Werkzaamheden Utrechtsebaan in Den Haag bijna van start
DEN HAAG (ANP) - Komend weekend beginnen de voorbereidingen voor de herstelwerkzaamheden aan de Utrechtsebaan (A12) in Den Haag. Vanaf maandag 17 januari is het stuk snelweg maandenlang afgesloten voor het verkeer de stad uit, richting Prins Clausplein. "We moeten even door de zure appel heen bijten", aldus een woordvoerder van de gemeente Den Haag. "Daarna kunnen we er weer jaren tegenaan."
Aanvankelijk zou het werk in oktober al beginnen, maar door een vertraging in de aanbestedingsprocedure werd het uitgesteld. Nu is het dus bijna zover en beginnen straks de werkzaamheden die tot en met mei zullen duren. Het weekend voor de start is de Utrechtsebaan ter voorbereiding in beide richtingen afgesloten. Ook een aantal andere weekenden in de komende twee maanden is de Utrechtsebaan in beide rijrichtingen dicht.
"De Utrechtsebaan is best wel oud", legt de zegsman uit. "Beton heeft niet het eeuwige leven. Het moet een keer groots aangepakt worden, zodat de weg in de toekomst weer op orde is."
Dagelijks rijden zo’n 60.000 auto’s over de belangrijke uitvalsweg die is aangelegd in de jaren zeventig. Het asfalt op de Utrechtsebaan ligt op een betonnen ondergrond die volgens Rijkswaterstaat en de gemeente slecht begint te worden. Het beton wordt daarom gerepareerd en het asfalt vervangen. Ook de wanden van de verdiepte snelweg en de verkeerssystemen worden vervangen.
Meer uit Binnenland
THE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
52 minuten geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
2 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
2 uur geledenWENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
13 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
14 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
21 uur geleden