Werkzaamheden Mont Blanctunnel met jaar uitgesteld
ROME/PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Mont Blanctunnel tussen Italië en Frankrijk gaat niet deze maand maar over een jaar pas dicht voor renovatiewerkzaamheden. Er werd gevreesd voor verkeershinder en economisch verlies als de tunnel voor vijftien weken op slot zou gaan.
Frankrijk en Italië hebben het besluit samen genomen en zijn volgens Rome ook overeengekomen dat de noodzakelijke werkzaamheden om de veiligheid te verbeteren wel zullen doorgaan. In 2022 reden meer dan 1,7 miljoen voertuigen door de 11,6 kilometer lange Mont Blanctunnel. Een half miljoen daarvan waren vrachtwagens.
De zestig jaar oude tunnel zou maandag al dichtgaan, maar dat ging toen niet door vanwege problemen met de Fréjustunnel, een andere belangrijke verbinding tussen de twee landen. Aan de Franse zijde van die tunnel vond op 27 augustus een rotslawine plaats waardoor het weg- en treinverkeer is gestremd. Vanaf zaterdag kan het wegverkeer worden hervat, terwijl het treinverkeer waarschijnlijk nog zeker twee maanden stil zal liggen.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
10 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
12 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
17 uur geleden