Werkzaamheden Mont Blanctunnel met jaar uitgesteld
ROME/PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Mont Blanctunnel tussen Italië en Frankrijk gaat niet deze maand maar over een jaar pas dicht voor renovatiewerkzaamheden. Er werd gevreesd voor verkeershinder en economisch verlies als de tunnel voor vijftien weken op slot zou gaan.
Frankrijk en Italië hebben het besluit samen genomen en zijn volgens Rome ook overeengekomen dat de noodzakelijke werkzaamheden om de veiligheid te verbeteren wel zullen doorgaan. In 2022 reden meer dan 1,7 miljoen voertuigen door de 11,6 kilometer lange Mont Blanctunnel. Een half miljoen daarvan waren vrachtwagens.
De zestig jaar oude tunnel zou maandag al dichtgaan, maar dat ging toen niet door vanwege problemen met de Fréjustunnel, een andere belangrijke verbinding tussen de twee landen. Aan de Franse zijde van die tunnel vond op 27 augustus een rotslawine plaats waardoor het weg- en treinverkeer is gestremd. Vanaf zaterdag kan het wegverkeer worden hervat, terwijl het treinverkeer waarschijnlijk nog zeker twee maanden stil zal liggen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
18 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
19 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
19 uur geleden