Wervelend FC Utrecht zet opmars voort bij zwak Willem II: 0-6
TILBURG (ANP) - FC Utrecht heeft in de Eredivisie de smaak te pakken. De ploeg van coach René Hake was in Tilburg veel te sterk voor een zwak Willem II: 0-6. De klinkende zege was geenszins geflatteerd. Binnen 20 minuten leidden de bezoekers al met een ruime marge: 0-3.
Voor FC Utrecht was het de vijfde competitiezege in een ongeslagen serie van zes duels. De opbloeiende formatie van Hake klom naar de zevende plek op de ranglijst.
De Utrechtse voorsprong van 3-0 bij de rust viel nog mee gezien de vele kansen die de wervelende bezoekers creëerden. Vrijwel elke aanval leverde een serieuze doelpoging op. Sander van de Streek was de beste man bij FC Utrecht. Hij scoorde twee keer en stelde in de 3e minuut Hidde ter Avest in staat om de score te openen.
Petrovic
De Tilburgse afweer rammelde ook na de pauze aan alle kanten. Al snel kwam Bart Ramselaar tot scoren op aangeven van Ter Avest. Na ruim een uur pikten ook Gyrano Kerk en Mark van der Maarel nog een doelpuntje mee.
Voor nummer 17 Willem II was het de tweede zware nederlaag onder leiding van de nieuwe trainer Zeljko Petrovic. Vorig weekeinde verloren de Tilburgers met 5-0 bij Feyenoord. Petrovic debuteerde eind vorige maand met een zege tegen hekkensluiter FC Emmen (2-0). Komende woensdag komt concurrent ADO Den Haag op bezoek.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
48 minuten geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
19 uur geleden