Weski: beschuldiging advocaat Youssef T. zeer laakbaar
AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Inez Weski noemt de beschuldiging dat zij informatie van haar cliënt Ridouan Taghi heeft doorgespeeld uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught "onjuist, onterecht suggestief en zeer laakbaar". De nieuwe advocaat van Youssef T., neef en ex-advocaat van de vermeende topcrimineel Taghi, zei dat Weski informatie heeft doorgespeeld onder druk van Ridouan.
Raadsman André Seebregts zei dat dinsdag tijdens een zitting in de zaak van Youssef in de rechtbank in Amsterdam. "De uitspraak van Seebregts verbaast mij", reageerde Weski. "Ik zou mij niet tegenover een advocaat moeten hoeven te verdedigen."
Seebregts zei dat het erop lijkt dat Weski "niet bestand is tegen de enorme druk die uitgaat van deze man", waarmee hij op Ridouan doelt. "Weski is een heel kundige advocaat. Ze is integer. En een heel krachtige persoonlijkheid. We zien in het dossier ook wel aanwijzingen dat ze dit liever niet doet."
Geen aanwijzingen
Volgens Weski tracht Seebregts "kennelijk op die manier zijn cliënt te verdedigen ten koste van anderen". "In dit geval van mij." Seebregts wilde niet aangeven of hij Weski vooraf op de hoogte had gebracht van zijn betoog.
Het Openbaar Ministerie liet tijdens de vorige zitting in juli weten dat het na onderzoek geen aanwijzingen had gevonden dat Weski informatie lekte, of een USB-stick de gevangenis in had gesmokkeld. Dinsdag werd duidelijk dat aanvankelijk onderzoek duidelijk maakte dat het vermoeden bestaat dat Weski door familieleden van Taghi is benaderd voor een communicatielijn, maar niet dat zij erbij betrokken is geweest.
Tweede communicatielijn
Weski gaat om dat stuk vragen, laat ze weten. "Mij is tot op heden niets door het OM gevraagd of voorgelegd."
Het OM liet daarnaast ook weten dat het eventuele bestaan van een tweede communicatielijn tussen Ridouan Taghi en de buitenwereld (naast de lijn die via Youssef T. liep) "niets afdoet" aan "het handelen van T. in de EBI". "En daarvan zijn allemaal opnames, er wordt precies gezien wat er allemaal gebeurt", aldus de officier van justitie. Youssef en Ridouan werden geruime tijd gefilmd en afgeluisterd tijdens de gevangenisbezoeken.
Schakel
De 39-jarige Youssef T. wordt er onder meer van verdacht dat hij Taghi zou hebben geholpen bij het beramen van een gewelddadige uitbraak uit de EBI en dat hij de schakel is geweest tussen zijn gedetineerde neef en de buitenwereld. Hij werd op 8 oktober vorig jaar aangehouden toen hij Taghi in de EBI bezocht.
De inhoudelijke behandeling van de strafzaak staat gepland voor 14, 16 en 19 december. Neef Ridouan Taghi zal tijdens een van die dagen als getuige gehoord worden, bepaalde de rechtbank. Youssef T. blijft tot die zittingen in voorarrest.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.
7 uur geleden