Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wervelend FC Utrecht zet opmars voort bij zwak Willem II: 0-6

Wervelend FC Utrecht zet opmars voort bij zwak Willem II: 0-6

TILBURG (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie de smaak te pakken. De ploeg van coach René Hake was in Tilburg veel te sterk voor een zwak Willem II: 0-6. De klinkende zege was geenszins geflatteerd. Binnen 20 minuten leidden de bezoekers al met een ruime marge: 0-3.

Voor FC Utrecht was het de vijfde competitiezege in een ongeslagen serie van zes duels. De opbloeiende formatie van Hake klom naar de zevende plek op de ranglijst.

De Utrechtse voorsprong van 3-0 bij de rust viel nog mee gezien de vele kansen die de wervelende bezoekers creëerden. Vrijwel elke aanval leverde een serieuze doelpoging op. Sander van de Streek was de beste man bij FC Utrecht. Hij scoorde twee keer en stelde in de 3e minuut Hidde ter Avest in staat om de score te openen.

Petrovic

De Tilburgse afweer rammelde ook na de pauze aan alle kanten. Al snel kwam Bart Ramselaar tot scoren op aangeven van Ter Avest. Na ruim een uur pikten ook Gyrano Kerk en Mark van der Maarel nog een doelpuntje mee.

Voor nummer 17 Willem II was het de tweede zware nederlaag onder leiding van de nieuwe trainer Zeljko Petrovic. Vorig weekeinde verloren de Tilburgers met 5-0 bij Feyenoord. Petrovic debuteerde eind vorige maand met een zege tegen hekkensluiter FC Emmen (2-0). Komende woensdag komt concurrent ADO Den Haag op bezoek.

Meer uit Voetbal

PSV begint bekertoernooi met eenvoudige zege op GVVV

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.

9 uur geleden
FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

12 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

13 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

15 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

16 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

17 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

18 uur geleden