Weski: berichtgeving OM is onzorgvuldig en onrustzaaiend
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski noemt de uitlatingen van het Openbaar Ministerie over de strafzaak tegen haar "onzorgvuldig, onrustzaaiend en schadelijk". Volgens haar heeft het OM in aanloop naar de strafzaak, waarvan dinsdag de eerste openbare zitting is in de rechtbank in Rotterdam, onjuiste dingen gezegd in de media.
Weski was dinsdag niet aanwezig in de rechtbank vanwege "zwaarwegende persoonlijke en medische redenen". Ze liet zich vertegenwoordigen door haar twee advocaten. Geert-Jan Knoops las de verklaring van Weski voor en benoemde nadrukkelijk dat zij respect verdient "na 45 jaar in dienst te hebben gestaan van onze rechtsstaat". Hij noemde haar "een bijzondere vrouw en bijzondere advocaat die haar hele leven aan het recht heeft gewijd".
De 69-jarige Weski wordt verdacht van het heimelijk doorspelen van berichten van en naar haar toenmalige cliënt Ridouan Taghi, vanuit zijn detentie in de EBI in Vught. Na haar arrestatie in april 2023 heeft Weski ruim veertig dagen in voorarrest gezeten. Een deel daarvan zat ze naar eigen zeggen in "een geheime bunker, zonder frisse lucht, alsof ik niet meer bestond".
Opheldering
Via haar advocaten vroeg ze om opheldering daarover. Ze wil weten "wie - en op basis waarvan - mij daar geplaatst heeft". Volgens Weski heeft de detentie voor levensgevaarlijke situaties gezorgd. Ze kampt namelijk al tijden met gezondheidsproblemen en omdat de intercom haperde kon ze geen hulp inroepen toen dat nodig was. Dit zorgde voor "meerdere bijna-dood-ervaringen".
Dat het OM uit zou zijn geweest op de dood van Weski noemde de officier van justitie "een botte suggestie", die "te bizar is voor woorden en volstrekt ongefundeerd". Volgens justitie zijn door de betrokken instanties "alle waarborgen" gecreëerd "om de veiligheid en gezondheid van Weski gedurende de detentie te garanderen".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie vergoedt de apparatuur van de fotograaf die zaterdag op het Malieveld bij een politieactie in het water belandde. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Omroep West. Op beelden die tijdens de rellen op het Malieveld rondgingen, was te zien dat de Spaanse fotograaf door een agent in het water werd geduwd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duikers die op zoek waren naar het wapen dat werd gebruikt bij de dodelijke schietpartij vrijdag in Amsterdam-Noord hebben een vuurwapen gevonden. Bronnen binnen de politie meldden eerder dat de verdachte zijn wapen in het IJ had gegooid. Politie Amsterdam gaat ervan uit dat er geen verdere verdachten zijn.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil "duidelijke afspraken" maken over de verduurzaming van Tata Steel, maar daarvoor is meer tijd nodig. De provincie, het Rijk en het staalbedrijf hadden afgesproken om dit voor 30 september 2026 te doen. Die deadline wordt echter een halfjaar opgeschoven, naar 1 maart 2027.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die vrijdag werd doodgeschoten op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord is een medewerker van Justitieel Complex Zaanstad. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Bronnen binnen de politie melden dat het gaat om een voormalig leidinggevende van de gevangenis, die daar nu nog werkzaam is.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De persoon die vrijdagmiddag op een terras op de NDSM-Kade in Amsterdam-Noord werd neergeschoten, is overleden. Dat meldt de politie. Een verdachte zit vast.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De spoorblokkade door klimaatactivisten van Extinction Rebellion bij Utrecht Centraal raakte ongeveer 49.000 reizigers, meldt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur) op basis van een inschatting door de NS. De directe kosten bedragen zeker 100.000 euro. Het gaat daarbij om schade voor ProRail, kosten voor extra beveiliging en inkomsten die de NS misliep.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Rijn gaat de komende twee weken dalen tot een nieuw laagterecord, volgens een prognose van Rijkswaterstaat. De organisatie verwacht dat het waterpeil van de rivier bij Lobith, waar hij Nederland binnenstroomt, daalt van de huidige 6,20 meter naar rond de 6 meter boven NAP op 8 oktober. De vrijdag ingestelde maatregel voor eenrichtingsverkeer op de IJssel blijft waarschijnlijk nog in elk geval tot die datum in stand, zegt een woordvoerder. De IJssel is een aftakking van de Rijn.
6 uur geleden