Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weski: berichtgeving OM is onzorgvuldig en onrustzaaiend

Weski: berichtgeving OM is onzorgvuldig en onrustzaaiend

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski noemt de uitlatingen van het Openbaar Ministerie over de strafzaak tegen haar "onzorgvuldig, onrustzaaiend en schadelijk". Volgens haar heeft het OM in aanloop naar de strafzaak, waarvan dinsdag de eerste openbare zitting is in de rechtbank in Rotterdam, onjuiste dingen gezegd in de media.

Weski was dinsdag niet aanwezig in de rechtbank vanwege "zwaarwegende persoonlijke en medische redenen". Ze liet zich vertegenwoordigen door haar twee advocaten. Geert-Jan Knoops las de verklaring van Weski voor en benoemde nadrukkelijk dat zij respect verdient "na 45 jaar in dienst te hebben gestaan van onze rechtsstaat". Hij noemde haar "een bijzondere vrouw en bijzondere advocaat die haar hele leven aan het recht heeft gewijd".

De 69-jarige Weski wordt verdacht van het heimelijk doorspelen van berichten van en naar haar toenmalige cliënt Ridouan Taghi, vanuit zijn detentie in de EBI in Vught. Na haar arrestatie in april 2023 heeft Weski ruim veertig dagen in voorarrest gezeten. Een deel daarvan zat ze naar eigen zeggen in "een geheime bunker, zonder frisse lucht, alsof ik niet meer bestond".

Opheldering

Via haar advocaten vroeg ze om opheldering daarover. Ze wil weten "wie - en op basis waarvan - mij daar geplaatst heeft". Volgens Weski heeft de detentie voor levensgevaarlijke situaties gezorgd. Ze kampt namelijk al tijden met gezondheidsproblemen en omdat de intercom haperde kon ze geen hulp inroepen toen dat nodig was. Dit zorgde voor "meerdere bijna-dood-ervaringen".

Dat het OM uit zou zijn geweest op de dood van Weski noemde de officier van justitie "een botte suggestie", die "te bizar is voor woorden en volstrekt ongefundeerd". Volgens justitie zijn door de betrokken instanties "alle waarborgen" gecreëerd "om de veiligheid en gezondheid van Weski gedurende de detentie te garanderen".

Meer uit Binnenland

Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

46 minuten geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

1 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

1 uur geleden
Koopmans kritisch op pandemische paraatheid Nederland

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.

3 uur geleden
Koopmans: politici wakkerden 'bizarre' bedreigingen aan

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.

3 uur geleden
Twee aanhoudingen in Uithoorn bij demonstraties rond komst azc

UITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.

4 uur geleden
Koopmans: eerder hard ingrijpen tegen corona was niet realistisch

DEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans denkt niet dat het realistisch was geweest om al veel eerder beperkende maatregelen te nemen om het coronavirus in te dammen. Het had "in theorie heel veel uitgemaakt" als dit al begin februari 2020 was gebeurd, toen het aantal bekende ziektegevallen in heel Europa nog rond de vijftig lag. Maar er was nog te weinig bekend om zo'n besluit te nemen.

5 uur geleden