Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weski: berichtgeving OM is onzorgvuldig en onrustzaaiend

Weski: berichtgeving OM is onzorgvuldig en onrustzaaiend

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski noemt de uitlatingen van het Openbaar Ministerie over de strafzaak tegen haar "onzorgvuldig, onrustzaaiend en schadelijk". Volgens haar heeft het OM in aanloop naar de strafzaak, waarvan dinsdag de eerste openbare zitting is in de rechtbank in Rotterdam, onjuiste dingen gezegd in de media.

Weski was dinsdag niet aanwezig in de rechtbank vanwege "zwaarwegende persoonlijke en medische redenen". Ze liet zich vertegenwoordigen door haar twee advocaten. Geert-Jan Knoops las de verklaring van Weski voor en benoemde nadrukkelijk dat zij respect verdient "na 45 jaar in dienst te hebben gestaan van onze rechtsstaat". Hij noemde haar "een bijzondere vrouw en bijzondere advocaat die haar hele leven aan het recht heeft gewijd".

De 69-jarige Weski wordt verdacht van het heimelijk doorspelen van berichten van en naar haar toenmalige cliënt Ridouan Taghi, vanuit zijn detentie in de EBI in Vught. Na haar arrestatie in april 2023 heeft Weski ruim veertig dagen in voorarrest gezeten. Een deel daarvan zat ze naar eigen zeggen in "een geheime bunker, zonder frisse lucht, alsof ik niet meer bestond".

Opheldering

Via haar advocaten vroeg ze om opheldering daarover. Ze wil weten "wie - en op basis waarvan - mij daar geplaatst heeft". Volgens Weski heeft de detentie voor levensgevaarlijke situaties gezorgd. Ze kampt namelijk al tijden met gezondheidsproblemen en omdat de intercom haperde kon ze geen hulp inroepen toen dat nodig was. Dit zorgde voor "meerdere bijna-dood-ervaringen".

Dat het OM uit zou zijn geweest op de dood van Weski noemde de officier van justitie "een botte suggestie", die "te bizar is voor woorden en volstrekt ongefundeerd". Volgens justitie zijn door de betrokken instanties "alle waarborgen" gecreëerd "om de veiligheid en gezondheid van Weski gedurende de detentie te garanderen".

Meer uit Binnenland

Twee jaar cel voor gijzelen en mishandelen acteur Bas Muijs

ARNHEM (ANP) - De man die GTST-acteur Bas Muijs in 2023 heeft gegijzeld en mishandeld, is woensdag in hoger beroep veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Eerder legde de rechtbank hem dezelfde straf op.

22 minuten geleden
Amsterdamse jongerenstichting mogelijk betrokken bij witwaszaak

AMSTERDAM (ANP) - Stichting Be Ok, die in Amsterdam kwetsbare jongeren bijstaat, is mogelijk betrokken bij een witwaszaak. Dat zegt het Openbaar Ministerie Amsterdam na berichtgeving van De Telegraaf. In de zaak werden in mei zes mannen uit Amsterdam aangehouden op verdenking van het witwassen van ten minste 38 miljoen euro. Een van hen, een 26-jarige man, zit nog in voorlopige hechtenis.

25 minuten geleden
OM begint geen onderzoek naar PVV'er Faber na aangifte wijkagent

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat geen strafrechtelijk onderzoek uitvoeren naar PVV-Kamerlid Marjolein Faber. Dat bevestigt het OM na berichtgeving van website Paternotte. Een Amsterdamse wijkagent deed in september aangifte van smaad en laster tegen Faber om uitspraken die ze over de agent deed tijdens een debat.

29 minuten geleden
Oppositie provincie Groningen wil spoeddebat over noodlijdend WEC

GRONINGEN (ANP) - Oppositiepartijen in de provincie Groningen willen een spoeddebat over het noodlijdende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Lauwersoog. In het vorig voorjaar geopende centrum huist onder meer de zeehondenopvang die voorheen in het bekende opvangcentrum in Pieterburen zat. Het WEC komt 2,8 miljoen euro tekort en de provincie Groningen en de gemeente Het Hogeland willen niet nog meer publiek geld in het centrum steken.

36 minuten geleden
Geïrriteerde Kamer wil concrete actie sneller toeslagenherstel

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil "zorgvuldig haast maken" met de hersteloperatie voor toeslagenouders, maar Kamerleden zien geen concrete actie bij partijloos staatssecretaris Sandra Palmen.

1 uur geleden
Kamer hekelt vertraging meldpunt buitenlandse intimidatie

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer hekelt de grote vertraging die een meldpunt voor buitenlandse intimidatie oploopt. Het kabinet meldde deze week dat het meldpunt er pas medio 2028 zal zijn omdat "de vereiste juridische grondslag" ontbreekt. Een meerderheid van de Kamer vindt dat veel te laat.

1 uur geleden
Cel en rijontzegging voor doodrijden 4-jarige jongen Maastricht

ROERMOND (ANP) - De rechtbank in Roermond heeft woensdag Janus K. veroordeeld tot vijf jaar cel, omdat hij in maart in Maastricht een 4-jarig jongetje doodreed. De moeder van het kind raakte daarbij zwaargewond. Het rijbewijs van de 30-jarige K. wordt voor vijf jaar ingenomen.

2 uur geleden