Werkzaamheden Mont Blanctunnel met jaar uitgesteld
ROME/PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Mont Blanctunnel tussen Italië en Frankrijk gaat niet deze maand maar over een jaar pas dicht voor renovatiewerkzaamheden. Er werd gevreesd voor verkeershinder en economisch verlies als de tunnel voor vijftien weken op slot zou gaan.
Frankrijk en Italië hebben het besluit samen genomen en zijn volgens Rome ook overeengekomen dat de noodzakelijke werkzaamheden om de veiligheid te verbeteren wel zullen doorgaan. In 2022 reden meer dan 1,7 miljoen voertuigen door de 11,6 kilometer lange Mont Blanctunnel. Een half miljoen daarvan waren vrachtwagens.
De zestig jaar oude tunnel zou maandag al dichtgaan, maar dat ging toen niet door vanwege problemen met de Fréjustunnel, een andere belangrijke verbinding tussen de twee landen. Aan de Franse zijde van die tunnel vond op 27 augustus een rotslawine plaats waardoor het weg- en treinverkeer is gestremd. Vanaf zaterdag kan het wegverkeer worden hervat, terwijl het treinverkeer waarschijnlijk nog zeker twee maanden stil zal liggen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De voorgenomen gesprekken tussen de VS en Iran deze week gaan door. Dat zegt Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De twee landen, waartussen de spanningen de voorbije weken flink zijn opgelopen, treffen elkaar volgens planning vrijdag in Istanbul.
18 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie begint een onderzoek naar de opgestapte Labour-politicus Peter Mandelson (72) en zijn contact met Jeffrey Epstein, schrijven Britse media als The Guardian en de BBC. In vrijdag vrijgegeven documenten zitten aanwijzingen dat Mandelson gevoelige informatie zou hebben doorgespeeld aan de omstreden Amerikaanse investeerder over de financiële crisis van 2008.
55 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij het proces in Frankrijk tegen de uiterst rechtse politicus Marine Le Pen is ook in hoger beroep geëist dat ze vijf jaar geen openbaar ambt mag bekleden. Dat betekent onder meer dat ze zich niet kandidaat kan stellen voor verkiezingen. Le Pen wil meedoen aan de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat melden Reuters en AFP op basis van een woordvoerder van het militair commando in de regio, Tim Hawkins. Het onbemande toestel zou volgens CENTCOM een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee "op agressieve wijze" zijn genaderd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee jonge Zweden zijn in Denemarken veroordeeld voor de aanslag in oktober 2024 op de Israëlische ambassade in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Een 18-jarige kreeg twaalf jaar gevangenisstraf en een 21-jarige veertien jaar. Zij waren schuldig bevonden aan terrorisme.
3 uur geleden