Wervelend FC Utrecht zet opmars voort bij zwak Willem II: 0-6
TILBURG (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie de smaak te pakken. De ploeg van coach René Hake was in Tilburg veel te sterk voor een zwak Willem II: 0-6. De klinkende zege was geenszins geflatteerd. Binnen 20 minuten leidden de bezoekers al met een ruime marge: 0-3.
Voor FC Utrecht was het de vijfde competitiezege in een ongeslagen serie van zes duels. De opbloeiende formatie van Hake klom naar de zevende plek op de ranglijst.
De Utrechtse voorsprong van 3-0 bij de rust viel nog mee gezien de vele kansen die de wervelende bezoekers creëerden. Vrijwel elke aanval leverde een serieuze doelpoging op. Sander van de Streek was de beste man bij FC Utrecht. Hij scoorde twee keer en stelde in de 3e minuut Hidde ter Avest in staat om de score te openen.
Petrovic
De Tilburgse afweer rammelde ook na de pauze aan alle kanten. Al snel kwam Bart Ramselaar tot scoren op aangeven van Ter Avest. Na ruim een uur pikten ook Gyrano Kerk en Mark van der Maarel nog een doelpuntje mee.
Voor nummer 17 Willem II was het de tweede zware nederlaag onder leiding van de nieuwe trainer Zeljko Petrovic. Vorig weekeinde verloren de Tilburgers met 5-0 bij Feyenoord. Petrovic debuteerde eind vorige maand met een zege tegen hekkensluiter FC Emmen (2-0). Komende woensdag komt concurrent ADO Den Haag op bezoek.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
6 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
9 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
1 dag geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
1 dag geleden