Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wery schrijft populariteit Feyenoord toe aan Europacupzege 1970

Wery schrijft populariteit Feyenoord toe aan Europacupzege 1970

AMERSFOORT (ANP) - Mede door de historische Europacup 1-winst in 1970 is Feyenoord nog altijd zo populair. Volgens toenmalig buitenspeler Henk Wery zorgden zijn successen met "het beste Feyenoord ooit" in de jaren daarna voor een gekkenhuis in Rotterdam-Zuid. Dat leverde meer supporters op die zich ook nog eens fanatieker inzetten. Dinsdag staat Feyenoord in de Champions League weer tegenover de verliezend finalist van 53 jaar geleden, het Schotse Celtic.

De nu 80-jarige Wery had nooit verwacht dat het "zo uit de hand kon lopen" en Feyenoord als eerste Nederlandse club de Europacup 1 zou winnen. "Als elftal hadden we niet van die opgeblazen ideeën. We waren echt alleen bezig met de volgende wedstrijd. Gewoon voetballen en uitstralen dat niemand van ons kon winnen. Toen we eenmaal zo ver waren gekomen, dachten we: waarom niet?"

De twaalfvoudig Oranje-international looft het collectief dat het bijna volledig Nederlandse Feyenoord in de vroege jaren 70 was. De Oostenrijker Franz Hasil en de Zweed Ove Kindvall, die in de finale de winnende 2-1 maakte, waren de enige buitenlanders in de selectie. "Toen ik twee jaar daarvoor naar Feyenoord kwam, klikte het gelijk geweldig. Er liepen er negen bij die echt liever doodgingen dan dat ze zouden verliezen", herinnert Wery zich.

Uitzonderlijke voetballers

Aan die "over-mijn-lijk-mentaliteit" had ook de Oostenrijkse trainer Ernst Happel een belangrijke bijdrage. Wery: "Het was een man van weinig woorden. 'Jullie wissen was zu doen steht. Wir gehen heute bis an plafund', zei hij dan in half-Nederlands met een peuk in zijn bek. Dat dwong zoveel respect af. Daar gingen we allemaal voor."

Wery, die zichzelf omschrijft als een fysiek sterkere en tweebenige versie van Arjen Robben, zag de kracht van het collectief ook terugkomen in het kampioenselftal van trainer Arne Slot vorig seizoen. Nu vindt de Amersfoorter het nog moeilijk in te schatten hoe ver Feyenoord kan komen in de Champions League, omdat de competitiestart wisselvallig was en doordat er belangrijke spelers zijn vertrokken. Dinsdag is Celtic de eerste horde op weg naar nieuw Europees succes. "Het zou mij verbazen als ze de groep doorkomen", denkt Wery wel.

Volgens de voormalig Feyenoorder - Wery droeg van 1968 tot en met 1974 het rood-wit - is er wel een duidelijk verschil tussen het elftal van Slot en zijn generatie. "Wij hadden uitzonderlijke voetballers in alle linies. Met de harde Theo Laseroms en Rinus Israël achterin, een wereldmiddenveld met Hasil, Wim Jansen en Willem van Hanegem, en voorin natuurlijk Coentje Moulijn en Kindvall. En ik kon mezelf ook goed redden." Dat ziet hij bij dit Feyenoord minder.

Meer uit Voetbal

Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

3 uur geleden
Rayo Vallecano pijnigt Atlético in Madrileense derby (3-0)

MADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.

4 uur geleden
Twente na zege op Heerenveen stevig aan kop, HERA - AZ gestaakt

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.

4 uur geleden
Sparta - NEC definitief gestaakt vanwege sneeuwval

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.

6 uur geleden
Sparta - NEC stilgelegd vanwege sneeuw op het veld

ROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.

6 uur geleden
Heerenveen buigt snelle achterstand tegen PEC Zwolle om in winst

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.

6 uur geleden
Telstar en FC Twente spelen gelijk in Velsen-Zuid

VELSEN (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en FC Twente is geëindigd in 1-1. Door het gelijkspel is Twente, dat nu zevende staat, op de ranglijst ingehaald door AZ. Telstar blijft 17e met 18 punten.

6 uur geleden