Werkzaamheden Mont Blanctunnel met jaar uitgesteld
ROME/PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Mont Blanctunnel tussen Italië en Frankrijk gaat niet deze maand maar over een jaar pas dicht voor renovatiewerkzaamheden. Er werd gevreesd voor verkeershinder en economisch verlies als de tunnel voor vijftien weken op slot zou gaan.
Frankrijk en Italië hebben het besluit samen genomen en zijn volgens Rome ook overeengekomen dat de noodzakelijke werkzaamheden om de veiligheid te verbeteren wel zullen doorgaan. In 2022 reden meer dan 1,7 miljoen voertuigen door de 11,6 kilometer lange Mont Blanctunnel. Een half miljoen daarvan waren vrachtwagens.
De zestig jaar oude tunnel zou maandag al dichtgaan, maar dat ging toen niet door vanwege problemen met de Fréjustunnel, een andere belangrijke verbinding tussen de twee landen. Aan de Franse zijde van die tunnel vond op 27 augustus een rotslawine plaats waardoor het weg- en treinverkeer is gestremd. Vanaf zaterdag kan het wegverkeer worden hervat, terwijl het treinverkeer waarschijnlijk nog zeker twee maanden stil zal liggen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
2 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
4 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
5 uur geleden