West Betuwe zoekt onder protest naar crisisopvangplekken
WEST BETUWE (ANP) - De Gelderse gemeente West Betuwe zoekt naar 45 crisisnoodopvangplekken om asielzoekers uit het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel te kunnen opvangen. Maar de gemeente doet dat onder protest, om te voorkomen dat er een aanwijzing vanuit het Rijk komt, aldus burgemeester Servaas Stoop. En op 31 december van dit jaar is het onherroepelijk afgelopen. De gemeente accepteert geen verlenging.
West Betuwe heeft steeds gezegd dat er in de gemeente geen plaats is voor crisisnoodopvang. Er staan geen gebouwen leeg waarin zo'n opvang gerealiseerd zou kunnen worden. Om "de regie in eigen hand te houden" vraagt de gemeente nu aan inwoners of zij een pand of perceel beschikbaar hebben. De gemeente gaat zelf ook nog eens zoeken naar plekken. West Betuwe moet 45 van de 450 noodopvangplekken in de veiligheidsregio Gelderland-Zuid leveren.
West Betuwe heeft een roerig verleden als het gaat om asielopvang. In 2015 zou er een asielzoekerscentrum in de voormalige gemeente Geldermalsen komen, maar dat leidde tot een heftig oproer en ernstige rellen. Het centrum is uiteindelijk nooit geopend.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.
2 uur geledenLICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.
6 uur geledenEDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.
7 uur geledenWENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen in Nederland is gladheid ontstaan in of bij tunnels door opvriezing van water dat door de voegen lekt. Dat heeft te maken met de vrieskou, waardoor de voegen krimpen.
7 uur geleden