
West-Afrikaanse landen onderhandelen met coupleiders Niger
NIAMEY (ANP/RTR) - Een delegatie van het West-Afrikaanse samenwerkingsverband ECOWAS is woensdag in Niger om te onderhandelen met de coupleiders. Een groep militairen greep een week geleden de macht in Niger en de democratisch gekozen president Mohamed Bazoum zit sindsdien vast.
Militair ingrijpen wordt beschouwd als een "laatste optie", benadrukt een ECOWAS-functionaris woensdag voorafgaand aan een bijeenkomst in Nigeria. "Maar we moeten ons voorbereiden op het geval dat." In Nigeria buigen de legerleiders van de lidstaten zich over hun reactie op de crisis in Niger.
Niger behoort zelf ook het economische samenwerkingsverband. De veertien andere lidstaten zeiden zondag na een spoedoverleg dat de junta een week krijgt om Bazoum te laten terugkeren en dreigden met geweld. Ook werden financiële sancties tegen de coupleiders afgekondigd.
Mali en Burkina Faso scharen zich achter de coupplegers en zeggen dat militaire interventie in hun buurland gelijkstaat aan een "oorlogsverklaring" tegen hen. De twee landen hebben zelf ook militaire regimes.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Den Haag verwelkomt sancties van de Nederlandse regering tegen Israël. Ammar Hijazi looft met name de verklaring tot persona non grata van de extremistische Israëlische ministers Bezalel Smotrich en Itamar Ben-Gvir. De regering deed dat in juli in navolging van enkele andere westerse landen. Dat de twee ons land niet in mogen, moet worden verwerkt in de administratie van de Schengenzone en dat is nu afgerond.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO ziet geen acuut gevaar in de militaire oefening waaraan Rusland en Belarus vrijdag zijn begonnen. Oost-Europese NAVO-lidstaten maken zich grote zorgen over de oefening Zapad, die voor een deel dicht bij hun grenzen plaatsvindt.
58 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De onderhandelingen over mogelijke vrede tussen Rusland en Oekraïne staan "op pauze", zegt het Kremlin. De Russische regering stelt dat Europese landen de onderhandelingen tegenwerken. Rusland zou juist wel openstaan voor gesprekken.
2 uur geledenDENPASAR (ANP/AFP) - Bij de overstromingen als gevolg van noodweer op de Indonesische eilanden Bali en Flores zijn volgens de autoriteiten 23 mensen om het leven gekomen. De meeste slachtoffers vielen op het toeristische Bali. Er worden nog vijf mensen vermist. Donderdag stond het dodental nog op achttien.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen gaat in tegen de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat de zwerm Russische drones die Polen is binnengevlogen mogelijk een vergissing was. Dat hadden we ook wel gewild, zegt de Poolse premier Donald Tusk. "Maar dat was het niet. En dat weten we."
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken wil voor 58 miljard kroon (bijna 7,8 miljard euro) Europese luchtverdedigingssystemen kopen, meldt het Deense ministerie van Defensie. Het wordt de duurste wapenaankoop ooit voor Denemarken. Volgens defensieminister Troels Lund Poulsen is de veiligheidssituatie voor het land "uitdagend".
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft de Russische ambassadeur ontboden, heeft minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot gezegd op de zender France Inter. Volgens Barrot zal hem vrijdagochtend gezegd worden "dat we ons niet laten intimideren". Aanleiding zijn de Russische drones die in Polen zijn neergekomen en neergeschoten.
4 uur geleden