussee.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nationaal Monument op de Dam is weer schoon nadat het maandag vroeg in de ochtend werd beklad, ziet een ANP-verslaggever. Het monument ter nagedachtenis aan de Tweede Wereldoorlog werd met een grote hoeveelheid rode substantie, waarschijnlijk verf, besmeurd. Ook werd er 'genocide' op geschreven.
8 uur geleden